Gyötrelmes első félidő után iskolajátékkal a négy között a Veszprém

2017.04.30. 18:18
A kölni négyes döntőbe jutást ünneplik a veszprémiek (Fotó: Dömötör Csaba)
A Telekom Veszprém kettős győzelemmel búcsúztatta a francia Montpellier-t a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, ezzel sorozatban negyedszer jutott be a final fourba. A magyar csapat a hazai háromgólos győzelmet követően nehéz perceket élt meg a visszavágó első felében, de a szünet után nagyot változott a játék képe, és a Veszprém végül gálázva 30–25-re nyert.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MONTPELLIER (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 25–30 (15–11)
Montpellier:
Gerard, Portner – Anquetil, Simonet, Causse 2, Truchanovicius 2, Toumi, Grebille, Dolenec 9 (5), Villeminot, Zvizej, Bonnefond 2, Faustin, Fabregas 4, Porte 4, Bingo 2. Edző: Patrice Canayer
Veszprém: Mikler, Alilovic – Iváncsik G. 1, Schuch, Ilics, Pálmarsson 7 (2), Gajic 5 (1), Nilsson 4, Nagy L. 4, Ugalde 3, Marguc 2, Terzic, Blagotinsek, Sulic 2, Lékai 2. Edző: Xavier Sabaté

Vardar Szkopje (macedón)
A final four sorsolását kedd délben tartják Kölnben.

Óvatosságra intette a veszprémi drukkereket, hogy hazai pályán csak három góllal nyert a csapatuk, márpedig Montpellierben egyáltalán nem könnyű az ellenfeleknek. Az első mérkőzést hazai pályán három góllal megnyerő Veszprém keretéből a visszavágón Gulyás Péter, Ancsin Gábor és Marko Kopljar hiányzott, vagyis ismét Nagy László volt az egyedüli jobbátlövő. A franciáknál a kétszeres olimpiai, négyszeres világ- és háromszoros Európa-bajnok balszélső, Michaël Guigou, valamint a szlovén jobbátlövő, Vid Kavticnik nem játszhatott.

Az első félidő rémálomszerűen kezdődött. A Veszprém nem találta a ritmust, a hazaiak remekül cikáztak a pályán, Valentin Porte pedig lőtte a gólokat vagy adta a gólpasszokat. Egyedül Dragan Gajic tartotta a lépést a hazaiakkal, de csak tisztes távolságból, mert már a 12. percben három góllal vezettek a franciák. (6–3)

A félidő további részében sem változott a játék képe, a magyar próbálkozásokban nem sok átütőerő volt, ráadásul Jure Dolenec nagyon élt, arról nem is beszélve, hogy tökéletesen dobta a heteseket. Az utolsó percekben már négy góllal vezetett a Montpellier, és félő volt, hogy akár ötgólos előnnyel fordulhatnak. Ez végül nem következett be, de összesítésben így is vezettek a hazaiak. (15–11)

A szurkolók tanácstalanul vakarták a fejüket, mert az első félidőben látott játékkal elúszni látszott a négyes döntő.

Csakhogy a második félidőben már úgy jött ki a magyar csapat, hogy azonnal látszott, teljesen megújultak. Alig nyolc perc alatt sikerült az egyenlítés, a 39. percben pedig már vezetett is a Veszprém. (18–19)

Cristian Ugalde remekül száguldozott, Andreas Nilsson kiválóan lőtt beállóból, Mirko Alilovic pedig jól védett. A franciák egyre jobban elbizonytalanodtak, Porte és Dolenec tartotta bennük a lelket. Ez sem volt azonban elég, mert a Veszprém hihetetlen magabiztossággal növelte előnyét, és amikor az 53. percben Aron Pálmarsson már háromgólos előnyhöz juttatta a magyar csapatot, érezhető volt, innen már nem fordítanak a franciák.

