Vereség a csehektől, pont nélkül búcsúzott az Eb-től a magyar csapat

2018.01.17. 18:06
Lékai volt a magyar válogatott legeredményesebbje (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)<br />
A horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokságon Csehország megérdemelt, 33–27-es győzelmet aratott a magyar válogatott felett. A magyar nemzeti csapat a vereséggel pont nélkül, a D-csoport 4. helyezettjeként búcsúzott a tornától, amelyen összesítésben a 14. pozícióban végzett.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
D-CSOPORT (VARASD)
CSEHORSZÁG–MAGYARORSZÁG 33–27 (15–11)

Varasd, 3200 néző. V: Pichon, Reveret (franciák)
CSEHORSZÁG: GALIA – Cíp 4, Kaspárek 3, HORÁK 4, Landa, Petrovsky, Hrstka 4 (3). Csere: Mrkva (kapus), ZDRÁHALA 14 (3), Becvár 1, Zeman, STEHLÍK 3, Kasal
MAGYARORSZÁG: Mikler – Hornyák 2, Ancsin G. 2, LÉKAI 9 (2), Bánhidi, Bodó 4, Juhász Á. 1. Csere: Borbély (kapus), Schuch, Ligetvári, BALOGH ZS. 5 (1)., Bartók D. 2, Császár, Szöllősi Sz., Fekete D. 2
Az eredmény alakulása. 9. perc: 2–4. 14. p.: 7–8. 19. p.: 11–10. 27. p.: 15–10. 32. p.: 17–11. 39. p.: 19–13. 42. p.: 19–17. 44. p.: 22–17. 54. p.: 27–25. 59. p.: 31–26.

4. MAGYARORSZÁG 3 3 77–92 –15 0

Ahogy arra előzetesen számítani lehetett, a csoportkör utolsó fordulójában dőlt el, hogy a D jelű négyesből a spanyolok és a dánok mellett melyik csapat folytathatja az Eb-t a középdöntőben. Mivel a mieink játszották a korábbi meccset, ha biztosra akartak menni, legalább négy góllal kellett volna legyőzniük az előző körben bravúros sikert arató cseheket.

Az újabb hétköznapi időpont ellenére szép számmal érkeztek szurkolók Varasdra, és a határ közelsége miatt természetesen a magyar drukkerek voltak nagy többségben, de a cseheknek is megvolt a maguk hangos tábora.

Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány a találkozóra a két, korábban kimaradó szélsőt, Fekete Dávidot és Országh Ádámot is benevezte, nyilván azzal a nem titkolt szándékkal, hogy ezúttal indulásból és szélről is eredményesebbek legyünk. A kettejük közül végül csak Fekete lépett pályára.

Védekezésben a meccs legelején még jól zártunk, amikor pedig kellett, Mikler Roland is a helyén volt, erre építve két góllal elléptünk. Utána azonban a csehek a két átlövőjük, Ondrej Zdráhala és a balatonfüredi Stanislav Kaspárek révén hamar kiegyenlítettek (ketten együtt hetet vállaltak csapatuk első nyolc találatából).

Ezt követően is a csehek rendre válaszolni tudtak a góljainkra, sőt a 17. perchez érve egy emberelőnyt kihasználva 10–8-ra megléptek. Innentől nekünk kellett folyamatosan futnunk az eredmény után, amit nem könnyített meg, hogy a dánok ellen is kimagaslóan védő Martin Galia egyre jobban elkapta a fonalat.

Sajnos ekkor védekezésben is csak ritkán tudtuk megakadályozni a gólszerzésben az ellenfelet, Vranjes 13–10-es hátránynál kért időt a 24. percben. A játék képe azonban nem változott, a csehek belelendültek, több lerohanásos gólt is szereztek, nekünk viszont semmi sem akart sikerülni. Ráadásul úgy tűnt, néhányan megijedtek a csapatban a csehek fordításától.

A csapatkapitány Schuch Timuzsin tüzelte a társait, ám egyre nagyobb bajba kerültünk, miután az Eb-mezőnyben egyedüliként egy edzőpáros irányította csehek öttel elléptek, míg mi tíz percig nem tudtunk betalálni. A 28. percben a videobíró használata után Leos Petrovsky kapott piros lapot, de a szünetre így is 15–11-es előnnyel mehetett el az együttese.

