Férfi kézi Eb: Ausztria tíz góllal legyőzte a cseheket

2014.01.12. 20:07
Osztrák örömtánc a csehek legyőzése után (Fotó: Reuters)
Az osztrák válogatott meglepetésre rendkívül sima, 30–20-as győzelmet aratott Csehország ellen a Dániában zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon, az A-csoport első mérkőzésén. Dánia szintén könnyed győzelemmel kezdett, a mieink csoportjában pedig Izland öt góllal múlta felül Norvégiát.

A-CSOPORT

A 13. percben 6–5-re még a csehek vezettek, az osztrákok azonban egy 4–0-s sorozattal fordítottak, a vezetést pedig már nem adták ki a kezükből ezután. Olyannyira nem, hogy előnyüket fokozatosan tovább növelték, volt már 11 gól is a két fél közötti különbség.

A mezőny legeredményesebb játékosa az osztrákokat erősítő Robert Weber lett hét góllal, Szilágyi Viktor hatig jutott. A csehek sztárja, Filip Jícha hatszor talált be, de ehhez 18 lövésre volt szüksége.

Frigyes dán koronaherceg (balra) és Helle Thorning-Schmidt, Dánia miniszterelnöke a hazaiak mérkőzésén (Fotó: Reuters)

A nyitó nap záró mérkőzésén Dániának nem okozott gondot Macedónia legyőzése. A vendégeknél senki sem tudott felnőni a hétszer eredményes Kiril Lazarov mellé, a hazaiak 29–21-re nyertek.

B-CSOPORT

Izland győzelmével kezdődtek meg a „magyar csoport” küzdelmei, a szigetországi válogatott 31–26-ra nyert Norvégia ellen. Az izlandiak már a mérkőzés elején elhúztak hat góllal (8–2), előnyükre pedig ezután jól vigyáztak. A norvégok a második félidő elején felzárkóztak ugyan 19–16-ra, ennél közelebb azonban nem kerültek északi riválisukhoz.

A magyarok Spanyolország elleni vereségéről itt olvashat.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, DÁNIA
A-CSOPORT (Herning), 1. FORDULÓ
Csehország–Ausztria 20–30 (9–14)
Legjobb góldobók: Jícha 6, Horák 5, Sobol 4, ill. Weber 7, Szilágyi, Schlinger 6-6, Santos 5

Dánia–Macedónia 29–21 (12–8)
Ld:
Mortensen 5, Hansen 4, Knudsen, Lindberg, Toft Hansen 3-3, ill. K. Lazarov 7, Sztojcsevszki 3