Heves küzdelem, nagy csaták: nyert a Szeged Tatabányán

2019.09.25. 16:55
Balogh Zsolt nagyon akart volt csapata ellen (Fotó: Földi Imre)
A Grundfos Tatabánya KC 34–28-ra kikapott odahaza a Mol-Pick Szegedtől az élvonalbeli férfi kézilabda-bajnokság 4. fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–MOL-PICK SZEGED 28–34 (13-18)
Tatabánya, 1000
néző. V: Hargitai, Markó
TATABÁNYA: Bartucz – Vujovics 3 (2), Bozsovics 5, Ilyés 1, Sipos, ANCSIN 9, Hornyák 3. Csere: Borbély, Deményi (kapusok), Balogh Zs. 2, Vranjes, Borzas 5, Szász A., Dénes, Ernei. Edző: Vladan Matics
SZEGED: ALILOVIC – Källman 2, BODÓ 6, Bánhidi, BOMBAC 5, MAQUEDA 4, RADIVOJEVICS 7 (3). Csere: Mikler (kapus), Gaber 2, CANELLAS 3, STEPANCIC 5, Henigman, Zsitnyikov, ifj. Rosta. Edző: Juan Carlos Pastor
A mérkőzés alakulása. 5. p.: 0-4. 15. p.: 2-8. 20. p.: 4-11. 24. p.: 8-12. 33. p.: 13-20. 41. p.: 17-25. 45. p.: 21-27. 54. p.: 24-32
Kiállítások: 10, ill. 16 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3
Vladan Matics:
– Tudtuk, hogy nehéz lesz irányítók nélkül, egy hét alatt nem lehet csodát tenni, de így is, az első tíz percet leszámítva korrekt meccset játszottunk egy olyan erős Szeged ellen, amelynek nincs gyenge pontja.
Juan Carlos Pastor: – Jó meccset játszottunk a keményen védekező Tatabánya ellen. Már az elején sikerül elmennünk ellenfelünktől, a második félidőben pedig kontrollálni tudtuk a mérkőzést.

Sérülések miatt egyetlen vérbeli karmester nélkül kellett kiállnia a Mol-Pick Szeged elleni hazai mérkőzésre, talán ezért is kezdett kicsit vérszegényen és kapkodva a Tatabánya. Higgadtan értékesítette ziccereit a vendégcsapat, a szépítés a negyedik szegedi gól után érkezett csak, majd maradt a két csapat között a négy-hét gólos különbség az első félidőben – csak azért nem dőlt el végleg a mérkőzés, mert Ancsin Gábor rendre gólokkal tudott válaszolni a szegedieknek.

VÉLEMÉNYEK

ANCSIN Gábor , a Tatabánya jobbátlövője: „Dekoncentráltan kezdtük, a Szeged pedig minden hibánkat megbüntette. Gödörben vagyunk, de azért dolgozunk, hogy ebből minél hamarabb kimásszunk. Nehéz ilyenkor mit mondani!”

Mirko ALILOVIC, a Szeged kapusa: „Nemcsak Magyarországon, Európában is az egyik legnehezebb pálya a tatabányai. A párizsi vereséget követően nagyon jót tett a lelkünknek, hogy jó játékkal nyertünk.”

Akik közül Bogdan Radivojevics, Jorge Maqueda, Dean Bombac és Bodó Richárd is remek formában játszott, és amikor fordulás után Jonas Källman kínai figurából cunderezett gólt, úgy tűnt, megtörik a hazai csapat – azonban nem adta fel a Bányász, kúszott-mászott, ám öt gólnál közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez.

Roppant feszült volt ennek ellenére is a találkozó, hárman (Vladimir Vranjes, Bánhidi Bence, Sipos Adrián) is piros lapot kaptak, míg Radivojevics fejét egyszer mestere, Juan Carlos Pastor üvöltötte le majdnem, amiért a játékos a kétperces kiállítását megpótoltatta még egyszer ennyivel, mert lökés után dulakodott. A hajrában már nyolc gólra tornászta fel előnyét a Szeged, miközben egyre fáradtabban mozogtak a hazaiak, a már korábban is kifogásolható pontosságukból is sokat veszítettek, és nem is tudtak már közel kerülni a Szegedhez. 28–34

14. Vác3370–103–330

60. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

59. perc Maqueda nem pihen, szép átlövéssel 28–34.

57. perc Balogh
lő sanyargatott helyzetből is a bal alsóba, Borzas ziccert értékesít.

57. perc Sipos Adrián is kap egy piros lapot, fejen nyomta Maquedát. Aki gólpasszt ad végül Gabernek, ezzel végleg eldőlt minden. 26–33!

55. perc
A fiatal hazai kapus, az imánt beálló Deményi ziccert fog, Canellas megtépi Ancsint, aki azonban így is gólt dob. Bozovics távolról az üres kapuba dettó: 26–32.

54. perc
Két perc Jorge Maquedának, aki nem érti, pedig odacsapott Bozovicsnak.