A folytatás előtt még az első félidőben négy gólt jegyző Lékai Máté biztatta a mieinket, szükség is volt rá a remélt fordításhoz. Az ellenállhatatlanul játszó Zdráhala góljai révén már hattal ment az ellenfél, miközben Kaspárek a bokáját fájlalva egy időre kivált a játékból. Innen kellett megkezdenünk a felzárkózást, de Galia többször is túljárt az eszünkön. Amikor a 37. percben Vranjes másodszor is időt kért, még ugyanúgy öt volt a hátrányunk, mint a szünetben (18–13).

„Harcoljatok!” – zúgott a magyar kórus, mialatt Borbély Ádám jött be Mikler helyére. Elég volt néhány jó védekezés, majd pontos befejezés (Lékai vette a hátára a csapatot), hogy elkapva a fonalat feljöjjünk 19–17-re. A csehek ezt látva egyből időt is kértek, ami jó döntésnek bizonyult, mert hamar visszaállították az ötgólos különbséget.

Mindent megpróbáltunk, volt hogy a kapust lehozva vagy éppen két beállóval támadtunk, de a Zdráhala vezette csehek jól őrizték az előnyüket. Vranjes harmadik időkérése után Mikler állt vissza a kapunkba, elöl pedig Bartók Donát szállt be nagy lendülettel a játékba. Az 55. percben a közte egyért indulhattunk, de nem tudtunk élni a lehetőséggel.

Több esélyünk pedig már nem volt a felzárkózásra, a csehek meg tudták ismételni a dánok ellen mutatott kiváló teljesítményüket, és 33–27-re nyertek, kiharcolva a továbbjutást. A magyar csapat három vereséggel búcsúzott az Eb-től, és összességében a 14. helyen zárt. Mindez azt is jelenti, hogy nem leszünk kiemeltek a világbajnoki selejtező sorsolásán, tehát igazán kemény ellenfélbe is belefuthatunk.

A magyar válogatott az Európa-bajnokság 1994 óta íródó története során 2000-ben és 2002-ben nem jutott ki a tornára, de amikor ott volt, mindössze egyszer, 2010-ben búcsúzott nyeretlenül – érdekesség, hogy az utolsó csoportmérkőzésen akkor is Csehország győzte le a csapatot –, de most először maradt pont nélkül.

Ljubomir Vranjes továbbra is nyeretlen a magyar válogatott szövetségi kapitányaként, mérlege egy döntetlen és négy vereség.

60. perc. Ez a vége, Csehország–Magyarország 33–27! A cseh győzelem vitathatatlan és megérdemelt, Magyarország pont nélkül, csoportutolsóként elbúcsúzik az Európa-bajnokságtól.

A meccs legjobbja a 14 gólos, világklasszis teljesítményt nyújtó Ondrej Zdráhala.

60. perc. Ha nem lenne elég bajunk, Mrkva is véd egyet. Cíp meg szerez még egy gólt, 33–27. Majdnem, mint Bécsújhelyen.

60. perc. Labdavesztés, Cíp indul, 32–27.

58. perc. Balogh labdát szerez, minden áron indítani akar, ám a csehek elhalásszák a labdát. A 13. eladott labda, szerencsétlen szám. Ennek itt vége, Csehország nyeri a meccset, a mieink kiesnek. Horák gólt lő, Lékai egyből szépít, 31–26, 31–27.

58. perc. Szöllősi szabálytalansága miatt elveszik a labdát. Virtuális dudaszó hallatszik, ez a meccs épp elmegy.

57. perc. Védekezés nélkül ez nem megy. Stehlík néz ide, néz oda, lelassít, majd átlövi a magyar falat. 30–26.

56. perc. Gól ott, gól itt, Horák és Balogh, 29–25, 29–26.

56. perc. Fekete vonalra lép. A cseheknél a labda.

55. perc. Ez is passzív lenne, Becvár még elkapkodva ellövi, Mikler! véd. Ellentámadás, rossz indítás! Rekontra, Zdráhala, 28–25. Tényleg elszabadította a belső Jícháját. Sokat nézte az ominózus bécsújhelyi meccset?!

54. perc. Lékai betör, 27–25, csak mínusz kettő! Ha nem nyerünk, biztosan kiesünk, dupla vagy semmit kell játszani.

54. perc. A csehek bezzeg nem támadnak, sőt. Szépen, lassan, komótosan. Passzívan, eleszik!

52. perc. Remek magyar játék, Fekete a feladó, Bartók a befejező, 7 a 6-ban, rohanva támadunk. 27–24.

52. perc. Áhhhh... Zdráhala, 27–23.

51. perc. Zdráhala elszabadítja belső Jícháját, 26–22. Bartók azonnal felel, 26–23. Rohannunk kell, más esélyünk nincs.

