Elmaradt a csoda: a Kiel kiütötte a Szegedet

2015.04.19. 19:27
A Szeged a visszavágón nem tudta megnehezíteni a Kiel dolgát (Fotó: MTI/EPA)
Nyolcgólos (31–23) vereséget szenvedett a Kiel vendégeként a Mol-Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóján. A hazai pályán megszerzett kétgólos előny nem tartott ki a szegedieknek, és 60–54-es összesítéssel a párharc favoritja, a német együttes jutott be az elődöntőbe.

A Szeged kezdte a mérkőzést, de rögtön elveszítette a labdát támadásban, amit a Kiel góllal büntetett. Ez az első félidőben többször is jellemző volt, a magyar csapat tanácstalan volt támadásban, a német házigazda pedig gyors lerohanásokból több gólt is szerzett. A hatodik percben Pálmarsson hatalmas bombájával már három gól volt a különbség, sőt, a 13. percben Patrick Wiencek találata után már hattal ment a Kiel. (8–2)

A Kiel nagyon keményen és szervezetten védekezett, ami rendre nagy fejtörést okozott a Szegednek. Ráadásul a párharc első mérkőzésén brillírozó Dean Bombacra különösen ügyeltek a hazaiak, a labdaszerzéseiket pedig kíméletlenül kihasználták, José Manuel Sierra kapus nagyon gyenge védési mutatót produkált. A félidő derekán beszálló Piotr Wyszomirski a hajrában több fontos védést is bemutatott, ám ez is kevés volt ahhoz, hogy a Szeged meccsben maradjon.

Filip Jíchával nem tudott mihez kezdeni a Szeged, illetve az ex-veszprémi Marko Vujin is szórta a gólokat. A félidő utolsó percében Vladimir Vranjes volt eredményes, és mivel Pálmarsson átlövését lábbal védte Wyszomirski, így a szünetben nyolc góllal vezetett a Kiel. (18–10)

Jól kezdte a második játékrészt a Mol-Pick Szeged, Balogh Zsolt és Ilyés Ferenc góljaival közelebb zárkózott a magyar csapat, sőt, az ötödik percben Wyszomirski kivédte Canellas hetesét is. A Kiel azonban nem hagyta még csak reménykedni sem a Tisza-partiakat, három perc alatt három gólt rámolt be, így máris kilenccel vezetett.

A folytatás sem kecsegtetett jó előjelekkel a Szeged számára, Marko Vujin és Filip Jícha is folytatta a gólgyártást, előbbi hetesből szerzett találatával a 43. percben visszaállította a kilencgólos különbséget. Ezután következett egy több mint hatperces szegedi gólcsend, ráadásul Blazevic megkapta harmadik két percét a meccsén, így ő már nem állhatott vissza, ami nagy veszteség volt a magyar csapatnak.

A Szeged a hajrában sem tudott közelebb zárkózni, ahogy gólt dobott a magyar csapat, a Kiel szinte másodpercekkel később válaszolt, nem hagyta fellélegezni a magyar együttest. A hajrában Ancsin Gábor remekelt a Tisza-partiaknál, ráadásul a fiatal beálló, Hegedűs Márk is góllal szállt be a találkozóba. A végeredmény 32–23 lett a Kiel javára, így a német csapat magabiztosan jutott tovább.

A május 30-31-én megrendezésre kerülő kölni final fourban a négy csoportgyőztes lesz ott: a Barcelona, a Kiel, a Kielceés az MKB-MVM Veszprém.

A mérkőzés után Zubai Szabolcs és Marko Vujin értékelt az NSO Tv-nek

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

THW KIEL (német)–MOL-PICK SZEGED 31–23 (18–10)
Köln, 10000
néző. V: Togstad, Kristiansen (norvégok)
KIEL: PALICKA - Sprenger 1, Weinhold 1, Toft Hansen 3, JICHA 8, Palmarsson 2, Lundström 2. Cs: Ege, Sonne-Hansen (kapusok), VUJIN 7 (1), Wiencek 4, Duvnjak 2, Canellas 1 (1), Dahmke, Ekberg
SZEGED: Sierra – Prodanovics, Ancsin G. 2, Bombac 2 (1), Zubai Sz. 3, Garcia 1, Källman 5. Cs: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Balogh Zs. 3, Parrondo 2 (1), Ilyés 1, Vadkerti, Vranjes 3, Hegedűs M. 1
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–1. 13. p.: 8–2. 19. p.: 12–4. 22. p.: 14–6. 29. p.: 18–9. 34. p.: 19–13. 38. p.: 22–13. 43. p.: 24–15. 49. p.: 25–15. 54. p.: 29–18.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 5/2
Továbbjutott: a Kiel, 60–54-as összesítéssel

