Megvan! A Kielt legyőzve BL-döntőben a Veszprém

N. T.N. T.
2015.05.30. 17:42
Chema Rodríguezt már az első percekben kemény eszközökkel próbálták megállítani a kieliek (Fotók: Hegedüs Gábor)
Az MKB-MVM Veszprém lesz a Barcelona ellenfele a férfi kézilabda Bajnokok Ligája final fourjának döntőjében, miután Carlos Ortega csapata kitűnő második félidei játékával 31–27-re legyőzte a THW Kielt. A veszprémi csapat 2002 után története során másodszor jutott be a fináléba!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, FINAL FOUR (KÖLN)
ELŐDÖNTŐ
THW KIEL (német)–MKB-MVM VESZPRÉM27–31 (13–13)
Köln, 20 000 néző. V: G. Nacsevszki, Nikolov (macedónok)
KIEL:
Palicka – Ekberg, Weinhold 1, R. Toft-Hansen 2, Jícha 2, PÁLMARSSON 9, Dahmke 3. Csere: Ege (kapus), CANELLAS 5 (3), Vujin 2, Lauge, Duvnjak, Wiencek, Sprenger 3. Edző: Alfred Gíslason
VESZPRÉM:
Mikler – Chema Rodríguez, Sulic 4, NAGY L. 7, Schuch, Terzic, IVÁNCSIK G. 7 (1). Csere: ALILOVIC (kapus), ILICS 8 (4), G. Marguc, Gulyás P., Nilsson 2, Lékai 2, Zeitz 1. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 5. p.:
3–1. 9. p.: 5–2. 15. p.: 7–5. 22. p.: 8–9. 27. p.: 10–12. 35. p.: 14–16. 38. p.: 15–19. 41. p.: 18–21. 45. p.: 20–23. 49. p.: 21–27. 53. p.: 25–27. 53. p.: 25–29. 59. p.: 27–29
Kiállítások:
12, ill. 12 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 9/5
Carlos Ortega, a Veszprém edzője: –
Végtelenül boldog és büszke vagyok, csapatom mindent megtett a sikerért és elérte. A védekezésünknek köszönhettük a győzelmet a Kiel ellen, a zárt és a nyitott formációnk egyaránt remekül működött. Az első lépést megtettük, ez volt a legfontosabb. Vasárnap a Barcelona ellen is igyekezni fogunk, és nyerhetünk, ha elhisszük, hogy bárkit le tudunk győzni.
Alfred Gíslason, a Kiel edzője:
– A jobb csapat nyert, és nem tudok mást mondani, csak azt, hogy remélem, a döntőben is sikert arat a Veszprém. Ellenfelünk nagyszerűen védekezett, és az ebből indított támadásait nem tudtuk megfékezni. Sok gondunk volt a támadásainkkal, Alilovicnak pedig ma szinte nem is lehetett gólt lőni.

TOVÁBBI REAKCIÓKAT ITT OLVASHAT!

A Barcelona játékosai még javában adták a nyilatkozatokat a győzelmük után, amikor először a THW Kiel, majd a Veszprém megérkezett a bemelegítésre. Az aréna ekkorra eléggé kiürült, a szurkolók ugyanis kimentek frissítőkért.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri a férfi kézilabda BL 2014–2015-ös kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Volt miért visszavágnia a magyar csapatnak, amely tavaly a BL-elődöntőben, míg egy évvel korábban a negyeddöntőben kapott ki a német csapattól. Ahangulatota magyar műsorvezető, Szalay Edit, és a veszprémi bemondó alapozta meg az egyik sarokban az alsó és a felső szinten helyet foglaló veszprémi szurkolók segítségével. És ha már magyar szál, a kölni szervezők a győri Szabó Tamást kérték fel szpíkernek a meccsekre.

A Veszprém felkészülésének hajráját Cristian Ugalde csuklótörése árnyékolta be, a spanyol balszélső sérülése azért is érintette érzékenyen a bakonyiakat, mert kulcsszerepe van az öt plusz egyes védekezésben.

Még az elsőnél is lélegzetelállítóbb felvezető show-val készültek a rendezők, az egész játéktér egy kivetítővé alakult, majd óriás figurák kezdtek el játszani rajta. Ezután jöttek a már korábban is megcsodált légtornászok, majd a két csapat útját idézték fel röviden.

