Férfi kézi Eb: az izlandiak átgázoltak Ausztrián

2014.01.18. 19:51
Izland simán legyőzte Ausztriát a dániai férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében. A mieink csoportjában rendezett találkozón a szigetországiak végig irányítottak, sikerük nem forgott kockán, a végeredmény 33–27 lett.

Már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést Izland, negyedóra elteltével már hat gólt volt az északiak előnye. A félidő hajrájában Ólafur Gudmundsson belelendült, öt perc leforgása alatt háromszor is bevette az osztrákok hálóját, végül nyolcgólos izlandi vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok. 9–179–17

A fordulás után Gudjon Sigurdsson remekelt, az izlandiak előnye már kilenc is volt. A mérkőzés hajrájában sorozatban négy gólt dobott Ausztria, Konrad Wilczynski kétszer is betalált, így némileg faragott a különbségen, ám így is hatgólos vereséget szenvedett. 27–33

Érdekesség, hogy az osztrákok sokkal többet (szám szerint tízzel) próbálkoztak kapura lövéssel a mérkőzésen. Az osztrák kapusok nyolcszázalékos védési mutatóval zártak, míg az izlandiak 36 százalékossal.