Nyolcgólos sikerrel fél lábbal a nyolc között a Veszprém

2015.03.14. 16:10
Renato Sulicot ezúttal kevésbé szorosan őrizték (Fotó: NS-archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az MKB-MVM Veszprém nyolc góllal (31–23) nyert a spanyol Naturhouse La Rioja vendégeként, így a hazai visszavágó előtt szinte eldöntötte a továbbjutás kérdését.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
NATURHOUSE LA RIOJA (SPANYOL)–MKB-MVM VESZPRÉM 23–31 (10–15)
Logrono, 3100
néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
LA RIOJA: Gómez – Rocas 3 (2), R. Jiménez 1, M. Sánchez 1, STENMALM 4, Cacheda, Á. FERNÁNDEZ 6. Cs: G. Aguinagalde (kapus), F. García 2, Eilert 2, Vigo 3, J. García 1 (1), Á. Rodríguez. Edző: Jesús González
VESZPRÉM: MIKLER – Gulyás P., Nagy L. 2, Chema Rodríguez 1, SULIC 9, ILICS 9 (1), Ugalde. Cs: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic 1, Lékai 1, Zeitz 2, G. Marguc 3 (1), A. Nilsson, Iváncsik G. 2, Ruesga 1. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 7. perc: 0–4. 9. p.: 2–6. 17. p.: 5–7. 22. p.: 6–10. 29. p.: 9–15. 34. p.: 14–15. 42. p.: 18–22. 46. p.: 15–24. 49. p.: 16–27. 51. p.: 16–28. 54. p.: 17–31
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 7/3, ill. 4/2
Jesús González:
– Jobb eredményben reménykedtünk. A legjobbunkat próbáltuk nyújtani, de a Veszprém védelme nagyon erős volt, a kapusai is kiválóan védtek, megakadályozták, hogy a saját játékunkat játsszuk. Nagyon sokat hibáztunk, rengeteg volt az eladott labdánk, míg a Veszprém nagyon jó volt támadásban.
Carlos Ortega: – Nagyon gyors volt a játék, de ez nem meglepő, mert ellenfelünknek ilyen a stílusa. A hazai és a veszprémi szurkolók nagyon jó hangulatot teremtettek. A csapat nagyon jól állt hozzá a meccshez, ennek különösen örülök.
A mérkőzés utáni nyilatkozatokat itt olvashatja!

Nem akart a Löwen hibájába esni a Veszprém, és már a meccs elején alaposan bekezdett, az első hazai gólra a 7. perc végéig kellett várni, addigra viszont már négyszer is betalált a magyar csapat (1–4).

A La Rioja 2–6 után kezdett éledezni (5–6), ehhez persze az sem ártott, hogy a 18. percig nem talált ismét a kapuba (5–7).

Sulic egészen tarthatatlannak bizonyult az átlövőkre rendre kilépő védők között, az első 19 perc alatt egymaga annyiszor talált be, mint az egész La Rioja (6–8).

A 20. perctől kezdve Ilics szórta meg magát, és kirángatta a megrekedt veszprémi szekeret a kátyúból (9–14), Zeitz löketével pedig már hat góllal vezetett a vendégcsapat (9–15).

A 34. percben pedig időt kellett kérnie, mivel a házigazda ötöt ledolgozott... (14–15) Ilics átlövése azonban ismét beindította a Veszprémet, Iváncsik befutásával ismét négy gól volt már a felek között (17–21), Ilics átlövése negyedórával a vége előtt pedig már 19–25-öt eredményezett.

Innen Pérezék tették még egy kísérletet a felkapaszkodásra (21–25), ennél közelebb azonban már nem tudtak jönni, a végén pedig folyamatosan növelte előnyét a többször is hátrányban játszó magyar csapat – ehhez persze a kimaradó hazai hetesek sem ártottak –, amely végül 31–23-ra nyert, és a hazai visszavágó előtt óriási lépést tett a továbbjutás felé.

A találkozó után Mikler Roland és Iváncsik Gergő nyilatkozott az NSO Tv-nek.

A Veszprém nyolcgólos előnnyel várja a visszavágót.

60. Vége a mérkőzésnek.
60.
Chema lövését védte a kapus.
60.
A kapufa is véd.
60.
Fernández Pérez hetesét kirúgja Alilovic.
54.
Eilert átlövését Mikler a földre üti, onnan pedig fölé pattan.
51.
Hazai szabálytalanság, jöhet a Veszprém.
51.
Időt kérnek a hazaiak.
50.
A hetes után az ismétlés gól. 21–26
50.
Labdaszerzés ott és itt. Chema hetest harcol ki.
44.
Közben megint elment a kép, 19–23, és veszprémi emberelőny.
42. Ilics
átlövése a bal alsóban köt ki, Rocas viszont a szélről gyönyörűen teker a kapuba. 19–22
42.
Mikler szépen véd, de Javi García kap egy hetest. Rocas Alilovic lába között a kapuba lő. 18–21
41.
Visszajött a kép, gyors hazai szépítés, majd Iváncsik befutásból eredményes. 17–21
40. 16–20
most az állás.
37. A technika ördöge nem javul meg, közben már 15–19 az állás.
34.
Időt kér a Veszprém. A hatgólos előnyből villámgyorsan csak egy maradt.
34.
Még egy hazai gól, 14–15.
33.
Ilics átlövését és Iváncsik ismétlését is védte Lite.

