A Győr elképesztő végjátékkal mentett pontot a Brest ellen

B. L.B. L.
2020.01.26. 18:45
A Győri Audi ETO KC 27–27-es döntetlent játszott hazai pályán a francia Bresttel a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójában. A magyar csapat az első félidőben hatgólos hátrányban is volt már, innen visszakapaszkodott, de az 58. perc végén így is még két gól volt a lemaradása. Ehhez képest még a győzelemért is támadhatott a címvédő, de a fordítás már nem jött össze neki.
Oftedal és a győriek baja meggyűlt a Bresttel (Fotó: Török Attila) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 1. FORDULÓ
2. CSOPORT
GYŐRI AUDI ETO KC–BREST BRETAGNE (francia) 27–27 (15–17)
Győr, 5194 néző. V: M. Sá, V. Sá (portugálok)
GYŐR: LEYNAUD – Bódi 2, A. M. Hansen 3, Nze Minko, Brattset 1, V. Kristiansen 5, FODOR CS. 5 Csere: Kiss É (kapus), S. Oſt edal 2, E. Amorim 2, Kurtovic 3 (3), Edwige, FALUVÉGI D. 3, K. Bulatovics 1, Puhalák Edző: Danyi Gábor
BREST: TOFT – Coatanea 3, GROS 6 (3), Gulldén, Pop-Lazics 1, Niakaté 3, C. LASSOURCE 5
Csere: Foppa, KOBYLINSKA 5, Mangué 1, Minevskaja 3 (3) Edző: Laurent Bezeau
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–5. 12. p.: 3–8. 15. p.: 5–11. 24. p.: 12–14. 34. p.: 17–17. 39. p.: 19–21. 48. p.: 23–25. 58. p.: 26–27
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 7/6
Danyi Gábor: – Kihoztuk a maximumot a mérkőzésből. Végig futottunk az eredmény után a felállt fal elleni és a gyors játékban is topformában játszó ellenféllel szemben. Mi nem a legjobbunkat nyújtottuk, feltétlenül meg kell találni a módot a javításra. Ezúttal a megalkuvás nélküli küzdelem volt az erényünk, amely a közönség segítségével végül pontot hozott.
Laurent Bezeau: – Csalódást érzek a győzelem elmaradása miatt, noha nem feltétlenül győzni jöttünk, igazi csapatmunkával jó mérkőzést akartunk játszani. Jól kezdtünk, őriztük az előnyünket, majd a folytatás nyílt küzdelmet hozott. Az ellenfél harcossága végül egyenlítéshez vezetett.

Bár a két eddig hibátlan együttes találkozóján Veronica Kristiansen lövésével a győriek vezettek először, gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a Brest, amely Ana Gros, Monika Kobylinska és Kalidiatou Niakaté révén sorra szerezte a gólokat, miközben Sandra Toft védések sorát mutatta be, így már a 12. percben időt kellett kérnie Danyi Gábornak (3–8). Az intelmek lassan kezdtek hatni, a franciák rendre elléptek hat góllal (6–12), de a 18. perc után javulni látszott a helyzet, Stine Oftedal gyors indulása után pedig már a vendégeknek kellett elbeszélgetniük háromgólos előnyüknél.

A győriek a 24. percben emberelőnyben kettőre kapaszkodtak fel, de erre Grosék 3–0-s szériával feleltek, így ismét meglógtak (12–17), ehhez képest a kétgólos szünetbeli hátrány még hízelgő is volt a győriek számára (15–17).

A második félidő jól indult, Faluvégi Dorottya kétszer is egyenlíteni tudott, de amikor a magyar csapat a fordításért támadhatott (19–19), újra védett a remek napot kifogó Toft. Ez nagyjából jól jellemezte a meccset, amikor a győriek előtt lehetőség adódott, vagy egy hiba, vagy egy Toft-védés, és ebből kapott gyors gól ásott újabb gödröt, és bár a védekezés feljavulásának köszönhetően így is rendre megvolt az esély, az 50. percben elúszni látszott a meccs, hiszen Evgenija Minevskaja hetesével már három gól volt a vendégek előnye (23–26).