ELSŐ FÉLIDŐ

A Veszprém a Mikler – Chema, Sulic, Nagy L., Schuch, Terzic, Iváncsik összeállításban kezdett, támadásban érkezett Ilics és Marguc.A magyar csapat kicsit idegesnek tűnt az elején,emberelőnyben is többet hibázott, az ötödik percben Sulic beállóból tudott csak szépíteni. A veszprémi fal többször is lyukasnak bizonyult középen, míg elöl naggyá tették Andreas Palickát, akinek hetesből sem tudtak betalálni.

Tíz perc után 5–2-re vezetett a Kiel, jókor jött Nagy László átlövésgólja, az már kevésbé, hogy emberhátrányban Marguc is hetest rontott. A 15. percbenérkezett Mikler helyére Alilovic, a Veszprém pedig fel tudott jönni mínusz egyre. Mintha kísértett volna a tavalyi final four, Sulic a 18. percben már második két percét kapta, így cserélni kellett. Ilics nem találta lövőformáját, pedig próbálkozott becsülettel. Ortega 8–6-os hátránynál kért először időt, majdtöbb jó védekezésből gyors lerohanásokat vezetve sikerült fordítani.Jött a kieli időkérés is.

Nagy László hozta a klasszisát

Felállt fal ellen többször is nehézsége támadt a Kielnek, Alilovic többször találkozott a labdával, míg a Veszprém a gyengébb kezdés után már úgy játszott, mint a szezon nagy részében. Nilsson több szépségdíjas gólt is lőtt beállóból. Mindennek kétgólos előny lett az eredménye, de a szünet előtt a remeklő Pálmarsson révén13–13-ra egyenlített a Kiel.

(Azt már egy félidő alatt megállapíthattuk, hogy tapsolók tavaly óta sem lettek szimpatikusabbak, főleg, ha az ember hátában püfölik nagy lelkesen.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

Amásodik játékrészt már sokkal jobban kezdte a Veszprém, öt perc alatt hármat vert a Kielre, amely egy középkezdést is elrontott. Alilovic tartást adott a kapuban, míg Nagy mellé Ilics is felzárkózott. Gíslason időt is kért.

A fantasztikusan védő Alilovicot éltette a veszprémi szurkolótábor

Többször négy is volt a Veszprém előnye, miközben a német szurkolók csöndesen figyelték a meccs alakulását, a magyar tábor simán túlkiabálta őket. Az előny lehetett volna nagyobb is, de a magyar csapat több ziccert is kihagyott. Az egyik ilyen esetnél Iváncsikot kellett rövid ideig a kispadon ápolni, de aztán vissza tudott állni.

A mérkőzés legszebb jelenetei

A Veszprém állandósítani tudta a 3-4 gólos különbséget, Iváncsik is kezdte utolérni a góllista éllovasait. Alilovic egyre jobban belehergelte magát a meccsbe, az utolsó tíz perchezérve hat góllal ment a magyar bajnok, nem lehetett halogatni a harmadik kieli időkérést.

Így örültek a góloknak a bakonyi együttes fanatikusai

Mirko Alilovic szezonbeli legjobbját nyújtotta

Pálmarsson szinte egymaga tartotta meccsben csapatát, nyolcadik góljával négyre jött fel a Kiel, ráadásul Ilics már a harmadik hetest hagyta ki. Sulic megkapta a harmadik kiállítását, Ortega 27–24-es veszprémi előnynél kért időt. Jól élt az emberelőnnyel a Kiel, nagyon kellett Ilics felső sarkos bombája passzívnál.

Terzic fölöslegesen reklamált,a kiállításával kapott még egy esélyt a Kiel, de Alilovic újabb ziccert fogott. Az utolsó két percben már kézben volt a meccs, ráadásul még Lékai is bevert kettőt,31–27-re nyert a magyar csapat.

2002után játszhat ismét BL-döntőt a Veszprém, akkor alulmaradt az ugyancsak Gíslason irányította Magdeburggal szemben. Megszakadt az a sorozat, hogy 2005 óta csak spanyol és német csapat vívja a döntőt.