2. FÉLIDŐ

60. perc: Ancsin válaszol, második gólja rövid időn belül az átlövőnek. Wyszomriski véd egy Vujin-lövést a végén, de a kipattanót Wiencek bekotorja, de belépett, így nem adták meg.3123 A VÉGEREDMÉNY, A KIEL JUTOTT A LEGJOBB NÉGY KÖZÉ!
59. perc: A fiatal szegedi beálló, Hegedűs Márk góllal száll be a mérkőzésbe. Vujin elképesztően nagy gólt ragaszt a hosszú felsőbe a jobb oldalról, jó 11 méterről.31–22
58. perc: Ancsin lő óriási gólt a bal felsőbe a bal oldalról. Támadásban elveszik a labdát a Kieltől, Canellas ellépi.30–21
57. perc: Wyszomirski védi Duvnjak átlövését. Marad a labda a Kielnél, Duvnjak másodjára már bevágja, a bal felsőbe. 30–20
56. perc: Szépít a Szeged, Vranjes üresen kapja beállóban és be is vágja a ziccert. 29–20
55. perc: García Robledo lapos kísérletét védi Sonne-Hansen.
54. perc: Óriási gól Vujintól, 10 méterről bombáz a bal felsőbe. Újabb Kiel-gól, Canellas labdaszerzése után Wiencek iramodik meg és vágja be a ziccert. Szegedi időkérés és gól utána, García Robledo talál be.29–19
53. perc: Duvnjak lövését védi Wyszomirski, majd a duplázást is! A túloldalon Balogh kísérletét Sonne-Hansen fogja lábbal.
52. perc: Jícha talál be átlövésből, a középkezdés után egyből válaszol a Szeged, Kallman a gólszerző. 27–18
51. perc: Vranjes kaparintja meg a labdát beállóban, Canellas földre viszi, két perc és hetes a Szegednek. Bombac bedobja a hetest. 26–17
50. perc: Szép támadás emberhátrányban a Szegedtől, Kallman eredményes a bal szélről. Wiencek azonnal válaszol, átemeli Wyszomirskit.26–16
49. perc: PIROS LAP! Blazevic túl kemény Jíchával, két perc, és mivel neki ez már a harmadik a mérkőzésen, így a horvát játékos már nem állhat vissza. Tíz közte, Wiencek eredményes beállóból. 25–15
48. perc: García Robledo harcol ki hetest. Prodanovics lövi ezúttal a hetest, Ege jön a kapuba és lábbal hárítja a lövést. Semmi sem jön össze a Szegednek. Időt kér a Kiel.
47. perc: Rossz bejátszás Wienceknek, a hat perce gólképtelen Szegedé a labda.
46. perc: Jícha bal oldali átlövését fogja Wyszomirski, fordulhat a Szeged. Bombac talpról tüzel középről, de Palicka hárít.
45. perc: Marad a labda a Kielnél, Pálmarsson az oldalhálóba lő. Támadásban eladja a Szeged ismét, Vranjesnek nem jó Ilyés passza.
44. perc: Bombacot minden labdaérintésénél kifütyüli most a hazai közönség, elveszíti a labdát a Szeged. Pálmarsson lövését Blazevic blokkolja.
43. perc: Kallman második két perce a meccsen, hetes a Kielnek. Vujin bedobja a büntetőt. 24–15
42. perc: Jícha ezúttal fölé lő, nem is volt igazán lövőhelyzet ez. Zubainak rossz a bejátszás.
41. perc: Balogh Zsolt talpról, egy védő takarásából lő hatalmas gólt a bal felsőbe. 23–15
40. perc: Wyszomirski védi Duvnjak lövését, a túloldalon Zubai eredményes ziccerből. Jícha lövi át most a magyar falat, a bal alsóba talál.23–14
39. perc: Kallman átlövi a német falat, de a középre tartó lövést simán védi Palicka.
38. perc: Ilyés lövése passzívnál nem talál kaput. Sprenger kap labdát a jobb szélen, beugrik és a hosszúba helyez. 22–13
37. perc: Blazevic kap két percet. Jícha eredményes emberfórból gyorsan. 21–13
36. perc: Zubai harcol ki hetest, Palicka azonban lábbal védi Balogh Zsolt büntetőjét. Akcióból sem megy, Balogh lövését ismét fogja Palicka, az ellentámadásból pedig gólt szereznek a hazaiak. 20–13
35. perc: Zubai ziccerét elképesztő bravúrral védi Palicka, a túloldalon Prodanovics kap két percet. Pálmarsson hetest harcol ki. MEGVAN! Wyszomirski kivédi Canellas hetesét!
34. perc: Ilyés ezúttal nem hibázik, óriási gólt ragaszt a Kiel hálójába. Duvnjak lövését fogja Wyszomirski, a gyors indításból pedig Kallman eredményes.19–13
33. perc: Ilyés ugrik fel középen, de Palicka védi a lövést. Toft Hansen eredményes a túloldalon. 19–11
32. perc: Weinhold kapufát lő, Bombac begyűjti a kipattanót, támadhat a Szeged.
31. perc: FOLYTATÁS! A Kiel kezd, Duvnjak lövését fogja Wyszomirski.Sőt, a túloldalon Balogh Zsolt eredményes. 18–11