Ezen a ponton 1 (egy) védést tudott felmutatni Kiss Éva és Amandine Leynaud, miközben a vendégek dán klasszisa már 13 hárításnál járt. Ráadásul a mieink még emberhátrányba is kerültek, amit lehoztak ugyan gól nélkül, és Kristiansen szépített is, Mangué gólja az 54. perc végén újra közte hármat eredményezett.

A végjátékra aztán összeállt ismét a győri védekezés, Leynaud-ban elkezdtek elakadni a lövések, de az 58. percben még mindig kettő volt oda. Amanda Kurtovic büntetőjével visszajött a pontszerzés esélye, sőt, Anne Mette Hansen az utolsó perchez érve egyenlített is, de a végén hiába támadhattunk a győzelemért, nem jött össze lövőhelyzet. 27–27

A Siófoktól meglepő zakót kapó győriek közel álltak hozzá, hogy egy héten belül másodszor is alulmaradjanak (ilyenre legutóbb 2017 áprilisában volt példa), de végül csak megmaradt a hazai veretlenségük (2015 októbere óta nem kapott ki otthon az ETO).

59. Hansen egyenlít! 27–27
59. Passzívnál hagyják még, majd Gros kilövi a pályáról.
58. Kurtovicegyből bevágja. 26–27
58. Újabb francia támadó fault, Toft véd, de hetes.
58. Amorim ellépi.
57. Időt kértünk, még 3:09.
57.
Elveszik a franciáktól.
56. Hansen passzívnál lő, de Toft megint hárít.
55. Lassource harcol ki hetest. Ezaz! Leynaud véd egyet.
55. Faluvégiújabb hatalmas gólt vág a jobb felsőbe. 25–27
54. Manguékönnyedén tört be. 24–27
54. Nagyon passzív a győri támadójáték, de most Kristiansen lő gólt a végén. 24–26
53.
Lassource most támadó hibát vét.
52. Bulatovics a jobb felső mellé lőtt.
52. Edwige halászott labdát.
51. Nagy lehetőség a vendégek előtt, időt is kértek.
51. Amorimmegy le két percre.
Egy védés itt, 13 ott. Így nem lehet nyerni.
50. Amorim löketét könnyedén védi a remekül játszó Toft.
50. Minevskajamost a bal alsóba lőtt. 23–26
50. Foppa is hoz egy hetest.
49. Kristiansen labdát szerez, de visszakapják a franciák.
49. És Fodor helyzete kimarad, és még lent is marad. A bokáját fájlalja. Puhalák érkezik.
48. Megint passzív, de megint gól... Kobylinskaa bal felsőbe bombáz. 23–25
48. Fodora bal szélről nagyszerű gólt lő a hosszú felsőbe. 23–24
47. Passzívnál betörés és hetes. Minevskaja a bal felsőbe lőtt. 22–24
46. Kurtovica bal alsóba lövi ezt. 22–23
46. Pop-Lazics eladja, majd ziccerben szabálytalankodik, hetes, két perc.
46. Hansen csúnyán fölé lőtt.
Jön vissza Leynaud.
45. Hansen belemegy, Lassourcebepattintja a ziccert, már megint kettő közte iksz helyett. 21–23
44. Gros jócskán a jobb alsó mellé lőtt.
44. Hatalmas blokk után Hansen már büntet. 21–22
43.
A jobb szélről érkező ziccert most a léc nálunk is védi, de gyorsan eladjuk megint...
42. Gyorsan elveszített labda, megint jöhetnek a franciák.
41. Amorim löketét a léc hárítja, így indulhat Coatanéa, ő pedig a bal felsőbe lőtt. 20–22
40.
Rossz bejátszás, Faluvégi szépen figyel.
40. Kobylinska ellépi, így nincs gól, Fodornálviszont van. 20–21
39. Passzívnál elveszíti a francia csapat, de rossz az indítás. Kár ezért.
38. Toft védése után marad a győrieknél, de Amorim löketét is hárítja.
37. Gros is kiharcol egy büntetőt. Minevskaja bepattintja. 19–21
37. Amorim harcolt ki hetest, de Kurtovic a kapufát találta el.
36. Coataneaa jobb szélről visszaveszi az előnyt. 19–20
36. Amorimereszti el a kezét, óriási gól. 19–19
36. Kobylinskapedig középről a jobb felsőbe lőtt. 18–19
35. Mangué a kapu mellé lőtt, de Toft hárít.
35. Bulatovics lövését védi Toft, de a kipattanóra Faluvégi érkezik, és kötényben egyenlít. 18–18
34. Lassourcemost átejti Kisst. 17–18
33. Kobylinska kap egy óriási blokkot, Faluvégi labdát szerez, és óriási gólt lő a jobb felsőbe. 17–17
33.
És ismét, csak ebből helyzet is van, Lassource lövését Kiss azért védi, de marad ott.
32. Gyors labdavesztés után nálunk is hasonló.
31. Passzívval kezdenek a franciák, Bulatovics pedig egyre közelíti csapatát. 16–17
31. Folytatódik a mérkőzés.