Eddig négy magyar férfi csapat öt nemzetközi sikert ért el: a Bp. Honvéd 1982-es BEK-diadala mellett a Veszprém (1992 és 2008, KEK), a Rába ETO (1986, IHF-kupa) és a Pick Szeged (2014, EHF-kupa) tudott európai sorozatban az élen végezni. Vasárnap a Barcelona ellen a Veszprém növelheti ezt a számot...

A találkozó után Carlos Ortega vezetőedző, Mirko Alilovic, Schuch Timuzsin és Lékai Máté értékelt az NSO Tv-nek.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, FINAL FOUR
DÖNTŐ (Köln, május 31.)
MKB-MVM VESZPRÉM–Barcelona18.00 (Tv: DIGI Sport1)
V: Din, Dinu (románok)
A 3. HELYÉRT
THW Kiel–Vive Tauron Kielce15.15 (Tv: DIGI Sport1)
V: M. Johansson, Kliko (svédek)
ELŐDÖNTŐ (Köln, május 30.)
Barcelona (spanyol)–Vive Tauron Kielce (lengyel)
33–28 (16–14)
V: Licis, Stolarovs (lettek)
THW Kiel (német)–MKB-MVM VESZPRÉM27–31 (13–13)
V: G. Nacsevszki, Nikolov (macedónok)
A Veszprém megtörte a német és a spanyol csapatok BL-döntős hegemóniáját

2. FÉLIDŐ

MEGVAN! 2002 UTÁN ISMÉT BAJNOKOK LIGÁJA-DÖNTŐBEN A VESZPRÉM!

