Ezúttal döntetlennel zárult a magyar-izlandi kézis thriller

2014.01.14. 17:55
Ilyés Ferenc (balra) gyötri Aron Pálmarssont (Fotó: MTI, Kovács Tamás)
A magyar válogatott 27–27-es döntetlent játszott Izlanddal a Dániában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon, a B-csoport 2. fordulójában. Az utolsó támadásunknál Lékai Máté lőtte az egyenlítő gólunkat, csakúgy, mint a szigetországiak elleni londoni olimpiai mérkőzésünkön.

1. FÉLIDŐ

Ancsin és Pálmarsson parádéjával kezdődött a mérkőzés, bő öt perc elteltével már mindketten három gólnál jártak. Utóbbi aztán még rövidebb időn belül ugyanennyi hibát is elkövetett, a mieink viszont továbbra is szinte minden támadásukból betaláltak, így 3–4-ről 8–4-re fordítottak.

Hamar kapust is cseréltek az izlandiak, a máskor sok bosszúságot okozó Gustavsson 9 lövésből egyet sem hárított, a helyére beálló Edvarsson viszont rögtön ziccert, majd büntetőt védett. Kettős emberelőnyben sem tudtunk betalálni, végül Császár törte meg több mint nyolcperces gólcsendünket (11–9).

A holtponton átlendülve Putics és Lékai góljaival – no meg Mikler védéseivel – sikerült újra három góllal elhúzni, de a szünetre 16–15-re feljött Izland.

2. FÉLIDŐ

Amilyen jól kezdtük az első játékrészt, olyan rosszul a másodikat. Tíz perc alatt csak egy Zubai-gólt jegyezhettünk fel magyar oldalon, a szigetországiak 20–17-re fordítottak. Iváncsik Gergő kihagyott egy ziccert, ezután viszont kétszer is eredményes volt, Ancsin hatodik lövése után is ünnepelhettünk, és a Miklert váltó Tatai is hozzátett a mieink talpra állásához.

Az utolsó tíz percet egygólos előnnyel kezdtük, az utolsó támadásunkat viszont egygólos hátrányban vezettük, ráadásul Schuch kiállítása miatt emberfórban is volt Izland, vészkapussal próbáltuk menteni a menthetőt. És sikerült! Jött ugyanis Lékai, és csakúgy, mint másfél éve az olimpián, az utolsó másodpercekben egyenlített (mellesleg 60 perc után Londonban is 27–27-re álltak a felek). A hátralévő időt kivédekeztük, így megszereztük első pontunkat az Eb-n.

Folytatás csütörtök este Norvégia ellen.

A MÉRKŐZÉS PERCRŐL PERCRE!

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–IZLAND 27–27 (16–15)
Aalborg, 4000 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
MAGYARORSZÁG: MIKLER – CSÁSZÁR 5 (1), Zubai Sz. 3, Ilyés, Schuch, Nagy K. 1, Iváncsik G. 3. Csere: TATAI (kapus), ANCSIN 7, Gulyás P. 2, LÉKAI 4, Putics 2, Vadkerti A., Szöllősi Sz., Mocsai T., Szalafai
IZLAND: Gústavsson – Ólafsson, Hallgrímsson 3, Gudjónsson 1, R. Gunnarsson 1, PÁLMARSSON 8, SIGURDSSON 5 (1). Csere: EDVARSSON (kapus), Svavarsson, Jakobsson, Kárason 4, B. Gunnarsson 1, ATLASON 3, Kristjánsson 1
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 10. p.: 8–4. 13. p.: 10–6. 20. p.: 10–9. 24. p.: 14–12. 28. p.: 16–13. 40. p.: 17–20. 45. p.: 21–21. 50. p.: 24–23. 53. p.: 26–25. 59. p.: 26–27.
Kiállítások: 16, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1

A KÉT SZÖVETSÉGI KAPITÁNY ÉS A MAGYAR JÁTÉKOSOK ÉRTÉKELÉSÉT ITT TALÁLJA MEG.