Ez ám a bravúr - a Szeged négy góllal nyert a Löwen otthonában!

2015.03.13. 18:55
Balogh Zsolt (balra) és a Szeged alaposan megráncigálta az oroszlánok (Löwen) bajszát (Fotó: MTI)
A Mol-Pick Szeged bravúros győzelmet aratva 34–30-ra nyert a Rhein-Neckar Löwen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A Szeged a második helyen végzett a csoportjában, ám a lehető legnehezebb ellenfelet kapta a nyolcaddöntőben. A Löwen jelenleg a második a német bajnokságban, a vesztett pontokat tekintve ugyanúgy áll, mint az éllovas Kiel. A mannheimi mérkőzésen a sérült Niko Mindegía és az eltiltott Vladimir Vranjes nélkül kellett helytállnia a szegedi csapatnak. Nos, sikerült!

Az SAP Aréna mintegy kétharmadáig telt csak meg, ettől persze még nem lett sokkal könnyebb a Tisza-parti csapat dolga. A mérkőzésre kilátogató német szurkolók aztán kissé meglepődve láthatták, hogy kedvenceik az első 25 percben futnak az eredmény után. A szegedi védekezés nagyon jól működött – egyedül a svéd Ekdahl Du Rietzre nem volt ellenszer –, a támadójátékra pedig még kevesebb panasz lehetett.

Ilyés Ferenc pontos átlövésekkel és jó bejátszásokkal vétette észre magát, Dean Bombac ezúttal is sokat vállalt magára, és mindezt eredményesen tette, Roberto García Parrondo pedig lazábbnál lazább megoldásokkal értékesítette a hétmétereseket. Niklas Landint, a világklasszis dán kapust 20 perc után lecserélte a hazaiak vezetőedzője.

Minden szép, sőt gyönyörű volt, csakhogy jött a szünet előtti utolsó öt perc, amelyet 5–0-ra megnyert a lerohanásokkal egyre gyakrabban élő Löwen, így egygólos előnnyel térhetett pihenőre (17–16).

Juan Carlos Pastornak sikerült rendet tenni a szegedi fejekben, a fordulás után ismét érett, összeszedett játékot mutatott be a Pick. Antonio García Robledo nagy gólokkal bizonyította, hogy nem véletlenül spanyol válogatott, a honfitársát, Sierrát váltó Piotr Wyszomirski pedig a kapuban tett hozzá sokat a szegedi fordításhoz.

Zubai: A Löwen minden variációjára volt válaszunk

Uwe Gensheimer szokás szerint csapata legeredményesebbje volt, de ezúttal a Löwen ellenfelénél is akadt egy hibátlan büntetőző, Parrondo ugyanis 9/9-es mérleggel zárt, többnyire Landinnal farkasszemet nézve!

Wyszomirski a mérkőzés hajrájára is eltett néhány bravúrt, ezek is kellettek ahhoz, hogy a Szeged története egyik legnagyobb győzelmét aratva négygólos előnyt szerezzen a jövő vasárnapi (17.15) hazai visszavágóra.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

RHEIN-NECKAR LÖWEN (német)–MOL-PICK SZEGED 30–34 (17–16)
Mannheim, 8000
néző. Vezette: Pichon, Reveret (franciák)
LÖWEN: Landin – Groetzki 1, Petersson 4, GENSHEIMER 8 (5), Kneer 1, EKDAHL DU RIETZ 5, A. SCHMID 5. Csere: Rutschmann (kapus), B. Myrhol 4, M. Larsen 2, Reinkind
SZEGED: Sierra – R. Prodanovics 1, BALOGH ZS. 4, BOMBAC 5, ZUBAI 2, Ilyés 3, Källman 2. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Blazevic, PARRONDO 9 (9), Hegedüs M. 1, ANCSIN 3, ANTONIO GARCÍA 4, Vadkerti A.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 9. p.: 4–5. 11. p.: 4–8. 15. p.: 6–10. 20. p.: 9–13. 25. p.: 12–16. 37. p.: 20–20. 40. p.: 21–22. 43. p.: 22–25. 48. p.: 25–29. 53.p: 27–32. 57.p: 29–32
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 9/9
NIKOLAJ JACOBSEN, az RN Löwen edzője:
– Bármilyen felállással próbálkoztunk, semmi sem működött jól. Mindössze öt-hat olyan perc akadt, amikor a védelmünk védelemre hasonlított.
CARLOS PASTOR, a Mol-Pick Szeged edzője:
– Hihetetlenül erős csapattal játszottunk, de nyertünk. Ez még csak az első meccs volt, hátravan a visszavágó. Ugyanolyan alázattal és hittel kell készülnünk, mint ahogy tettük ez előtt a mérkőzés előtt.