1. FÉLIDŐ

30. perc: Bombac szép bejátszását Vranjes pattintja a hálóba. Pálmarsson lövését védi Wyszomirski a végén.18–10 A SZÜNETBEN!
29. perc: Jícha harcol ki hetest Blazevic mellett. Canellas a bal alsóba bombáz. Ismét elveszíti a labdát támadásban a Szeged , amit Toft Hansen góllal büntet.18–9
28. perc: Szépít a Szeged, Dean Bombac eredményes. Vujin lövését blokkolják a szegediek.16–9
27. perc: Lundström kap zseniális passzt Pálmarssontól a bal szélen, be is pattintja a ziccert. 16–8
26. perc: Wyszomirski lábbal véd egyet, a lengyel kapus jól száll be a meccsbe. García Parrondo pedig betalál a túloldalon. 15–8
25. perc: Lundström labdát szerez védekezésben Baloghtól, a Szeged nem tudja kihasználni az emberfórt.
24. perc: WYSZOMIRSKI! Lundström ziccerét megfogja a lengyel kapus! Támadásban azonban Ilyés eladja a labdát, de a Kiel is gyorsan elveszíti. Balogh is eladja, Lundström ziccerét kis híján megint megfogja Wyszomirski, de sajnos bepattog a labda. 15–7
23. perc: Hibázik a Kiel támadásban, Toft Hansen lő fölé. Wiencek pedig két percet kap védekezésben.
22. perc: Pálmarsson jön lendületből a bal oldalon és a hosszú felsőbe bombáz. Vranjes megkapja a labdát beállóban és befordul vele, a ziccernél esélye sincs Palickának.14–7
21. perc: Emberhátrányban lő gólt a Szeged, Balogh Zsolt eredményes. 13–6
20. perc: Újabb szegedi kettő perc, Kallman kapja, amiért odaüt Toft Hansennek. Jíchát ezúttal sem tudják megállítani a szegediek, nagyon harcosan betör és bedobja a ziccerét. 13–5
19. perc: Kiegészül a Szeged,Ilyés hát mögött teszi Kallmannak, aki a bal szélről pattint a kapu közepébe, szép gól. 12–5
18. perc: Jícha beugrik és bedobja a ziccert hat méterről, a bal alsóba. Nagyon nagy gondban a Pick Szeged, de sok van még hátra a mérkőzésből. Eladott labda, vészkapussal a magyar csapat, de Wyszomirski nem ér vissza, üres kapus gólt szerez Jícha.12–4
17. perc: Keményen védekezik a Szeged, túlságosan is, Blazevic kap két percet.
16. perc: Bombac tenné fel kínaira Baloghnak, de rossz a passz, fordulhat a Kiel. Alfred Gíslason időt kér.
15. perc: Emberelőnyben a Szeged, most közelebb lehetne zárkózni. OTT IS VAN! Kallman eredményes. Vujinnal nem tud mit kezdeni egyelőre a Szeged, negyedik gólját szerzi. 10–4
14. perc: Bombac bejátszása eljut Zubaihoz, aki bedobja a ziccet. Vujin középről lő a bal felsőbe, hatalmas gól. Kapust cserél a Szeged, Sierra helyén Wyszomirski.9–3
13. perc: García Parrondo ezt kihagyja, Andreas Palicka hárítja a kapu bal oldalába tartó lövést. Wiencek közben eredményes a túloldalon, teljesen tanácstalan a Szeged. 8–2
