Fantasztikus bravúr: a Szeged legyőzte odahaza a Kielt!

2015.04.12. 19:13
Bombacnak is köszönhetően a Szeged két góllal legyőzte a Kielt (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében a Mol-Pick Szeged hazai pályán 31–29-re nyert a német THW Kiel ellen, így kétgólos előnnyel várhatja az egy hét múlva esedékes visszavágót.

SZEGED:
Sierra – PRODANOVICS 4, Ancsin G. 2, BOMBAC 6, Zubai Sz. 2, A. GARCÍA 4, KÄLLMAN 4. Csere: WYSZOMIRSKI (kapus), Blazevic, Vranjes, BALOGH ZS. 5, Parrondo 2 (2), Ilyés 2, Vadkerti A. Edző: Carlos Pastor
KIEL:
Sonne-Hansen – Ekberg 2, JÍCHA 4, R. Toft-Hansen 1, Wiencek 2, Duvnjak 2, Dahmke. Csere: Ege (kapus), VUJIN 4, Canellas 1 (1), Lundsröm 4, WEINHOLD 5, PÁLMARSSON 3, Sprenger 1. Edző: Alfred Gíslason
Az eredmény alakulása. 6. perc:
4–2. 9. p.: 7–3. 16. p.: 11–6. 21. 12–10. 26. p.: 14–13. 33. p.: 18–17. 36. p.: 21–17. 39.p.: 22–20. 44. 23–22. 51. p.: 26–26. 54. p.: 27–28. 58. p.: 30–28
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 1/1
Carlos Pastor: –
A forró nézőtéri hangulat sokat segített, a játékosaim a legnehezebb pillanatokban mégis nyugodtan okosan küzdöttek, nem ragadta el őket a feltüzelt légkör, és azt is elviselték, hogy rengeteg taktikai szabálytalanságot követtek el ellenük. Csak a legjobbakat mondhatom Källmannról, aki műtétje után vállalta a találkozót és kiválóan játszott. Hasonló profi mentalitással ritkán találkoztam.
Alfred Gíslason:
– Nagyon rosszul kezdtünk, sem védekezésben, sem támadásban nem tudtuk a tőlünk elvárható teljesítményt nyújtani. Ráadásul kapusaink is gyenge napot fogtak ki. A második félidőben mégis felálltunk, vezettünk is, de ez kevés volt. A hajrában olyan nagyszerű hangulatot teremtett a közönség, amelyre nekünk is szükség lesz a visszavágón. Csapatom a ma mutatottnál sokkal többre képes.

A visszavágót jövő vasárnap (19.30, tv: DIGI Sport 1) rendezik.

Korábban: PSG–Veszprém 24–24

A szezon egyik legfontosabb mérkőzése várt a Mol-Pick Szegedre, a THW Kiel látogatott a Tisza-parti városba a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán. Jól kezdte a találkozót a magyar csapat, García Robledo góljával a vezetést is megszerezte. Dean Bombac találatával a hatodik percben már kettővel ment a házigazda, sőt, a kilencedik percben Prodanovics góljával már négy volt a különbség a Szeged javára. (7–3)

A négygólos különbség állandósulni látszott, 10–6-ra, majd 11–7-re is vezetett a Szeged, sőt, öt is volt közte ezután Balogh Zsolt remek gólja után. Az utolsó tíz percben magára talált a Kiel, Marko Vujin és Aron Pálmarsson is gólokkal vette ki a részét a német sztárcsapat felzárkózásából. Balogh Zsolt pazar kínai figura végén tette emlékezetessé az első félidő hajráját, Bombac pedig szép egyéni teljesítmény után talált be, a szünetben két góllal vezetett a Szeged. (17–15)

A fordulás után Dean Bombac vezérletével visszaállította a háromgólos különbséget a Mol-Pick Szeged, ám Weinhold révén folyamatosan lopózott közelebb a német sztárcsapat. A 45. percben Prodanovics szerzett szép gólt a jobb szélről, majd egy minutummal később ismét megtette ezt, kipókhálózva a jobb felső sarkot. A kétgólos előny az utolsó tíz perc kezdetére elolvadt, Lundström egyenlített. (26–26)

A Szeged a második félidőre beszálló Wyszomirski nagy védéseinek köszönhetően kevés gólt kapott a hajrában, ám az 55. percben mégis a Kiel szerezte meg a vezetést, először a mérkőzésen. Ám Ancsin Gábor révén egyenlítettek a hazaiak, sőt García Parrondo gólja után „visszaállt a rend”. Az utolsó perc nagyon kiélezett csatát hozott, az utolsó szegedi támadást Bombac váltotta gólra, míg a Kiel végső akcióját Jícha mellé lőtte. (31–29)

A Mol-Pick Szeged így kétgólos előnnyel utazhat Németországba, a jövő vasárnapi visszavágóra.