53. perc Stepancic ziccert ront, időkérés.

51. perc Radivojevics,
ziccer, gól, Mikler eléri Balogh átlövését. 24–32

50. perc Balogh
kínaija nagyon finom, első gólja volt csapata ellen.

48. perc Ancsin
válaszol, majd kis szerencsével a bal felsőbe lő (Alilovic beleért), közben válaszolt azonban Canellas. 23–30. Canellas belelendül, egy csel után ismét eredményes, Mikler pedig most először beáll.

MIT KELL TUDNI A KÉZILABDÁRÓL ÉS A VAR-RÓL? ENNYIT ÉPPEN ELÉG, KATTINTSON IDE!

47. perc Borzas ziccere Alilovicé. BÁNHIDI BENCE meg piros kapot kapott, megütötte a földön fekvő Dénes Jánost. Utóbbi lökött, neki csak két perc. Gaber meg gólt szerez, 21–29.

45. perc Bozovics értékesíti Ancsin passzát, de Maqueda is ügyes, 21–28. Emberhátrányban.

45. perc Radivojevics
gólt lő, majd kiáll két percre, ellökte nyújtott kézzel Vujovicsot, miután kidühöngte magát, dulakodott is egy picit. Kapott az edzőjétől is. 2+2 perc összesen!

43. perc
Bánhidi újabb hetest harcol ki, jő Borbély a kapuba... és kivédi Raduvojevics újabb hetesét is!

42. perc
Hazai időkérés. Bozovics góllal bizonyítja, hogy figyelt, majd Vujovics-kontra és ziccer: 20–26.

42. perc Borzas
és a Tata nem adja fel, de Stepancic is jó formában kézizik. 18–26

40. perc Bodó
is lendületben, két ember felől a kapus feje fölé lő jobb kézzel, egy bal oldali betörés végén. Aztán ziccert is dobhat: 17–25. Bombac sokadik jó passza ma.

39. perc Ancsin
újra megvicceli Alilovicot, 17–23.

37. perc
Hornyák teker jobbról ballal a jobb felsőbe, remekbe szabott találattal 15–22. Bombac bombáját kirúgja a jobb alsó elől Bartucz, majd elsül végre Ilyés keze is.

36. perc Bánhidi kiáll két percre, a nyakánál fogva lerántotta Szászt.

35. perc Bombac
átlövése átcsorog Bartucz lába között, majd szép cunder Borzastól. Bodó átlövése a falról a jobb alsóba csorog: 14–22.

34. perc Szándékos láb miatt két perc Kallmannak. Rossz passz a hazai oldalon.

33. perc EZ IGEN.... Kínai figura és cunder, Kallman...
Stepancic adta fel gyönyörűen. 13–20

31. perc
Alilovic véd nagyot, Sipos meg két percre kiáll... Bodó szinte azonnal góllal büntet. Ilyés lövése nagyon rossz a másik oldalon.

31. PERC FOLYTATJUK!

30. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

30. perc
Bánhegyi kiharcol egy hétméterest, jő a kapuba Borbély, de Radivojevics most nem hibázik. 13–18

29. perc Ancsin Gábor
remekül kézizik, szórja a gólokat, de Bombac és Canellas sem hibázik ma sokat. Bozovics elfut Stepancic mellett, és bedobja ziccerét, 13–17

27. perc Henigman
balkezese sem különb: 10–15.

26. perc
Ancsin, Radivojevics gólváltás, Bombac ad egy gólpasszt Stepancicnak is. Átlövés. Meg egy védőről a kapuba pattanó Borzas-gól.10–14.

24. perc
Ilyés feldönti Henigmant, Radivojevics ravasz tekerését kikapja a jobb sarok elől Bartucz! Ancsint az előbb éltette a gólja után a lelkes hazai tábor, erre megismétli az átlövésgólt, majd Bartucz véd nagyot, Hornyák meg a szélről betalál.

23. perc Ancsin keze elsül, gyönyörű átlövésgól.

22. perc
Bánhidi bevetődik, Szász belülvédekezik... Radivojevics a bal felsőbe ejt. 5–12

20. perc Stepancic
büntet ziccerből egy hazai lövésrontást, majd Kallman belülvédekezik, Vujovics nem rontja el a hetest, de milliméterek kellettek csak egy Alilovic-bravúrhoz. Vujovics második hetese ma. 5–11

19. perc
Bombac passzát balról jobbal értékesíti Kallman: 4–10.

18. perc
Borzas lövése Alilovic-csemege, Stepancic lövését a kapufa hárítja, majd két percet kap a Bombacnak odasújtó Szász András.

Sipos szája fáj.

17. perc Borzas
találata sem csúnya, Bánhidi lövése a kapusé, Kallman a kapufára vágja a kipattanót. Sipos közben a földön, Bánhegyi csapott neki oda. Ápolás és videó... FELMENTÉS!