SZOMBATON JÁTSSZÁK
Naturhouse La Rioja (spanyol)–MKB-MVM Veszprém 16.15 (tv. Digi Sport1)

2. FÉLIDŐ
60. perc:
Zubai betalál, de érvénytelen a gól, hétméteres jön. Parrondo kilencedszer is jó megoldást választ. Wyszomirski még véd egyet, négy góllal nyer a Szeged a Löwen otthonában! Hatalmas bravúr. 30–34
59. perc:
Bombac teszi fel Källmannak kínai figurára, de esélytelen. Legalább nem tud lerohanni a Löwen, amelynek edzője így időt kér. Larsen játszaná be a labdát, de elütik a szegediek, Wyszomirski pedig inkább nem indít.
58. perc:
Myrhol hetest harcol ki. Gensheimer megtáncoltatja Wyszomirskit , majd bevágja a labdát. 30–33
57. perc:
Ancsin lövését hatástalanítja Landin. Gensheimer a bal szélről szerzi meg hetedik gólját. Ancsin megint elvállalja, és milyen jól teszi! A jobb alsó sarokban a labda. 29–33
56. perc:
Zubai ellen ítélnek, jön az ellentámadás, de Groetzki nagy helyzetben nem bír Wyszomirskivel, elkapta a fonalat a Szeged lengyel kapusa.
55. perc:
Bombac betörése jó, egy szabaddobásra legalábbis. Zubai lő, de a labda nem csorog be. A másik oldalon Wyszomirski véd nagyot Ekdahl Du Rietzcel szemben. Juan Carlos Pastor időt kér.
54. perc:
Ilyést szórják ki két percre kissé szigorúan. Myrhol marad teljesen üresen, gól. 28–32
53. perc:
Parrondo megint elindul egyedül, megállítják. Ügyesen öli az időt a Szeged. Bombac aztán megunja, és bevágja. Landin csak beleérni tud a labdába. 27–32
52. perc:
Ekdahl Du Rietz átlövését Wyszomirski védi. Parrondo ellépi, majd Schmid löketével bánik el könnyedén Wyszomirski.
51. perc:
Robledo tör be, Landin véd, de büntető. Parrondo hibátlan! 27–31
50. perc:
Belül védekezés, Parrondo megint átveri Landint. Schmid felmegy, és hatalmas góllal jelentkezik. 27–30
49. perc: Myrholt
megtalálják egy bejátszással, gól. A vállát jegeli a beálló a kispadon ezután. 26–29
48. perc: Ancsin
a világ végéről vállalja el, a meccs legnagyobb gólját lövi. Szegedi labdaszerzés után Landin lopná vissza a labdát, de elkésik, Källmannak csak az üres kapuba kell lőnie. 25–29
47. perc:
Myrhol kap labdát, a hatoson belül. Jöhet a Szeged. Robledo, majd Bombac próbálkozik egyedül, szabaddobás az eredmény mindkét esetben.
46. perc: Gensheimer
csuklója villan, most is megszórja magát a klasszis balszélső. 25–27
45. perc: Petersson
kerül viszonylag tiszta lövőhelyzetbe, és él a lehetőséggel. Robledo Landin feje fölé tüzel, védhetetlen. 24–27
44. perc: Bombac
találja meg a nyitott védekezés ellenszerét, betörését góllal fejezi be. 23–26
43. perc:
Bombac egy egyezik emberével, majd Zubaihoz passzol, aki félig fekve lő a bal alsóba. A franciák megadják. Löwen-időkérés. Ekdahl Du Rietz ütközik Ancsinnal, belemenés is lehetne, de büntető. Sierra jön be, de Gensheimer nem szeret hetest hibázni. 23–25
42. perc:
Itt az újabb szegedi gól emberhátrányban, Robledo tüzel a léc alá. Wyszomirski védi Petersson lövését. 22–24
41. perc:
Vadkerti a vészkapus emberhátrányban. Ancsin pedig a gólszerző, átlövésből. Gensheimer elvállalja éles szögből, szerencsére, mert csak kapufáig jut. 22–23
40. perc:
Zubai harcol ki hetest. Landin visszaállt a Löwen kapujába, de Parrondo ismét mattolja. Balogh szabálytalankodik, hétméteres, kiállítás. Gensheimer nem ront. 22–22
39. perc: Balogh
egy csel után tiszta helyzetbe kerül, nem is rontja el. Gensheimert blokkolják a szegediek. Larsen lövése sem jó. 21–21
38. perc: Gensheimer
értékesíti a Larsen által kiharcolt büntetőt. 21–20
37. perc:
Schmid kapufája után Bombac jobban céloz, egyenlít a Pick. 20–20
36. perc:
Balogh áthúzza magát Larsenen, és hetest harcol ki. Parrondo ismét a húzásos technikát választja, megint bejön. 20–19
35. perc:
Passziv jelzés a szegedi támadásnál. Robledo talpról hatalmas gólt lő. Larsen egyből válaszol. Sárga lapot kap a Löwen dán edzője, Nikolaj Jacobsen. 20–18
34. perc: Schmid
átlövésből eredményes. Kiegészül a Szeged. 19–17
33. perc:
Robledo adja el ezúttal a labdát, de Bombac visszaszerzi. Balogh emberhátrányban talál be. 18–17
32. perc:
Balogh eladja a labdát, indul a Löwen, Schmid betalál, Ilyést kiállítják. Rossz bejátszás után a hazaiak nem találják el az üres szegedi kaput. 18–16
31. perc:
Myrhol leüti támadásban Zubait, a Szegedé a labda. A lengyel Wyszomirski áll a magyar alakulat kapujában.