51. perc. Bodó betör és betalál, Galia reklamál, de hiába, 25–22.

50. perc. Majdnem pontosan 10 perc van hátra, Vranjes kikéri az utolsó idejét.

50. perc. Kaspárek megy el Szöllősi mellett, lövése a kapu mellé megy, ám szabálytalanság, és kap egy hetest. Mikler jön. Hiába, Hrstka belövi, a csehek halálosan higgadtan hintik a heteseket. 25–21.

49. perc. Támadóhiba a mieinknél. A csehek ismét támadhatnak az ötgólos vezetésért, bár nekik kb. az is jó, ha az idő ketyeg. Kaspárek betör, lövése a lécről fölé pattan. Balogh góllal felel, 24–21!

48. perc. Zdráhalával lassan kezdhetnénk valamit... A 11. gólja, 24–20!

47. perc. Fekete nem megilletődött, bemegy a szélen, majd Galia füle mellé ejt. 23–20, kiegészülnek a csehek.

47. perc. Stehlík üresen marad a jobb szélen, megoldja a ziccert, 23–19.

46. perc. Fekete kijön fogni Zdráhalát. A csehek lehívják a kapust. Aztán Fekete visszakozik, még sincs követő emberfogás. Kaspárek kapu mellé lő, a magyar ellentámadás végén Lékai szépít, 22–19! Hétgólos.

45. perc. Magyar hetes, Cip ráadásul kétperces büntetést kap. Kapuscsere, Mrkva jön, aki egyből egyet védett. Ezt nem védi, 22–18, Balogh!

44. perc. Zdráhala betalál, 21–17, ez a 10. gólja. Aztán lerohannak a csehek, Hrstka, 22–17, azért jöttünk fel, hogy utána percek alatt ugyanott találjuk magunkat. A helyzet kritikus.

43. perc. Ancsin lövését meg simán védi Galia, majd látványosan ünnepel egy kicsit, lélektani hadviselést folytatva.

43. perc.Zdráhala elhúz Ancsin mellett, betör Balogh mellett, ez hetes. Hrstka belövi, 20–17.

42. perc. A 4–0-s magyar sorozatra cseh időkérés a válasz. Vranjes szerint fáradnak a csehek.

42. perc. Na, na, na, na, NA, NA!!! Magyar lerohanás (Ancsin halászott labdát), Lékai süvít át a védelmen, 19–17!

41. perc. Fekete beáll, és góllal mutatkozik be! Nem rossz kezdés az Eb-újonctól, 19–16!

41. perc. Kicsit meginognak a csehek, Kasal lövése rossz, és támadhatunk.

40. perc. Bodó viszont nagyon is eltalálja, 19–15! „Harcoljatok!” – szól a kórus.

40. perc.Zdráhala egy hosszú támadás végén nem találja el a kaput.

39. perc. Balogh szépít, 19–14.

39. perc. Na, jól van már, elég lesz... Ondrej Zdráhala megint lő egy nagy gólt, 19–13. Kapuscsere, Borbély jön.

38. perc. Balogh az oldalvonalnak passzol. Az sajnos nem magyar játékos, a cseheké a labda.

37. perc. Vranjes eleget látott, magyar időkérés.

37. perc. Bwah, ahogy Kimi Räikkönen mondta. Stehlík lő a világ végéről egy óriási gólt, az idő pereg, a csehek öttel vezetnek. 18–13.

36. perc. Aztán Galia véd még egyet, most Baloghgal szúr ki.

35. perc. Megint Mikler!!! Zdráhala pedig bemegy a falon át, ám a magyar kapus ezt is védi, sőt, egy oldalbedobás után nálunk a labda, és lehet indulni. Lékai robog, Galia valami óriásit véd ziccerben!

34. perc.Zdráhala rámászik a falra, lő, Mikler véd. Szabálytalanság. Stehlíktől elveszik a labdát. Lékai hozza közelebb a mieinket, 17–13.

33. perc. Nnnnna. Balogh Zsolt szépít, 17–12.

33. perc. MIKLER! Labdát vesztünk, Hrstka ziccerben robog, Mikler hatalmas bravúrt mutat be!

32. perc. Igazából csak a pozitív hullámok segíthetnek, mint a Kelly hőseiben.Zdráhala lő még egy gólt, 17–11.

31. perc. Ha ez nem lenne elég, Bodó lövését betakarja Horák, s a labda a cseheké.