Így is lett. A végén ötgólos győzelmet aratott a Veszprém, amely a második félidőben iskolajátékot mutatott be, és megérdemelten jutott a kölni négyes döntőbe. 25–30

Így örültek a veszprémi játékosok (Fotó: Telekom Veszprém)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a Veszprém jutott a négyes döntőbe. 25–30
60. perc: Fabregasé
az utolsó gól, de ez már nem oszt, nem szoroz. 25–30
60. perc: Nilsson
egy szenzációs átadás után lőtt a bal alsóba. 24–30
59. perc:
A franciák elhibázták a támadásukat, másfél perc van hátra.
58. perc:
Ez a párharc alighanem eldőlt, ráadásul Lékai nagyszerű gólt szerzett. 24–29
58. perc: Fabregas
kapott jó átadást, és be is dobta beállóból. 24–28
57. perc: Lékai
futott be a hatosra, és be is vágta a rövidbe. 23–28
57. perc: Veszprémi időkérés.
56. perc: Porte
tört be remekül, és ki is harcolt egy hetest. A hetest természetesen Dolenec lőtte, de most elhibázta! Mikler védett.
55. perc:
Húzta az időt a Veszprém, majd Marguc lövését védte a kapus.
55. perc:
Szinte lehetetlen feladatra vállalkozik a Montpellier, de Bingo Alilovicba lőtte a ziccert.
55. perc: Blagotinsek
lépett oda csúnyán Bingónak, kapott is egy piros lapot. Mehetett fel a nézőtérre.
54. perc: Pálmarsson
remek lövése jutott a jobb alsóba. 23–27
54. perc:
Hét a hat ellen támadtak a franciák, de most semmi nem jött be nekik, csak a kapufát találták el.
54. perc: Francia időkérés.
53. perc:
Újabb remek veszprémi támadás végén ismét hetes belül védekezés miatt. Megint Pálmarsson állt oda, ezúttal bepattintotta a hálóba. 23–26
52. perc: Porte
lövését Alilovic védte, de a kipattanó hozzá került. Dolenec váratlan lövése a kapufáról jött ki, éppen Grébille kezébe, de a szélső lövését Alilovic védte.
51. perc:
Heteshez jutott a Veszprém belül védekezés miatt. A hetest Pálmarsson a kapuba vágta. 23–25
50. perc: Dolenec
nagyon bátor volt, és megtalálta a rést a védőfal mellett... 23–24
A Montpelliernek már nem lenne elég 3 góllal nyerni, hiszen a Veszprém idegenben több gólt szerzett, mint náluk a franciák.
49. perc: Lékai
lövése után sarokdobás a Veszprémnek, majd Nagy került a hatosvonalra, és bevágta. 22–24
49. perc: Porte
került ziccerbe, de Alilovic hatalmas bravúrral védett.
48. perc: Lékai
tört be, de ellökték. Szabaddobás. Nagy óriási lövése a kapufáról jött ki.
48. perc: Veszprémi időkérés.
47. perc: Dolenec
megint belőtte a hetest. Nagyon tudja... 22–23
47. perc:
Hét a hat ellen támadott a Montpellier, Ugalde szabálytalankodott a bírók szerint, hetes és két perc.
46. perc: Pálmarsson
megint passzívnál engedte el a bal alsóba test mellől pontosan. 21–23
45. perc: Ugalde
futott be remekül, de ezúttal Gerard lábbal védett. Maradt a labda a Veszprémnél.
45. perc: Truchanovicius
megint nagyszerűen cselezett, be is lőtte. 21–22
44. perc: Pálmarsson
játszott a bal szélre, ahonnan Ugalde ismét betalált. 20–22
43. perc:
Nem sikerült visszarendeződni, Porte nagyon kilőtte a jobb fölsőt. 20–21
43. perc: Marguc
remek helyzetfelismerése hozott újabb gólt. 19–21
42. perc:
A hetest Dolenec biztosan bedobta. 19–20
42. perc:
Hetes és két perc, mert Sulic szabálytalankodott.