1. FÉLIDŐ
30. perc:
Bombac próbálkozásátvédi Rutschmann, Petersson lövése után átcsúszik a labda Sierra lábai között. Ancsint blokkolják, egy góllal vezet a Löwen az első félidő után. 17–16
29. perc:
Újabb rossz szegedi támadás, egyenlíthet a Löwen. Gensheimer ezt meg is teszi egy kipattanó begyűjtése után. 16–16
28. perc:
Ancsin először támadhat. Robledo kapufája után ismét indul a Löwen, ezúttal Groetzki talál be. 15–16
27. perc:
Balogh eladja a labdát, villámgyorsan jön az ellentámadás, Kneer a befejezőember. Itt az első szegedi időkérés. 14–16
26. perc: Balogh
ugrik be két hazai játékos között, és a végtelenségig kivárva a rövidbe lő. Eljut Myrholhoz a labda, és a norvég beálló sajnos nem rontja el a ziccert. 13–16
25. perc: Larsen
két lábról felugrik, és farag a Löwen hátrányán. 12–15
24. perc:
A szegedi védelem egyik oszlopa, Blazevic megy ki a lábát húzva. Schmid lövése pontatlan. Rossz bejátszás után lerohan a hazai csapat, de Groetzki ziccerét hárítja Sierra!
23. perc:
Labdaszerzés után indul a Szeged, Prodanovics nem hibázza el a ziccert. 11–15
22. perc:
Schmid hát mögötti passzából Ekdahl Du Rietz eredményes. Zubai akrobatikus mozdulattal kapu mellé csavar, de kiállítják róla Kneert, és hétméteres következik. Parrondo nagyon pimasz, Rutschmann lábai között pattint a kapuba. 11–14
21. perc: Petersson
gyorsan kihasználja az emberelőnyt. Zubai helyzetben, de kicsúszik a labda a kezéből. 10–13
20. perc: Ekdahl Du Rietz
negyedszer, García Robledo először eredményes. Ancsint kiállítják. 9–13
19. perc:
Rossz szóvicc, de most abszolút megállja a helyét: Bombac bombázik a kapuba. 8–12
18. perc: Bombac
megoldja egyedül, Landin lábai mellett talál be. Ekdahl Du Rietzet először még blokkolja a szegedi fal, másodszor már nem tudja. 8–11
17. perc:
Bosszantó, Ekdahl Du Rietz lövése után Sierra kezéről vágódik a labda a kapuba. 7–10
16. perc:
Rossz bejátszás a hazaiaknál, Balogh pedig belemenést követ el.
15. perc:
Groetzki éles szögből is elvállalja, Sierra véd. Bombac cselez, betör, kapufát lő, de büntető következik. Rutscmann érkezik a hetesre, de Parrondo őt is átveri. 6–10
14. perc:
A beálló Hegedüs veri át a német válogatott Kneert, majd góllal fejezi be egyéni akcióját. 6–9
13. perc: Schmid
nem húzza az időt, helyette lő gyorsan egy gólt. Kiegészül a Szeged. 6–8
12. perc:
Zubai áll ki két percre meztépésért. Ekdahl Du Rietz betör, és a kapufa segítségével gólt lő. Fél percig tudta húzni az időt támadásban az emberhátrányban lévő Szeged. 5–8
11. perc:
Schmid éles szögből esélytelen Sierrával szemben. Ilyésnek még belefér egy gól emberelőnyben, beállóból. Hazai időkérés. 4–8
10. perc:
Hazai oldalon belemenés, a vendégoldalon Balogh-gól. 4–7
9. perc:
Az izlandi Petersson bal keze megvillan. Ilyés bejátszása jó Zubainak, akit Ekdahl Du Rietz kiállítást és hetest érően faultol. Parrondo elhúzza Landin feje mellett a labdát, higgadt büntető. 4–6
8. perc: Ilyés
a jobbátlövő helyéről növeli a szegedi előnyt. 3–5
7. perc: Zubai
kapja meg a labdát a hazai falban, befordul, gól. Zubai hátul is hasznos, belemenésbe „kényszeríti” Ekdahl Du Rietzet. 3–4
6. perc: Parrondo
értékesíti a hetest, Myrhol válaszol rá beállóból. 3–3
5. perc:
Jól védekezik emberhátrányban a magyar csapat, amely megszerzi a labdát. Bombac hétméterest harcol ki.
4. perc.
Baloghot kiállítják, Gensheimer büntetőből szerzi meg első gólját. Ilyés átlövésből egyenlít. 2–2
3. perc:
Elveszik a labdát a francia bírók a Szegedtől.
2. perc:
Jól védekezik a Szeged, de aztán Schmid lapos lövéssel beveszi Sierra kapuját. 1–1
1. perc:
A Szeged támad, a Löwen nyitott védekezést alkalmaz. Källman éles szögből betalál a bal szélről. 0–1