12. perc: Sprenger kap sárgát, Balogh Zsolt pedig hetest harcol ki.
11. perc: Nyitott védekezéssel a Kiel, García Robledo lövését fogja Palicka. A kontrából ismét Jícha eredményes. 7–2
10. perc: García Parrondótól elveszik a labdát belemenés miatt, a túloldalon Jícha góllal büntet. Időt kér a Szeged.6–2
9. perc: Hosszas német támadás, melynek végén Vujin lő szerencsés gólt, Sierráról pattan be. 5–2
8. perc: Blazevic üt oda Pálmarssonnak, sárga lap.
7. perc: García Robledót blokkolják, sarokdobás. Hétméteres a Szegednek belülvédekezés miatt, Sprenger a vétkes. García Parrondo bevágja a hetest. 4–2
6. perc: Bombac lő középre, de Palicka a gólvonalon fogja meg a lövést. Sierra védi Pálmarsson átlövését, de Zubai faultol, sárga. Marad a labda a Kielnél, Pálmarsson a bal oldalról lő nagy gólt a hosszú felsőbe. 4–1
5. perc: Toft Hansenre nem figyelnek a szegediek, ő pedig góllal büntet. 3–1
4. perc: García Robledo tör be, de szabaddobás. García Robledo lő ismét, Palicka véd ezúttal. A gyors kontránál remekül védekezik a Szeged, Prodanovics állítja meg Jíchát. Támad a magyar csapat, de Ancsin elveszíti a labdát.
3. perc: ZUBAI EGYENLÍT! Bombac nagyszerű bejátszását bevágja a beálló. Gyorsan jön a válasz, Vujin eredményes a túloldalon. 2–1
2. perc: Jícha kap sárgát Bombac feltartásáért. Masszívan védekezik a Kiel, nem tud kapura lőni a Szeged.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Szegedé az első támadás, de eladja a labdát a magyar csapat, a kontrából Weinhold eredményes. 1–0

A Kiel fehér szerelésben, a Mol-Pick Szeged narancssárgában lép pályára.

A Bajnokok Ligájában legutóbbi 26 mérkőzésén nem kapott ki a Kiel a Sparkassen Arenában. Legutóbb a Montpellier tudott itt győzni majdnem négy évvel ezelőtt.

A hangulat hátborzongató a Sparkassen Arenában, nagyon nehéz dolga lesz a Szegednek, de ez nem meglepetés.

A mérkőzést norvég játékvezetőpáros dirigálja majd: Oyvind Togstad és Rune Kristiansen.

A találkozó előtt a Kielt erősítő volt veszprémi, Marko Vujin sikeres felkészülésről beszélt, Zubai Szabolcs, a Szeged beállója pedig a szurkolók biztatásának fontosságáról.Beharangozó itt!

A párharc első felvonásán nem kis meglepetést okozva végig vezetett a Tisza-parti együttes, és végül kétgólos győzelmet aratott. Lemaradt a mérkőzésről?Ide kattintva újraolvashatja a történéseket.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a THW Kiel–Mol-Pick Szeged férfi kézi BL-negyeddöntő visszavágójának online tudósításában. Tartsanak velünk!