Férfi kézi EHF-kupa: biztos szegedi továbbjutás

2013.11.30. 17:46
A férfi kézilabda EHF-kupa 3. fordulójának hazai visszavágóján a Pick Szeged hat góllal nyert a portugál Benfica ellen, így kettős győzelemmel jutott tovább.

Mikler Roland érdemit tett hozzá a szegedi sikerhez (Fotó: NS-archív, Mirkó István)

Jól lépett be a mérkőzésbe a Pick – Mikler védett, majd Balogh és Parrondo is betalált –, a portugálok azonban éledtek, és kiegyenlített első tíz percet produkáltak. A vendégek kemény védekezése többször párosult hetest érő szabálytalansággal, döntően ennek – és Larholm értékesített büntetőinek – köszönhetően meglépett a házigazda: 3–3-ból lett 11–5, ami jó alapot adott a folytatásra. A szünet előtti hajrá Miklerről szólt, aki bravúrok sorával segítette övéit, a Szeged négygólos előnnyel várhatta a második játékrészt (14–10).

Belealudt a második félidő elejébe a Szeged, a 37. percben, ikszes állásnál (15–15) teljesen aktuálissá vált Juan Carlos Pastor időkérése. A Balogh, Larholm, Zubai trió vette hátára övéit, így a végjátékra, az utolsó tíz percre meglett a hatgólos előny (25–19), amely kilátástalan helyzetbe sodorta a portugálokat. A végén kinyílt a gólzsák, de éle már nem volt a találkozónak (31–25).

Folytatás a középdöntőben, ahol már négy négyes csoportban játszanak a még versenyben lévő klubok, a sorsolást csütörtökön tartják.

FÉRFI KÉZILABDA, EHF-KUPA
3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
PICK SZEGED–SL BENFICA (portugál) 31–25 (14–10)
Szeged, 3000
néző. V: Nikolov, Nacsevszki (macedónok)
SZEGED: MIKLER – Parrondo 2, ZUBAI SZ. 5, Ilyés 1, Blazevic 1, Vadkerti A. 1, Mindegia 1. Cs: TATAI (kapus), BALOGH ZS. 10, Ancsin, LARHOLM 9 (7), Sulc 1, Gidai, Vranjes, Kekezovics, Czina. Edző: Carlos Pastor
BENFICA: ALAMO – Areia 2, Pedroso 4, CARNEIRO 6 (1), Costa 3, Csernov, OLIVEIRA 9 (5). Cs: Ferreira (kapus), Carmo, Rodrigues, Semedo, Pereira, Carvalho, Pais 1. Edző: Jorge Rito
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–3. 11. p.: 6–3. 18. p.: 10–4. 24. p.: 12–6. 34. p.: 14–13. 37. p.: 15–15. 44. p.: 20–18. 49. p.: 24–19. 54. p.: 27–20
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 7/6
Továbbjutott: a Pick Szeged, kettős győzelemmel (56–49)
Carlos Pastor:
– Tizenkettő hatig nagyon jól játszottunk. A folytatásban jó ideig gyengén védekeztünk, különösen a szünet utáni percekben hibáztunk sokat. Egy jó csapat ellen vívtuk ki a továbbjutást, ezért összességében elégedett vagyok.
Jorge Rito: – Már a sorsoláskor eldőlt a sorsunk, mert a Pick Szegedet klasszis csapatnak tartjuk. Az volt a célunk, hogy az első mérkőzés után még éljenek a reményeink, mi több, negyven percig Szegeden is bíztunk a továbbjutásban. A találkozó utolsó harmadában azonban egyértelműen jobb volt ellenfelünk.
45–49
Az elöl álló csapatok kezdik idegenben a párharcot. Az első meccseket a november 23–24-i hétvégén rendezik, a visszavágóra egy héttel később kerül sor.