Férfi kézi Eb: a spanyoloknak sem kegyelmeztek a dánok

2014.01.18. 22:07
Mikkel Hansenéket a spanyolok sem tudták megállítani (Fotó: Reuters)
A házigazda Dánia 31–28-ra legyőzte Spanyolország együttesét a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, ezzel jelentős lépést tett a továbbjutás felé.

A középdöntő I. csoportjában a magyar válogatott legyőzte Macedóniát, majd Izland is hasonlóan magabiztos sikert aratott Ausztria felett. A csoport rangadóját este rendezték, Dánia Spanyolországgal csapott össze.

Ahogy várható volt, szoros első félidőt hozott a két gárda találkozója. Az első percekben többször is vezetett Spanyolország (0–1, 3–4, 4–5), ám a dánok rendre egyenlíteni tudtak, Mikkel Hansen és Mads Christiansen is remekül játszott. A spanyolok azonban tartották magukat, Antonio García két gólja a lehető legjobbkor jött részükről.

Másfél perccel az első játékrész vége előtt Joan Canellas egyenlített, ezzel lett 14–14, ám a hátralévő időben előbb hetesből, majd akcióból is gólt szereztek a házigazdák, így kétgólos előnnyel vonulhattak a szünetre.

A fordulás után is megtartotta előnyét a dán válogatott, sőt a háromgólos különbség állandósulni látszott. Negyedórával a meccs vége előtt elkezdte átvenni az irányítást a házigazda, amely természetesen győzelemmel szerette volna megörvendeztetni a fantasztikus hangulatot teremtő dán közönséget.

A 40. perctől elkezdett kissé kiengedni a spanyol csapat, bár kellett a gólképtelenséghez az is, hogy Niklas Landin – akit a meccs legjobbjának választottak – parádézott a dán kapuban, 42 százalékkal védett. Kevesebb mint két perc leforgása alatt négy gólt kapott Spanyolország, miközben Albert Rocas hetest hibázott.

Az utolsó tíz percben is volt egy négyperces gól nélküli időszaka a spanyol válogatottnak, Dánia ellen ez pedig nem fért bele. A házigazda már hat góllal is vezetett (29–23), végül a hajrában felére csökkent az előny, de ez is elég volt a mérkőzés – amelyet egyébként Kevin Magnussen, a McLaren F1-es pilótája a helyszínen tekintett meg – megnyeréséhez.

Dánia ezzel nagy lépést tett a továbbjutás felé, a házigazda legközelebb Magyarországgal találkozik hétfőn.