Férfi kézi BL: az év gólpassza Veszprémben; eltilthatják Schuchot

2017.04.23. 10:31
Háromgólos (26–23) előnyt szerzett a Telekom Veszprém a Montpellier ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán. A franciák átlövője, Baptiste Bonnefond valószerűtlen gólpasszal jelentkezett a találkozó elején, a jelenetet természetesen az EHF Tv is külön kiemelte a találkozóról.

A szezon gólpasszát láthattuk Veszprémben? A szezon gólpasszát láthattuk Veszprémben?

A magyar csapat dolgát nagyban megnehezítette, hogy Schuch Timuzsin a 17. percben piros lapot kapott. Amikor a játékos kirívóan súlyos szabálytalanságot követ el, az új szabály szerint a piros mellé kék lapot is kap – mint történt ez a veszprémi védekező specialista esetében. Ezzel jelzik a bírók, hogy fegyelmi tárgyalást is elrendelnek a játékból végleg kizárt vétkessel szemben. Az eljárást az európai szövetség bécsi központjában folytatják le. Schuchnál elképzelhető, hogy az ütés miatt egy mérkőzésre eltiltják, vagyis a Montpellier-ben sorra kerülő visszavágón (április 30., 18.30) nem szerepelhet.