16. perc
Ez is 7-es, Szászt lerántja Matej, Vujovics meg a bal sarokba talál, mindenféle variálás nélkül: 3–8. Bombac meg a földről, 11 méterről jobbal a jobb alsóba talált.

15. perc
Bodó kiharcol egy hátméteres, ballal lazán értékesíti azt Radivojevics.

Jogos a döntés, a visszajátszások is ezt mutatják.

14. perc
Bozovic a bal szélről a lécre lő, nem siet a Szeged sem, Bodót közben balcsapottal kiüti Vranjes. A bányászok Bud Spencere... VIDEÓZÁS! PIROS LAPPAL KIÁLL VRANJES, aki be is szól még a szédikéző Bodónak.

12. perc
Bodót blokkolja acélkeményen Bozovic, áll kicsit a játék, majd Bartucz védi Kallmannék próbálkozását.

11. perc
Balogh keményen bekkel, sárga Bánhidi mezének majdnem letépéséért, de Bombac átlövése a kapus lába között is a hálóba talál. Bombac-gól. 2–7

9. perc
Bodónál lépéshiba, de nem rohan a Bányász, lassú támadás, rossz Sipos-dobással a végén.

8. perc Megtört a jég, labdát szerez Vranjes, a válogatott jobbszélső, Hornyák meg nem hibázza el a ziccert. Máris 2–6.

7. perc Matej Gaber
két percre kiáll, Ancsin átlövést hibázik, Balogh ugyanezt mutatja be, bár ehhez kellett legalább egy szép Alilovic-védés.

5. perc
Kőkemény védekezésbe csap át a Bányász, Vranjes kap is egy sárgát, majdnem letörött Stepancic keze. De minden hiába, Bodó remek passzát Bombac bevetődve a bal sarokba vágja, félmagasan. Bodó is betalál, balról tört be (Ancsin sárga lapért sem állítja meg), kontra, Radivojevics. Közte megszerezte a szépítést egy átlövéssel Bozovic. 1–6

3. perc
Bozovic és Bánhidi sem figyel, kontra, Maqueda most sem hibázik, ziccer. 0–3, időkérés.

2. perc A vendégek sokkolják a hazaiakat egy gyors Bodó-góllal, majd Maqueda talál be kis felugrás után a szaggatott vonalról. 0–2 A hazaiaktól Bozovic két dobást is elhibázott.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta sötétkékben.

A hazai klubnál a 76 évesen elhunyt Simó Lajost gyászolják, közel 200-szoros válogatott játékos volt.

Kollégája, Juan Carlos Pastor arról beszélt, hogy kevés az idő a felkészülésre a BL miatt, de ők már hozzá vannak szokva....

"Két napot tudtunk edzeni a sérülések miatt" – nyilatkozott az M4Sportnak a hazai mester, Vladan Matics.

"Nálunk pallérozódik tovább a 20 éves Rosta Miklós, míg Székely Márton már a veszprémiek mezét viseli ettől az idénytől. A horvát válogatott jobbátlövő, Jakov Vrankovic Romániába, a Dinamo Bucurestihez igazolt, poszttársa, Demis Grigoras pedig a francia Chambéryhez. Több fiatal játékos is elhagyta a Bányászt, közülük hárman, Győri Kristóf (kölcsönben), Schäffer Zsolt és Nagy Bence a Ferencvárosnál folytatja pályafutását, míg Rozner Kevin Váchoz, Fekete Dániel az NB I/B-s Győrhöz írt alá. A szezonkezdet nem teljesen úgy sikerült a tatabányaiak számára ahogy tervezték. Bár Egerben kétgólos sikert arattak a nyitányon, majd Veszprémben 33–22-re alul maradtak, ezt követően viszont fájó, 32–31-es vereséget szenvedtek a Ferencváros otthonában. Ezen a mérkőzésen a zöld-fehérek legeredményesebb játékosa az éppen Tatabányáról megszerzett Nagy Bence volt tíz találattal" – írja a vendégek honlapja, a pickhandball.hu.

A klubnál a 76 évesen elhunyt Simó Lajost gyászolják.

A hazaiak nagy sérültje Juhász Ádám és Vitalij Komogorov, de Győri Mátyás is maródi. A vendégektől Alen Blazevic és Stefan Sigurmannsson sérült, kimaradt a keretből Nagy Martin és Mario Sostaric.

Az elmúlt két idényben nem tudott itt nyerni a Szeged.

A Tatabánya pedig nagy meglepetésre kikapott a legutóbbi bajnoki fordulóban a Ferencvárostól, 9. a tabellán.

Sokáig szinte egyenrangú ellenfele volt a Mol-Pick Szeged a Mikkel Hansent nélkülöző, ám így is klasszisokkal felálló Paris Saint-Germainnek, ám a mérkőzés vége felé a sok hiba eldöntötte a mérkőzést – 30–25-re kapott ki a magyar csapat. BŐVEBBEN ITT!

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A TATABÁNYA–SZEGED NB I-ES FÉRFI KÉZILABDA-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!