31. perc. Góllal kezdik, Ondrej Zdráhala 16–11-re módosítja az eredményt.

31. perc. Ráadásul a csehek kezdik a 2. félidőt.

A csehek hatékonyabban lőnek és a kapusaik is egészen picit jobban védenek. Ez, meg a magyar válogatott nagyon hosszú gólcsendje eddig túl sok, így nem lesz ez jó. Sokat kellene javulni.

30. perc. Időn túli cseh szabaddobás, Becvár fölé íveli. Csehország négy góllal, 15–11-re vezet, a magyar válogatott a félidő második felében egy hosszú gólcsenddel nagyon nehéz helyzetbe manőverezte magát. Szünet!

30. perc. Megint Hornyákra jön ki a lövés, Galia véd, de legalább oldalra megy ki a labda a veterán cseh kapuvédőről. Bodó lövése messze fölé megy, na, ez meg hová tartott? A csehek időt kérnek és támadhatnak.

29. perc.Zdráhala lövését Mikler védi, támadhatunk még a félidő végén, emberfórban!

29. perc. VÉGE A MAGYAR GÓLCSENDNEK! Bodó ívelt passzt küld a jobb szélre, Hornyák jön, s belövi a ziccert, 15–11!

28. perc. IGEN, PIROS LAP, Leos Petrovsky mérkőzése véget ért!

28. perc. Videóznak a narancsok (lehet így nevezni a narancs mezes sporikat?) Petrovsky gyilkolta le az ellenfelét, 2 perc biztosan lesz. De talán több is.

28. perc. Bejön Császár irányítóba. Magyar támadó hiba, aztán cseh baki, Petrovsky lép vonalra ziccerben.

27. perc. Borbély Ádám áll a kapuba. Jakub Hrstka most a heteslövő, ő is belövi, 15–10.

27. perc. Juhász lő a szélről kapufát, és a cseheké a labda. Baj van. Ráadásul Stehlík kiharcol egy hetest Juhásszal szemben.

26. perc. Becvár lendít, és piszok nagy gólt varr a bal fölsőbe. 14–10 oda. Ezt a meccset nekünk kellene néggyel megnyerni a biztos továbbjutáshoz... Hét perce nincs magyar gól.

25. perc. Kaspárek nagy lövését Mikler szépen védi. Bartók elveszti a labdát. Aztán visszaszerezzük. Szabálytalanul, jöhetnek a csehek. Leblokkolt a magyar csapat eléggé.

24. perc. Öt perce nem dobtunk gólt. Most sem, Bartók lövése elmegy a kapu mellett, pedig a kapus a másik sarokban keresgélt.

24. perc. T for timeout, Ljubomir Vranjes időt kér, s higgadtan magyaráz. Elvesztettük támadásban a fonalat, ráadásul a csehek elég hatékonyan támadnak, ez pedig kifejezetten rossz kombináció.

23. perc. Roman Becvár kiharcol egy hetest, minden kipattanót elvisznek a csehek.Zdráhala ezt is belövi, 13–10, először vezetnek hárommal a csehek.

22. perc. Sokkal jobbak eddig a cseh kapusok mutatói. Mikler ezt nem hagyja ennyiben, fontos szituációban véd egyet, a labda viszont marad a fehér mezeseknél.

22. perc. Bodó kiharcol egy hetest. Kapust cserélnek a csehek, Lékai büntetőjét Mrkva védi! Na, ez totál nem hiányzott!

20. perc. Kell a jó védekezés, és most meg is van, nálunk a labda. Ancsin remek csellel elindul kifelé, a szélre, de Galia nagyot véd. A csehek átrobognak a magyar védelmen, Horák irányítóból nagy gólt lő, 12–10.

19. perc. Lékai Máté válaszol, ez alighanem az önbizalmának is jót tesz a kihagyott helyzetek után. A negyedik találata, 11–10.

18. perc. Kaspárek zúz át a magyar védelmen, lövése kapu fölé megy, ám Juhász belül védekezett. Büntető. Zdráhala ezt is belövi, 11–9.

18. perc. KÍNAI!!! Gyönyörű kínai figura, Juhász Ádámra jön ki, és mínusz kettő helyett mínusz egy, azaz 10–9.