42. perc:
Visszaálltak a franciák hatosfalra, de ez is kevés volt, mert Pálmarsson talpról pattintott gólt lőtt. 18–20
41. perc:
Passzívot is jeleztek a bírók, Simonet lövését könnyen fogta Alilovic.
40. perc:
Most pattognak a veszprémi lábak védekezésnél, nem is tudnak lőni a franciák.
39. perc: Francia időkérés.
39. perc:
Újabb labdaszerzés után Marguc került ziccerbe, és már a Veszprém vezet! 18–19
39. perc: Lékai
szép passzával Nilsson vetődött be, és egyenlített. 18–18
38. perc: Doleneccel
kezdeni kéne valamit, most viszonylag könnyű gólt dobott. 18–17
38. perc: EGYENLŐ!
A labdaszerzés után Iváncsik robogott a bal szélen, és bedobta. 17–17
37. perc:
Tanácstalanul támadott a Montpellier, ezekben a percekben nem tudtak mit kezdeni a veszprémi védekezéssel. el is adták a labdát.
36. perc: Ugalde
szerzett labdát, Nagy László pedig óriási átlövésgóllal szomorította a franciákat. 17–16
35. perc: Nilsson
kapta remekül a labdát, majd a kapu bal oldalába lőtt. 17–15
34. perc:
Úgy tűnt, labdát lop a Veszprém, de valami szabálytalanságot láttak a bírók. Végül jelezték, hogy passzív a játék, Porte betört, adtak egy hetest. A hetest Dolenec a jobb alsóba dobta. 17–14
33. perc: Ugalde
szerzett labdát, végigvitte, és bedobta a bal alsóba. 16–14
32. perc:
Nagy remek passza után Nilsson lőtte be a helyzetét beállóból. 16–13
31. perc:
Gyors válasz a másik oldalon, Bongo lőtt gólt a jobb szélről. 16–12
31. perc:
Maradt még fél perc a kiállításunkból. Kihagyott ziccer után a szintén új beálló, Ugalde lőtt a jobb alsóba. 15–12
31. perc:
Váltás a kapuban, Alilovic a Veszprémben.
31. perc:
Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, összesítésben egy góllal vezet a Montpellier. 15–11
30. perc: Nagy Lászlót
lökték, nem fújtak, a lövést pedig védte Gerard.
30. perc: Ez egyelőre kevés, összesítésben már vezet a Montpellier. Veszprémi időkérés.
29. perc:
A hetest Dolenec a bal alsóba vágta. 15–11
29. perc:
Letelt a kiállítás, ráadásul Dolenec hetest harcolt ki. Terzicet meg kiküldték két percre.
29. perc: Francia időkérés.
28. perc:
Gyors válasz, ezúttal is Gajicot hoztuk játékba, aki ezúttal is biztosan lőtte be a ziccert. 14–11
28. perc: Truchanovicius
cselezett ügyesen, majd a jobb alsóba lőtt emberhátrányból. 14–10
27. perc: Nagy
két emberrel a nyakán is óriási gólt lőtt a bal fölsőbe, ráadásul Bonnefond le is ment két percre. 13–10
26. perc: Porte
simán megverte a védőjét, és könnyen csavart a hálóba. 13–9
26. perc:
Nem volt könnyű, de szinte azonnal válaszolt a Veszprém, mert Pálmarsson lőtt a kapu közepébe. 12–9
25. perc: Nilsson
kezéből kivették a labdát, Bonnefond indulhatott ziccerben, és belőtte. 12–8
25. perc: Porte
szenzációs befutása ellen nem volt mit tenni, be is dobta. 11–8
24. perc: Pálmarsson
újból próbálkozott, és ezúttal a jó lövés utat talált a jobb alsóba. 10–8
23. perc:
A veszprémi támadás gyenge volt, Pálmarsson nem talált be, az ellentámadásból viszont Fabregas, mint kés a vajon, úgy hatolt át a védőfalon, és belőtte. 10–7
22. perc:
Ez gyors volt, Fabregas beállóból könnyen lőtt a hálóba. 9–7
22. perc: Nagy kiállítása miatt két perc emberhátrány.