A Győr legutóbb 2017 áprilisában veszített el egymást követő tétmérkőzést: 2-án a Fradi ellen hetesekkel bukták el Kecskeméten a Magyar Kupa döntőjét, majd 9-én Metzben szenvedett vereséget a BL-negyeddöntő első meccsén. Hazai környezetben pedig legutóbb 2015. október 25-én az Ikastól (Midtjylland) kapott ki.

30. Véget ért az első félidő.

30. Amorim elől húzzák le a kínait, de marad nálunk. Fodorpedig a jobb szélről a kapu közepébe pattint. 15–17
30. Passzívnál elveszik.
29. Oftedal lövése mellé, nem kap sípszót.
29. Elrontott francia támadás,Coatanea pedig két percet érően faultolja Oftedalt.
28. Brattsetigeljut végre a labda. 14–17
28. Foppa belépett, jöhetünk.
27. Oftedalvillámgyorsan felel. 13–17
27. Grospedig újra ötre növeli a fórt. 12–17
26. Edwigefordult be, de nem tud kötényben gólt szerezni.
26. Lassourceelőbb pattintott, most ejtett a szélről. 12–16
25. Kristiansenszépen került ziccerbe, de a kapufa tövére lőtt.
24. Grospasszívnál becselezi magát. 12–15
24. Gros blokkolva, de marad náluk.
24. Bódia jobb szélről a hosszú felsőbe. 12–14
24. Manguébeállt, majd ki.
23. Lassourcea szélről megtöri a francia gólcsendet. 11–14
23. Kiss védésére most fault sem jutott, Kristiansen pedig betörésből szépít. 11–13
22. Többször is volt közte hat, most már csak három, francia időkérés.
22. Most belemenés a franciáknál, Oftedal pedig büntet. 10–13
21. Bódia jobb szélről felel. 9–13
21. Ez hihetetlen. Gyakorlatilag a pálya széléről estében visszahúzott labda ziccerben találja meg Pop-Lazicsot... 8–13
20. Fodorelőbb a rövidbe, most a hosszúba lőtt. 8–12
19. Lépéshiba Niakaténál.
19. Amorim lövése még kimaradt, Fodor ismétlése a szélről már nem. 7–12
18. Niakatéátlövése a kapu bal oldalában kötött ki. 6–12
17. Oftedal harcolt ki büntetőt. Kurtovic a bal felsőbe lőtt. 6–11
16. Gros most mellé lőtt, Bódi ziccerét Toft védi, de marad nálunk.
16. Amorim jobb alsóra tartó átlövése Toft zsákmánya.
12. Kobylinskanagyon él, most átlövésből a jobb felsőbe. 3–8
11. Nze Minko rossz bejátszása után labdát szerez, Fodor túl gyorsan ellövi, esélytelen.
10. Kobylinskamost betörésből lőtt a kapuba. 3–7
10. Kristiansen megpattanó lövését Toft védi.
9. Pop-Lazics újabb hetest harcolt ki. Kiss Éva sem tudja hárítani Gros lövését. 3–6
8. Kristiansenújabb góljával 3–5.
8. Nze Minko bejátszása nem jó, Lassource pedig emberrel együtt belövi. 2–5
7. Újabb passzív támadás, a végén Kobylinska-bombával lezárva. 2–4
5.
Gyorsan visszaszerezzük a labdát, de Kristiansen passza sem jó.
5. Grosóriási gólt lő átlövésből a jobb felsőbe, Bódi helyzete kimarad. 2–3
3. Hansen talpról lő, könnyű zsákmány, Niakaté gyorsan büntet, de Hansen újabb lökete már jó. 2–2
3. Gros bevágja a büntetőt. 1–1