A magyar kéziválogatott egy félidő alatt elintézte Macedóniát

2014.01.18. 15:55
Ezúttal nyugodtan nézhettük Császárt és a magyar válogatottat (Fotó: MTI)
A Dániában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokság középszakaszának első fordulójában a magyar válogatott parádés első és visszafogottabb második félidő után 31–25-re legyőzte Macedóniát.

Macedóniáról nagyon jó emlékeket őriztünk: a 2012-es olimpiai selejtezőtornán Svédországban, több ezer macedón drukker előtt, hasonló összetételű magyar csapat tudott győzni Kiril Lazarovék ellen 28–26-ra. Azon a találkozón. Akkor a szünetben is két góllal vezettünk, ezúttal azonban minden képzeletünket felülmúlta a magyar csapat kezdése.

Parádés védekezéssel és Mikler-bravúrokkal indult a mérkőzés, az első tíz percben csupán egyszer tudtak betalálni a macedónok, eközben a mieink már négyszer is bevették a nem túl jó napot kifogó Risztovszki kapuját (4–1).

A Mocsai-csapatot még a kétperces emberhátrány és a második macedón hetes sem zökkentette ki a ritmusból, a büntetőket amúgy is igencsak gyér aránnyal értékesítették Lazarovék, bár a félidő utolsó próbálkozásából betaláltak, ezzel együtt is csak 2/5-öt tudtak felmutatni harminc perc alatt.

A magyar válogatottnál eközben úgy tűnt, ami kapura megy, abból gól is lesz – a félidő során Risztovszki védési mutatója a 17 százalékot is alig érte el –, Ancsin óriási bombákkal szórta az ellent, a 25. percben pedig már 14–6-ra vezettünk.

Császár az asszisztok mellett a termelésből is hatékonyan kivette a részét, az időn túli hetes értékesítésével már ötnél járt, a mieink pedig hétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre (16–9). Egy kicsit a félidő végére kiengedtünk, de a hétgólos vezetés így is álomszerűnek volt mondható.

Mindössze az volt a kérdés, hogy a szünetben elkényelmesedik-e a magyar válogatott vagy képesek lesznek úgy kimenni a második félidőre, hogy még nem nyerték meg a mérkőzést? Szerencsére a válogatott tagjai egy pillanatra sem eresztettek le,s a második játékrészt úgy kezdték, ahogy az elsőt abbahagyták. Igaz, Putics könnyű síppal befújt kiállítása némi aggodalomra adhatott volna okot, de nem adott...

A 34. percben Nagy Kornél szerzett gólt, majd nem sokkal később Zubai emberrel a nyakán varrta a hosszú felsőbe a labdát – 19–11-nél ez demoralizáló gól volt, ekkor lehettünk biztosak abban, hogy itt már nem fog baj történni.

Aztán a 45. perc tájékán teljesen elbizonytalanodtak a macedónok, hol kidolgozatlan helyzetekben lőttek erőtlenül kapura, hol pedig a magyar csapat nem hagyta, hogy egyáltalán normális lövőhelyzetük legyen.

Tíz perccel a vége előtt kisebb hullámvölgybe kerültünk azért, de ez is csak azt jelentette, hogy 26–20-ra jött föl az ellenfél. Mocsai Lajos pedig egyből időt kért, megemlítve, hogy egy kicsit felpuhult a védekezésünk. A srácok pedig összekapták magukat, s nem engedték a macedónoknak, hogy egy pillanatig is reménykedjenek a győzelemben.

Az utolsó percekben a pontos végeredmény volt csak a kérdés, végül 31–25-re nyertünk. Folytatás hétfőn a házigazda dánok ellen.

A MÉRKŐZÉS TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA ÉRI EL

FÉRFI KÉZILABDA EB
KÖZÉPDÖNTŐ, I. CSOPORT, 1. FORDULÓ

MACEDÓNIA–MAGYARORSZÁG 25–31
Herning, Jyske Bank Boxen, 8500 néző. V: Guszko, Repkin (fehéroroszok)
Gólszerző: Császár 7/4, Ancsin 4, Zubai 4, Nagy K. 4, Putics 3, Gulyás 2, Vadkerti 2, Szalafai 2, Szöllősi 1, Iváncsik G. 1, Mocsai 1, ill. Pecakovski 5, Manaskov 5, Mirkulovski 4, Lazarov 4/1, Georgiesvski 2, Dimovski 2, Mojsovski 1, Stoilov 1, Angelovski 1