17. perc. ÁÁÁÁ! Ugyanaz! Lékai bemegy, de nem tudja befejezni a betörést, gyorsan indulnak a csehek, Cíp ezt a lerohanást is befejezi. 10–8

16. perc. Kisebb gödörbe kerültünk, Baloghtól elveszik a labdát. Létszámfölényben, a kapust lehívva támadnak a csehek. Zdráhala elküld egy embert, ziccer, átejtené Miklert, de MIKLER VÉD! Gyorsan indulunk, kapusbravúr a másik oldalon is, a cseh rekontrát pedig Tomás Cíp fejezi be. 9–8, először vezet Csehország.

15. perc. Na, ez de sokáig tartott... Zdráhala befordul, Ancsin hétméterest érően eltünteti. Ki is állítják ráadásul.Zdráhala higgadtan belövi középre a hetest, 8–8.

14. perc. A szép szakállú Horákot másodszor is kiszórják, ráadásul Lékai belövi a hétméterest, 7–8 és magyar emberelőny.

14. perc. Zdráhala csönget, 7–7. Zdráhala és Kaspárek is 3-3 gólt szerzett eddig.

12. perc. Schuch Timuzsin aprít középen egy cseh vitézt, kap is egy sárga lapot. Kaspárek meg lő egy óriási gólt, 6–6. Hornyák egyből felel, 6–7, nem adjuk a vezetést!

11. perc. Ancsin megindul jobbról befelé, majd gyilkos erejű átlövése kipúpozza a hálót, 5–6!

11. perc. Belemenés itt, gyors indulás és Horák-gól ott, így 5–5.

10. perc. Bodó Richárd lövi át a cseheket, 4–5!

10. perc.Zdráhala meg egy rossz magyar akciót góllal büntet, iksz, 4–4.

9. perc. Erre mozdulni sem lehetett, Stanislav Kaspárek 3–4-re hozza fel a cseheket.

8. perc. Lékai megy rá a falra, majd kierőszakol egy hétméterest. Lazán be is dobja, 2–4!

8. perc. Sokra nem megyünk vele, ráadásul Ondrej Zdráhala szépít, 2–3.

7. perc. MIKLER-SHOW! A magyar kapus óriási védést mutat be, a középről, ziccerben lövő Petrovskyt „takarja be”, ráadásul a labda a miénk.

6. perc. Ancsin nem viccel, hanem megszerzi a 3. magyar gólt, 1–3.

5. perc. Nullára már nem nyerjük a meccset... Na jó, ez vicc volt csak, mindenesetre Stanislav Kaspárek szépít. 1–2.

4. perc. Ejj! Lékai bebújik beállóba, meg is találja Bodó, ám kimarad a ziccer.

3. perc. Ráadásul Mikler véd egyet, így mi támadhatunk.

3. perc. Kettő! Bodó zúzza be az emberfórt, nagy erejű átlövés. 0–2.

2. perc. Pavel Horákot meg kiszórják két percre. Ligetvárit bántalmazta.

2. perc. A magyar szurkolótábor nem halk. Leos Petrovsky befordul és lő, a pattintott lövés a lécre pattan.

1. perc. Viszonylag hosszú magyar támadás után Lékai lövi át a cseheket, 0–1, vezetünk!

1. perc: MAGYARORSZÁG KEZDI A MÉRKŐZÉST!

Himnuszok.

Remélem, nem rossz előjel, de a helyszínen volt szerencsém 2010-ben az akkor is sorsdöntő magyar–cseh Eb-mérkőzéshez. A bécsújhelyi, fantasztikus hangulatú találkozón a Filip Jícha és Jan Filip (14+11 gól!) vezette csehek 33–26-ra győztek, kiejtve a mieinket.

Zöld mezben a magyar válogatott, feketében a szakmai stáb, narancsban a francia játékvezetők, Stevann Pichon és Laurent Reveret, no meg fehérben a csehek.

Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány kihasználta a szabályokban biztosított cserelehetőségeit, és szélsőket hozott be: Fekete Dávid és Országh Ádám is pályára léphet – Dzsamali Iman és Vilovszki Uros helyett.

18.15-kor kezdődik a Csehország–Magyarország találkozó, melyen eldől, a mieink továbbjutnak-e csoportjukból. Számolgatás alant, röviden: ha nyerünk négy góllal, az középdöntőt ér.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Csehország–Magyarország mérkőzés tudósítása.