60. perc: LÉKAI! Remekül tör be a magyar válogatott irányító és helyez a rövidbe! SŐT! ALILOVIC védi Jícha ziccerét! LÉKAI! Ezek az ő percei, az ő góljával zárul a találkozó! 27–31
59. perc: NAGY LÁSZLÓ PARÁDÉSAN LABDÁT SZEREZ!
Ráadásul kiegészül a Veszprém, nem szabad elsietni ezt a támadást háromgólos fórban. Ortega időt is kér! Ilics mellé lő, Palicka rajta van. Sprenger viszont betalál a jobb szélről. 27–29
58. perc: Passzívnál mellé lő Nagy László, kontráz a Kiel, deALILOVIC védi Jícha ziccerét! A kipattanó Chemáé. Zeitz passzívnál tüzel, Palicka lábbal véd.
57. perc: KÉT PERC TERZICNEK! Nagy fegyelmezetlenség, megrángatja Vujint sípszó után, nehéz két perc jön a Veszprémnek. Vujin rögtön góllal büntet. 26–29
56. perc: Iváncsikkal szemben belül védekezik Sprenger, hetes! Ismét jön Ege a kapuba, a sértett, IváncsikGergő bedobja neki, a jobb alsóba! 25–29
55. perc: Elképesztő izgalmak a parketten, Duvnjak és Ilics ütközik, de nincs hetes, marad a labda a Kielnél. Jól védekezik a Veszprém, Sprenger lövését védi Alilovic passzívnál!
54. perc: Hosszasan támad a Veszprém, miközben ki is egészül passzívnál, ILICS óriási gólt lő átlövésből, lélektanilag nagyon kell ez! 25–28
53. perc: Belemenés a Veszprémnél, Sprenger góllal büntet a túloldalon, már csak kettő közte. 25–27
52. perc: Chema ellépi, Dahmke ziccerét védi Alilovic, de Sulic löki. PIROS! Sulic meccsének ezzel vége, és hetes is a Kielnek. Canellas bevágja a hetest, Mikler jön be a kapuba, de nem tud védeni. Carlos Ortega időt kér.24–27
51. perc: Chema harcol ki hetest Duvnjak mellett, a kieliek őrjöngenek. KIMARAD! Ege jön a kapuba, és kivédi Ilics hetesét. A túloldalon Pálmarsson eredményes, ki más?! 23–27
50. perc: Alilovic nagyot véd, a kipattanó a Kielé, Pálmarsson a jobb felsőbe bombáz. 22–27
49. perc: MICSODA GÓLOK! Chema, majd Sulic a labda útja, utóbbi a befejező, sőt Alilovic védése után Sulic ismét betalál egy villámgyors kontrából! 21–27
48. perc: ALILOVIC! Vujin hatalmas átlövését szedi le a veszprémi kapus!
47. perc: Sulic ellen ítélnek támadásban, de a túloldalon Weinhold lövését fogja Alilovic. A kontrából Nagy László passzol IváncsikGergőnek, aki gyönyörűen pattintja a hálóba a labdát Palicka lába között. 21–25
46. perc: Nagy László lövi át a falat, Palicka pedig csak beljebb segíteni tudja a labdát, Sulic szépen zár középen. ToftHansentől jön a válasz a túloldalon, ismét felpörög az összecsapás. 21–24
45. perc: Szépen végigjátssza a figurát a Veszprém, IváncsikGergő a befejező a bal szélről. A túloldalon éles szögből Sprenger talál be.20–23
44. perc: Zeitz labdát szerez, és ziccerben rohan, de fölé lő... ALILOVIC! Remekül véd a második félidőben, Dahmke ziccerét fogja meg. Canellas elhajlásból helyez a bal alsóba. 19–22
43. perc: Passzívnál Chema játszik Nilssonhoz, akit Pálmarsson visz földre, hetes és két perc az izlandinak, ezt remekül csinálta a veszprémi beálló. ILICS! Nem hibázik az átlövő, a bal alsóba vágja a hétméterest. 18–22
42. perc: Palicka védi könnyedén Chema lövését, a túloldalon Sprenger sem tud túljárni Alilovic eszén ziccerből!
41. perc: Alilovic ismét nagyot véd! A kontrából Iváncsik Gergő kapufát lő, majd begörcsöl a lába, ráadásul Palicka odamegy és kiabál vele, nem túl szép jelenet. Pálmarsson lövi ki a bal alsót, nem tud mihez kezdeni vele a Veszprém ezen a meccsen. 18–21
40. perc: Vujin tüzel, Alilovic hárít, a kontrából a volt kieli, Zeitz talál be. 17–21
39. perc: Canellas test mellett, laposan lő gólt. Nagy László elé Dahmke lép be, hetes. Ilics ezúttal magabiztosan bombáz a bal alsóba.17–20
38. perc: Nagy László lövését védi Palicka, a kipattanónál IváncsikGergő a leggyorsabb és a hálóba pofozza. A válasz sem marad el, Pálmarsson köszön be a túloldalon. Ilics lövését védi Palicka egy szép figura végén.16–19
37. perc: Vujinnal szemben védekezik belül Chema, hetes. Canellas értékesíti, a kapu bal odalába helyez. Chema le is megy, Lékai irányít most a magyar bajnoknál.15–18
36. perc: Villámgyorsan jön a veszprémi válasz, ki más, NagyLászló! A túloldalon Alilovic hárít, nagy a rohanás. IváncsikGergő a bal szélről talál be, Chema csinálja meg neki a ziccert.14–18
35. perc: GYÖNYÖRŰ FIGURA! Nagy és Ilics játszik össze, utóbbi a befejező, Palicka feje mellé. Labdát szerez a Veszprém, az eddig remekül kézilabdázó Nagy László harcias, a ziccert azonban Iváncsik Gergő kihagyja, Palicka hárít. Időt kér a Kiel, 3–0-s rohammal kezdi a második félidőt a Veszprém. Dahmke pattint a hálóba.14–16
34. perc: Nyitott védekezés ismét a németektől, de NagyLászlót nem téveszti meg, határozottan betör és a hálóba lő. SŐT! Elvéti a középkezdést a Kiel, így ismét a Veszprémé a labda.13–15
33. perc: Nagy László pattint a földre, de fölé megy a lövés, közben egy kis fault, de nem fújnak a bírók. Kiegészül a Kiel. Remek veszprémi sánc, Schuch megszerzi a lepattanót.
32. perc: Duvnjak mellé lő, de marad a labda a Kielnél, Terzic szabálytalan. Alilovic egy védéssel kezd, Duvnjak lövését hatástalanítja.
31. perc: A Veszprém kezd, szép bejátszás Nilssonnak, aki be is fordul, de Pálmarsson földre viszi, hetes és két perc az izlandinak. Jön Ilics, a hetes kimarad, Palicka véd, de a kipattanót bedobja! 13–14

