Férfi kézi EHF-kupa: a Szeged után a Csurgó is csoportkörös

2013.12.01. 20:49
A férfi kézilabda EHF-kupa tizenhat közé jutásért rendezett párharcának visszavágóján a Csurgói KK hazai pályán könnyed győzelmet aratott a Besiktas ellen, így kettős győzelemmel jutott tovább a csoportkörbe, ahol ott lesz a helyét már szombaton biztosító Pick Szeged is.

Az idegenbeli kétgólos győzelem ugyan kedvező eredmény volt a Csurgó számára, ám alighanem arra a somogyiak sem gondoltak, hogy ennyire simán alakul a Besiktas elleni párharc második fele.

A csurgóiak Szöllősi Szabolcs, illetve Barisz Puhoszkij vezetésével már a meccs elején elhúztak (5–2), az Imre-csapat változatosan, sokszínűen játszott, ráadásul Piotr Wyszomirski kitűnően védett, és sorozatos védéseivel teljesen elbizonytalanította a török lövőket, akik számtalan ziccert is elrontottak.

Hiába a vendégek időkérése 11–5-nél, fordulat jele nem mutatkozott a játékban, a Csurgó pedig már a szünetben tíz góllal vezethetett volna, ha Alberto Aguirrezábalaga nem dobja a kapusba a félidő végi tiszta helyzetet (18–9).

A második játékrészben tovább nőtt a hazaiak előnye, Lele Ákos és Nagy Máté lődözte a legserényebben a gólokat, és volt olyan szakasza a meccsnek, amikor gyakorlatilag mindegyik Besiktas-találatra két hazai jött válaszként (26–13). A csereemberek is jól szálltak be a meccsbe, Oláh Gábor is jól termelt, és ugyan a hajrában tíz alá küzdötte a különbséget az isztambuli csapat, a győzelem így is fölényes: 34–25 lett a vége.

CSURGÓ:
WYSZOMIRSKI – PUHOVSZKIJ 5, Borsós 2, LELE 5 (1), SZÖLLŐSI SZ. 3, NAGY M. 5, Aguirrezábalaga 4. Csere: Pallag (kapus), Grebenár 1, Gazdag 1, OLÁH 5 (2), Pordán 1, Vadkerti, Országh 2, Golubovics. Edző: Imre Vilmos
BESIKTAS:
Tasdemir – BULJUBASIC 3, Part 1, Arifoglu 1, Ladiko 2, DÖNE 7 (1), RASICS 8. Csere: Erkol, Arifoglu 1, Boyar, Büyük, Özbahar, Cebi, Demir, Coban 1, Zelic 1. Edző: Arin Müfit
Az eredmény alakulása.
4. perc: 3–0. 10. p.: 5–2. 13. p.: 7–2. 18. p.: 11–5. 23. p.: 14–6. 26. p.: 16–8. 32. p.: 19–10. 41. p.: 23–13. 46. p.: 27–13. 49. p.: 29–17. 52. p.: 30–19. 56. p.: 32–22
Kiállítások:
4, ill. 10 perc
Hétméteresek:
5/3, ill. 1/1
Imre Vilmos:
– Nagyon boldogok vagyunk! Amióta Csurgón edzősködöm, ilyen alázattal játszó csapatot még nem láttam. Büszke vagyok a fiúkra és közönségünkre.
Arin Müfit:
– Győzni jöttünk Magyarországra, de a Csurgó védekezésével nem bírtunk. Ellenfelünk sok könnyű gólt lőtt, és hasonló teljesítménnyel messze juthat a kupában.
Továbbjutott: a Csurgó, kettős győzelemmel (65–54)

45–49
A párharcok győztesei továbbjutottak a tavaszi csoportkörbe, ahol négy kvartettben folytatódik a küzdelem a negyeddöntőbe jutásért.

A SZEGED AZ 1., A CSURGÓ A 4. KALAPBA KERÜLT
A versenyben maradt 16 csapatot négy kalapba osztották be, ezek alapján sorsolják ki a négy négycsapatos csoportot. A két magyar együttes közül a Pick Szeged az első, a Csurgó a negyedik kalapból várhatja a december 5-i sorsolást.

Szintén az első kalapban található a Montpellier, a Füchse Berlin és a Hannover, ezekkel a csapatokat tehát nem kerülhet egy csoportba a Szeged. A szabály szerint azonos országbeli klubok nem szerepelhetnek azonos kvartettben.

A csoportelsők biztosan továbbjutnak, a csoportmásodikok sorsa attól is függ, hogy melyik klub rendezheti meg a final fourt.

KALAPBEOSZTÁS A CSOPORTOK SORSOLÁSA ELŐTT

1. KALAP: PICK SZEGED, Montpellier (francia), Füchse Berlin (német), Hannover (német)
2. KALAP: Tatran Presov (szlovák), Skjern Haandbold (dán), HCM Constanta (román), Reale Ademar León (spanyol)
3. KALAP: Lugi HF (svéd), Chambéry (francia), Nantes (francia), HC Zomimak-M (macedón)
4. KALAP: CSURGÓI KK, IFK Kristianstad (svéd), Sporta Hlohovec (szlovák), Sporting CP (portugál)