AZ 1. FORDULÓBAN TÖRTÉNT
Spanyolország–Csehország 32–15 (16–9)
Dánia–Magyarország 32–25 (14–12)

A 2. FORDULÓBAN TÖRTÉNT
Magyarország–Spanyolország 25–27 (12–13)
Csehország–Dánia 28–27 (15–16)

ELLENFÉLNÉZŐ: CSEHORSZÁG
Olimpia:

Világbajnokság:8. (1995), 10. (2005), 11. (1997), 12. (2007), 17. (2015), 18. (2001)
Európa-bajnokság:6. (1996), 8. (2002, 2010), 10. (1998), 11. (2004), 14. (2008, 2012), 15. (2014)
A magyarok elleni mérlege:6 győzelem, 2 döntetlen, 19 vereség
Legutóbbi mérkőzés(2016. december 30., Érd, Karácsony-kupa):Magyarország–Csehország 34–25 (17–11)
Magyarország:Mikler – Gulyás P. 2, Nagy L. 3, Lékai 5, Szöllősi Sz. 2, Bodó 2, Juhász Á. 1.Csere:Borbély, Fazekas (kapusok), Schuch, Császár 4, Iváncsik G. 1, Harsányi 1, Ligetvári 3, Dzsamali 4, Zubai Sz., Bánhidi 3, Ancsin G. 3.Szövetségi kapitány:Xavier Sabaté

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE –NÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!
KAPUSOK:BORBÉLY Ádám (Wisla Plock – Lengyelország), MIKLER Roland (Telekom Veszprém)
JOBBSZÉLSŐ:HORNYÁK Péter (Balatonfüredi KSE), ORSZÁGH Ádám (Dabas KC VSE)
JOBBÁTLÖVŐK:ANCSIN Gábor (Telekom Veszprém), BALOGH Zsolt (Mol-Pick Szeged), BARTÓK Donát (TBV Lemgo – Németország)
IRÁNYÍTÓK:CSÁSZÁR Gábor (Kadetten Schaffhausen – Svájc), LÉKAI Máté (Telekom Veszprém)
BEÁLLÓK:BÁNHIDI Bence (Mol-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Telekom Veszprém), SZÖLLŐSI Szabolcs (Grundfos Tatabánya)
BALÁTLÖVŐK:BODÓ Richárd (Mol-Pick Szeged),LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém)
BALSZÉLSŐ:FEKETE Dávid (CYEB Budakalász), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya)
Szövetségi kapitány:Ljubomir VRANJES
TARTALÉKOK:
DZSAMALI Iman (Telekom Veszprém), VILOVSZKI Uros (Székelyudvarhelyi KC – Románia)

A CSEH VÁLOGATOTT KERETE
KAPUSOK:
Tomás MRKVA (Balingen-Weilstetten – Németország), Martin GALIA (Górnik Zabrze – Lengyelország)
JOBBSZÉLSŐ:Tomás CÍP (HT Tatran Presov – Szlovákia)
JOBBÁTLÖVŐK:Stanislav KASPÁREK (Balatonfüred – Magyarország), Jan STEHLÍK (Talent Plzen), Dieudonné MUBENZEM (Dukla Praha)
IRÁNYÍTÓK:Roman BECVÁR (HC Elbflorenz – Németország), Andrej ZDRÁHALA (Ottmar St. Gallen – Svájc), Jakub SVITÁK (Dukla Praha)
BEÁLLÓK:Leos PETROVSKY (Bergischer HC – Németország), Stepán ZEMAN (Zubrí)
BALÁTLÖVŐK:Jan LANDA (Lovosice), Pavel HORÁK (Meskov Breszt – Fehéroroszország), Michal KASAL (HT Tatran Presov – Szlovákia)
BALSZÉLSŐK:Jakub HRSTKA (HT Tatran Presov – Szlovákia), Milan KOTRC (Bergischer HC – Németország)

AZ EB-CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport (Split): Horvátország, Svédország, Szerbia, Izland
B-csoport (Porec): Franciaország, Fehéroroszország, Norvégia, Ausztria
C-csoport (Zágráb): Németország, Macedónia, Montenegró, Szlovénia
D-csoport (Varasd): Spanyolország, Dánia, Csehország, MAGYARORSZÁG
Mindegyik csoport első három helyezettje jut be a középdöntőbe, a magyar válogatott továbbjutása esetén a középdöntős mérkőzéseit is Varasdon játssza.

A középdöntő mérkőzésnapjai a CD-ágon: 2018. január 19., 21., 23. és 24.
A középdöntő-mérkőzések kezdési időpontjai: január 19-én, 21-én és 23-án 18.15 és 20.30, január 24-én 16.00, 18.15 és 20.30.

Az elődöntő mérkőzésnapja, és az 5. helyért: 2018. január 26.
Döntő, 3. helyért: 2018. január 28.

A középdöntő helyszínei: Zágráb, Varasd