21. perc:
Rossz francia bejátszás után megszerezte a labdát a Veszprém. Bejött Lékai is a pályára, valamint Iváncsik. Ezért aztán a franciák vissza is álltak hatos falra. Ez sem volt ellenszer, mert Nagy a jobb alsóba bombázott. 8–7
20. perc:
Labdaszerzés után Gajic dobhatott ziccert, és ezt már bevágta. 8–6
19. perc:
Több mint öt perce nem szerzett gólt a Veszprém... Sajnos most sem, mert Nagy lövését védte Gerard.
17. perc: Causse
cselezett, majd begyalogolt a kapunkba... 8–5
16. perc: Bonnefond
lövése ezúttal fölé szállt, így jöhetett előre a Veszprém. Sulic egy jó átadás után hetest harcolt ki. A hetest Gajic fölé lőtte...
14. perc: Pálmarsson
indult meg befelé, majd Sulichoz játszott, aki a bal alsóba küldte a labdát. 7–5
13. perc: Fabregas
döntötte be Blagotinseket, így aztán belül védekezésért hetes a franciáknak. A hetest Dolenec a bal alsóba lőtte. 7–4
13. perc: Nagy
remek átadását Sulic lőtte be beállóból. 6–4
12. perc: Bonnefond
verte meg lábbal a védőjét, és a léc alá durrantott. 6–3
12. perc: Gajic
került megint helyzetbe, de ezúttal nem tudott túljárni Gerard eszén.
11. perc: Bingo
került ziccerbe, de sokáig gondolkodott, és mire lőtt, Mikler már elfedte előle a réseket. Szép védés!
10. perc: Ilics
óriási lövését Gerard könnyen ütötte ki.
9. perc:
Belemenésnek tűnő után nem fújtak a bírók, ezért aztán Bingo könnyen dobott újabb gólt. 5–3
9. perc:
Heteshez jutott a Veszprém, amelyet Gajic végzett el, és a hálóba ejtett. 4–3
8. perc:
Eladott labda után Dolenec indulhatott, és ez már a második gólja volt emberhátrányban. 4–2
8. perc: Dolenec
most jött be, mindjárt felugrott a hatosról, és nagyon bevágta. 3–2
7. perc: Gajicra
játszottuk ki a figurát, a szlovén szélső pedig biztosan lőtt a kapu bal oldalába. 2–2
6. perc: Két perces emberelőnyben a Veszprém, Simonet
ment le.
5. perc: Porte
mesteri lövéssel vette be a bal alsót. A levegőben pördült meg a tengelye körül. 2–1
4. perc: Ilics
tette ki a labdát a jobb szélre, Gajicnak, aki a kapu közepébe pattintott. 1–1
3. perc: Bonnefond
lövése kijött Miklerről, de éppen Bingo elé, aki bevágta a ziccert. 1–0
2. perc: Pálmarsson
ment be a védők között, de a lövését bravúrral védte Gerard.
1. perc:
A hazaiak kezdték a meccset, de Porte lövését szépen védte Mikler.
1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Vesztprém tiszta fekete, a Montpellier tiszta fehér mezben játszik.

ELŐZMÉNYEK

A veszprémi meccshez képest annyi a különbség a magyar csapat összeállításában, hogy Gulyás Péter helyett Blaz Blagotinsek került a keretbe. A franciáknál Guigou sérült, ő nem játszhat.

Mint korábban megírtuk, Schuch a játékvezetők által súlyosnak ítélt szabálytalanságot követett el az első mérkőzés 17. percében, így az új szabály szerint a piros mellé kék lapot is kapott (a bírók ezzel jelzik, hogy fegyelmi tárgyalást is elrendelnek a játékból végleg kizárt vétkessel szemben).

Az eljárást az európai szövetség bécsi központjában folytatták le, s az a döntés született, hogy nem tiltják el a beállóst, aki így szerepelhet Franciaországban a visszavágón, amelyet háromgólos előnnyel vár a magyar csapat.