Női kézi EHF-kupa: drámai érdi vereség az első körben

2020.01.04. 19:37
Az Érd hazai pályán 28–27-es vereséget szenvedett az Odensétől a női kézilabda EHF-kupa csoportkörének első fordulójában.
Az Érd nagy csatában maradt alul az Odensével szemben (Fotó: Tumbász Hédi) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

A szünetben döntetlent mutatott az eredményjelző, és a mérkőzés hajrájában fej fej mellett haladtak a felek. Úgy nézett ki, hogy az utolsó támadással az Érd megnyerheti a mérkőzést 27–27-nél, de a hazaiak helyzete kimaradt, s a gyors indításból betalált az Odense, így elvitte a pontokat.

A csoport további két tagja a román Gloria Bistrita (Beszterce) és a lengyel MKS Lublin. A negyeddöntőbe az első két helyezett jut.

A magyar csapatok közül a DVSC törökországi sikerrel kezdte a csoportkört, a Siófok vasárnap játszik.

KÉZILABDA
NŐI EHF KUPA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ

C-CSOPORT
Érd HC–Odense HB (dán) 27–28
(12–12)
Érd, 2200 néző. Vezette: Lindenbaum, Laron (izraeliek)
ÉRD: JANURIK – Do Nascimento 3 (1), Lavko 1, Tóth G. 4, Szabó L., JERÁBKOVÁ 6, Bízik R. 1. Csere: Kisfaludy 2, J. KOVACSEVICS 7, Kiss N. 2, Schatzl Natalie 1, Termány. Edző: Szabó Edina
ODENSE: Wester – ÖSTERGAARD 5, Höjlund 1, GROOT 6, Heindahl 3, S. Jörgensen 1, Cohrt 5. Csere: REINHARDT (kapus), K. Larsen 1, Bakkerud 4, Offendal 1, Baekhöj 1, Hagman. Edző: Karen Brödsgaard
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 10. p.: 5–3. 15. p.: 7–5. 21. p.: 9–10. 25. p.: 10–11. 30. p.: 12–12. 35. p.: 16–15. 40. p: 18–17. 46. p.: 20–22. 50. p.: 23–23. 55. p.: 26–26
Kiállítások: 2, ill. 8. perc.
Hétméteresek: 3/1, ill. –
Szabó Edina: –
Elismerésem az Odensének, jó hangulatú, telt házas mérkőzést nyert meg. Időbe telt, amíg a csapatom felvette a mérkőzéshez szükséges sebességet. Voltak hullámvölgyeink, de elképesztően nagyot küzdöttek a lányok. A kezünkben volt a labda a győzelemért. Edzőként örülök, hogy a játékosom nyerni akart, a harcos hozzáállás dicsérendő, még ha szinte bármilyen más megoldás jobb lett volna.
Karen Brödsgaard: – Tudtuk, hogy fizikailag kemény meccs lesz, erős átlövőkre és gyors szélsőkre számítottunk. A kézilabda néha a szerencsén múlik, mi pedig szerencsések voltunk. Az Érd is nyerhetett volna, örülünk, hogy a miénk volt az utolsó lövés.