Zubai: Úgy kell felfogni, hogy ez egy győzelem volt

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.01.14. 20:40
Mocsai Lajos, a dániai Eb-n részt vevő magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya szerint játékosai remek közösséget alkotnak, Gulyás Péter pedig a szív diadaláról beszélt az Izland elleni 27–27-es döntetlen után. Zubai Szabolcs felemás érzelmekkel nyilatkozott az NSO Tv-nek.

A kapunkba csereként beálló Tatai Péter kicsit görcsösnek érezte magát, szerinte plusz egy kapusbravúrral két pontot szerezhettünk volna. Az utolsó gólunkat dobó Lékai Máté közvetlenül a mérkőzés után nem tudott örülni a döntetlennek.Tatai Péter kicsit görcsösnek érezte magát, szerinte plusz egy kapusbravúrral két pontot szerezhettünk volna. Az utolsó gólunkat dobó Lékai Máté közvetlenül a mérkőzés után nem tudott örülni a döntetlennek.

FELEMÁS ÉRZÉSEK, KÜLÖNBÖZŐ ÉRTÉKELÉSEK AZ IZLAND ELLENI DÖNTETLEN UTÁN

„Túlságosan passzívan kezdtük a mérkőzést, ráadásul az első félidőben az igazi kapusteljesítmény is hiányzott. A második félidőben elképesztően szoros csata alakult ki, csalódott vagyok, hogy nem nyertük meg az összecsapást, ugyanakkor elégedett vagyok az egy ponttal” – nyilatkozta Aron Kristjánsson, Izland szövetségi kapitánya.

„Sajnos a második félidőben rengeteg technikai hibát követtünk el, összességében pedig úgy gondolom, örülhetünk az egy pontnak” – mondta Runar Kárason, az izlandiak játékosa.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

MAGYARORSZÁG–IZLAND 27–27 (16–15)
Aalborg, 4000 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
MAGYARORSZÁG: MIKLER – CSÁSZÁR 5 (1), Zubai Sz. 3, Ilyés, Schuch, Nagy K. 1, Iváncsik G. 3. Csere: TATAI (kapus), ANCSIN 7, Gulyás P. 2, LÉKAI 4, Putics 2, Vadkerti A., Szöllősi Sz., Mocsai T., Szalafai
IZLAND: Gústavsson – Ólafsson, Hallgrímsson 3, Gudjónsson 1, R. Gunnarsson 1, PÁLMARSSON 8, SIGURDSSON 5 (1). Csere: EDVARSSON (kapus), Svavarsson, Jakobsson, Kárason 4, B. Gunnarsson 1, ATLASON 3, Kristjánsson 1
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 10. p.: 8–4. 13. p.: 10–6. 20. p.: 10–9. 24. p.: 14–12. 28. p.: 16–13. 40. p.: 17–20. 45. p.: 21–21. 50. p.: 24–23. 53. p.: 26–25. 59. p.: 26–27.
Kiállítások: 16, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1