30.
Eladott labda, de nem tudják kihasználni, hogy üres a kapu.
újabb lökete már bepattan a kapus kezéről. 9–15
29. Zeitz nem talál a jobb felsőbe, de rossz a passz a túloldalon.
28.
Rodríguez Álvarez a jobb szélről a jobb felső mellé lő.
27. Ilics
átlövése viszont így is gól, kötényben. 9–14
27.
Jó a blokk, de indítani nem sikerül.
26.
Rossz bejátszás ott, Lékai-betörés itt, 9–13.
24.
Nilsson harcol ki hetest, Ilics most azonban a lécre lő.
23.
Mikler Luisfe ziccerét még védi, de a kipattanót Javi García bevágja. 7–10
22.
Hátrányban is megy, Ilicsre jön ki a figura. 6–10
22.
Kiegészül a házigazda. Margucon a megkülönböztető mez.
21.
Cacheda szép csel után a csarnokból is kidobja a labdát.
21. Schuch
könyöke találja el Javi Garcíát, ő is kiáll.
20. Ilics
első gólja Aguinagaldének. 6–9
20.
Újabb bejátszás, Sulic most hetest és két percet harcol ki, Eilert pihenhet.
19.
Ez viszont megy, Lékai, Sulic, gól. Sulic hatodszor eredményes. 6–8
18.
Végre megszakad a gólcsend, Zeitz bejátszásából Sulic eredményes, Sánchez gyorsan felel, átlövésből a jobb alsóba. 6–7
17. Vigo
cselezi magát ziccerbe, már csak egy gól közte. 5–6
16.
Zeitz elhajlásból a bal alsóra lő, de Lite véd.
15. Rossz passz Zeitztől, megrekednek a veszprémi támadások. Cserébe hátul gyors labdaszerzés.
15.
Sulic a jobb szélről fejbe lövi Litét, akit ápolni kell.
14.
Javi García góljába belefújnak, hetes. Juan García a kapu jobb oldalába lő. 4–6
13.
Chema távoli bombáját hatástalanítja a kapufa.
13.
Sulic nem tudja megszerezni a bejátszást, de a spanyol indítás is hosszú.
12. Stenmalm
lendületből jön és a jobb alsóba lő. 3–6
12.
Vigo cselezi magát ziccerbe, de mellé lő, Nagy próbálkozását pedig a kapufa védi.
11.
Sulicot megzavarja a síp, ezért nem lő, de nem a játékvezetőktől jött, hanem a közönségtől, így vonalat fújnak…
10.
Mikler felkínálja a rövidet, majd kivédi a lövést.
9.
Mikler védése után eladják a veszprémiek, Javi García beállóból szépít, de Sulic a kilépő játékosok között nagyon él. 2–6
4.
Nagyon kapkodó a játék, Chema Rodríguez rohan a labdaszerzés után, ziccerben pedig nem hibázik. 0–3
4.
Fernández Pérez próbálkozása sikertelen, de a túloldalon sincs gól.
3.
Vonal ott is, jöhet a Veszprém, Sulic pedig szépen csavar a kapuba. 0–2
2.
Ugalde labdaszerzése előtt már a vonalra lép, marad náluk.
1. Sulicé
az első gól, beállóból a léc alá pattint. 0–1
1. A Veszprém kezdi el a mérkőzést.

„Nagyon oda kell figyelnünk már az első mérkőzésre is, hiszen szó sincs arról, hogy gyenge együttessel találkoznánk – mondta a svéd válogatott Andreas Nilsson, aki néhány hónap alatt a Veszprém egyik meghatározó egyénisége lett, s egészséges, a csapatot lendítő a rivalizálása Renato Suliccsal és Schuch Timuzsinnal. – A csoportküzdelmek során Logronóban csak a Kiel tudta legyőzni, ugyanakkor megverte a PSG-t, a Zagrebet, a Metalurg Szkopjét és a Bresztet, ráadásul a fehéroroszokkal idegenben döntetlent értek el. Az sem igaz, hogy ne lennének nemzetközi szintű vezéregyéniségei, hiszen volt és jelenlegi spanyol válogatott is akad a keretében.”

A La Rioja játékosai közül a jobbszélső Albert Rocas ott volt Katarban a januári világbajnokságon – ő a spanyol válogatottban és a logronóiak között is az egyik legeredményesebb, mert a lerohanásokat mindkét együttesben főleg rá alapozzák, valamint a felállt védőfallal szemben életveszélyesek váratlan keresztbefutásai. Mellette klasszisa még a csapatnak a volt barcelonai Juanin García és Rubén Garabaya is – egyiküket sem kell bemutatni sem Ortega edzőnek, sem Nagy Lászlónak és társainak. A balszélső García különösen jó formában van, csapata szerdai hazai bajnokiján hét góllal járult hozzá az Ademar León 33–31-es legyőzéséhez.