31. perc: FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

1. FÉLIDŐ

30. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!
30. perc: SULIC KIKÜZDI!
Két védő között szerzi meg a labdát, és bevágja, az ellentámadásból Pálmarsson eredményes. 13–13
29. perc: Nilsson ziccerét ezúttal fogja Palicka, a lerohanásból Pálmarsson talál be. Ráadásul Nagy Lászlót kiküldik két percre. Vészkapussal a Veszprém, Margucon a megkülönböztető. Pálmarsson egyenlít, labdát szerez a Kiel, üresen tátong a kapu, amit az izlandi kihasznál.12–12
28. perc: Eladja a labdát a Kiel, Jícha hibázik, kiegészül a Veszprém.
27. perc: MICSODA GÓL! Ráadásul emberhátrányban, Nilsson emeli át Palickát, zseniális mozdulat a beállótól. 10–12
26. perc: Vujin lő test mellett megint, de Alilovic ezt is olvassa. Passzívnál Terzic a nyakánál fogva rántja le Pálmarssont, két perc. Jícha lövését védi Alilovic, de hetest kap a Kiel, Gulyás lemarad. Canellas bedobja a büntetőt. 10–11
25. perc: Zúg az „Építők, építők!” a lelátóról! Nilsson is beköszön, lerázza Weinholdot, és bevágja a ziccert. 9–11
24. perc: Chema tör be, ToftHansen lerántja a levegőben, hetes, ráadásul kiállítás a dán játékosnak, a második neki is a meccsen, a Veszprém irányítóját ápolni kell. HATALMAS GÓL! Ilics a léc alá bombázza a hetest, pontosabban a lécről pattan be. Vujin talpról, test mellett lő, de Alilovic olvassa és védi!9–10
23. perc: Egyenlít a Kiel, Pálmarsson keze sül el középről, a jobb alsóba bombáz. 9–9
22. perc: EGYENLÍTÉS! Labdát szerez a Veszprém (Nagy László) védekezésben, a lerohanásból IváncsikGergő talál be. MI AZ, HOGY! FORDÍT A VESZPRÉM! Újabb labdaszerzés, a ziccert ezúttal Nagy László fejezi be! Időt is kér a Kiel.8–9
21. perc: Nagy László tör be két védő között és harcol ki hetest. MEGVAN! Ilics belövi a hetest, a bal alsóba helyez. Mindkét csapat kiegészül időközben.8–7
20. perc: NA VÉGRE! Alilovic védi Duvnjak ziccerét! Ez az első védés a magyar csapatnál, Ortega időt kér.
19. perc: Lékai irányít a magyar csapatnál, blokkolják a lövését. PALICKA! Két védés egymás után a Kiel kapusától.
18. perc: Masszívan védekezik a Kiel, óriási a birkózás középen. Páros kiállítás, Sulic és Toft Hansen is két percet kap. Sulicnak ez már a második a mérkőzésen, óvatosnak kell lennie. Ilics lövését védi Palicka, de marad a labda a Veszprémnél.
17. perc: Kiegészül a Kiel, Duvnjak és Vujin is a pályán most. Toft Hansen fordul be és talál a hálóba. 8–6
16. perc: ZÁRKÓZIK A VESZPRÉM! Kivédekezi a magyar bajnok a Kiel támadását, a kontrából IváncsikGergő talál be. 7–6
15. perc: Jícha lövését blokkolják a veszprémiek, a kipattanót Weinhold helyezi a hálóba. Villámgyors válasz veszprémi részről, Ilics eredményes. Közben Mirko Alilovic a magyar kapuban Mikler Roland helyett.7–5
14. perc: A túloldalon Dahmke betalál a bal szélről. Kiegészül a Veszprém, Nagy László gólt is szerez, Dahmke utánanyúl, így még két perc is lesz.6–4
13. perc: Marguc megkülönböztetőben, Nilsson beállóban a Veszprémnél. Szépen végighúzza a Veszprém emberhátrányban, Nagy Lászlóra jön ki a figura, Ekberg földre viszi, belül védekezés, hetes. MARGUC IS KIHAGYJA A HETEST! Egyszerűen Palickába lő...
12. perc: Veszprémi két perc! RenatoSulic fogja meg Ekberget, kiállítás. Belemenés, labdát szerez a Veszprém emberhátrányban, Jícha szabálytalan Terziccsel szemben.
11. perc: NAGY LÁSZLÓ! Egy remek átlövés, kilövi a jobb alsót. Terzic kap sárgát védekezésben a túloldalon.5–3
10. perc: Ezúttal a jobb szélről megy be Marguc, de Palicka ismét véd, a kipattanó a magyar csapaté.
9. perc: ILICS KIHAGYJA! A Veszprém átlövője a lécre lövi a hetest, de marad a labda a magyar csapatnál. Nagy László kiejti a labdát, Jícha pedig bedobja a ziccert. 5–2
8. perc: Iváncsik Gergő ugrik be a bal szélről, de Palicka ezt is fogja. Egyelőre rendkívül jól véd a svéd kapus. Iváncsik Gergő ismét bemegy, ezúttal hetest harcol ki. Jön Momir Ilics.
7. perc: Nagy László a gólszerző, Palicka lába alatt pattint a hálóba középen. A túloldalon Jícha villámgyorsan reagál. 4–2
6. perc: Nyitott védekezés a Kieltől, Nagy ziccerbe passzol Chemának, Palicka azonban lábbal véd ismét.
5. perc: Sulic szerzi a Veszprém első találatát, de Pálmarsson rögtön válaszol. 3–1
4. perc: Ilics átlövi a falat, de Palicka lábbal hárít, oda az emberelőny. Újabb bombagól, ezúttal Marko Vujin pókhálózza ki a jobb felsőt. 2–0
3. perc: Ilics nem tudja bejátszani a labdát Sulicnak, a beálló kezéből kicsúszik. Jícha fölé bombáz a túloldalon.
2. perc: KÉT PERC! Weinhold viszi földre Chemát, abszolút jogos a kiállítás.
1. perc: Határozottan védekezik a Veszprém, de Pálmarsson hatalmas gólt lő a jobb oldalról. Ne feledjük, az izlandi a nyártól a Veszprémet erősíti majd. 1–0

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ!

A lélegzetelállító nyitó ünnepség után a másik elődöntőhöz hasonlóan itt is a két csapatkapitány érkezik a parkettre: Filip Jícha, majd Nagy László. Aztán a kabalák, majd a csapattársak.

A másik elődöntőben a Barcelona öt góllal legyőzte a Kielcét, így elsőként jutott be a fináléba. Lemaradt a mérkőzésről?Cikkünkben újraélheti a találkozót, kattintson ide!

A Veszprém számára balszerencsésen zárult a felkészülés: a szerdai edzésen Cristian Ugalde csuklótörést szenvedett. A spanyol szélsőnek ugyan nem a lövőkeze sérült meg, ám így is aligha tud hozzátenni majd a Veszprém játékához.Részletek itt!

A magyar bajnok Veszprém a mai mérkőzésen piros-arany színű szerelésében lép parkettre, és ami még biztos: a Kiel fogja kezdeni a találkozót.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a THW Kiel–MKB-MVM Veszprém elődöntő tudósításában. Tartsanak velünk, rendkívül izgalmas 60 perc áll előttünk!

ELŐZMÉNYEK

A Veszprém most ötödször került a BL-ben (illetve az 1993-ig létezett jogelődjében, a BEK-ben) a legjobb négy közé (2002, 2003, 2006, 2014). A tavaly negyedik helyen végző bakonyi együttes csak 2002-ben jutott be a BL-döntőbe, de alulmaradt a Magdeburggal szemben. Érdekesség, hogy a német csapatot Alfred Gíslason irányította, aki az elmúlt években számos sikert ért el a THW Kiellel.

Érdekesség továbbá, hogy a Kiel még sohasem veszített spanyol edző által irányított csapat ellen Kölnben, márpedig ezúttal a német gárdán kívül mindhárom rivális kispadján spanyol szakember ül.

A TELJES BEHARANGOZÓNKAT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!