„Óriási erő és tartás van bennünk, hogy legyőztük a Kielt”

2. FÉLIDŐ

60. perc: Ancsin lövését blokkolják, Pastor időt kér, 35 másodperc van hátra, passzívnál jöhet a Szeged. BOMBAC BEVÁGJA! A kapu jobb oldalába helyez! MEGVAN A MECCS! Jícha mellé lő még a végén.EZ A VÉGE! 31–29
59. perc: Passzívnál Duvnjak lövését fogja Wyszomirski.
58. perc: Jícha megállíthatatlanul töri át a szegedi falat és lő a hálóba. Bombac ellépi a túloldalon.30–29
57. perc: VEZET A SZEGED ISMÉT! García Parrondo eredményes Bombac jó átadása után. Sőt, már kettővel, Duvnjak blokkolt lövése után Kallman váltja gólra a ziccert! 30–28
56. perc: Időt kér a Kiel. Weinhold lövését védi Wyszomirski.
55. perc: Először vezet a Kiel a mérkőzésen, Sprenger eredményes. Szegedi időkérés. Ancsin átlövését védi Sonne-Hansen, de a túloldalon Jícha próbálkozását is fogja Wyszomirski. Egyenlít a Szeged, Ancsin a gólszerző!28–28
54. perc: Pálmarsson kiegyenlít. Szerencséje sincs most a Szegednek, Bombac lövését a gólvonalon fogja meg Sonne-Hansen.27–27
53. perc: Bombac fejel össze védőjével, ápolni kell, de folytatni tudja a játékot.
52. perc: Bombac laposan, pimaszul lő gólt. A túloldalon Ekberg betalál, de nem adják meg. 27–26
51. perc: Balogh be tud menni ziccerbe, de fölé lő. Lundström kiegyenlít, a bal oldalról ugrik be és a rövid alsóba lő. Ancsin megsérül, kérdéses a folytatása. 26–26
50. perc: Villámgyorsan jön a válasz ismét, Weinhold a gólszerző. 26–25
49. perc: NAGY VÉDÉS! Jícha bombáját reflexből védi Wyszomirski. A túloldalon Kallman egy szép figura végén eredményes. 26–24
48. perc: Kapufák mindkét oldalon, Balogh itt, Canellas ott. Ilyést felborítják, de nincs fault.
47. perc: Lundström vált gólra egy ziccert a bal oldalról. 25–24
46. perc: Villámgyorsan jön a válasz, Weinhold eredményes. Prodanovics ismét berepül a jobb oldalról és ezúttal a hosszú felsőbe lő.HATALMAS GÓL!25–23
45. perc: Prodanovics be tud menni a jobb szélről, és bepattintja a rövid alsóba a ziccert. 24–22
44. perc: Bombac lő óriási kapufát, Toft-Hansen ziccerét viszont védi a túloldalon Wyszomirski! A lengyel kapust élteti a szegedi közönség.
43. perc: Kallman kap két percet. Kihasználja a fórt a Kiel, Ekberg eredményes a jobb szélről. 23–22
42. perc: Jícha veri meg egy az egyben Zubait és lő a jobb alsóba. 23–21
41. perc: Duvnjak lövését védi Wyszomirski, a túloldalon Kallman ziccerét pedig Sonne-Hansen hárítja lábbal. Újabb szegedi kontra, Bombac tökéletes indítását Balogh váltja gólra! 23–20
40. perc: Prodanovics harcol ki hetest. KIMARAD! García Parrondo hetesét lábbal védi Ege.
39. perc: Weinholddal nem bír most a Szeged, két védő között tör be és lő gólt. Toft-Hansen dönti fel Zubait, két percet kap érte.22–20
38. perc: Bombac és Balogh összjátéka meghiúsul, forudlhat a Kiel.
37. perc: Bombacnak átlövésből is megy, talpról a jobb alsóba bombáz. Weinhold lendületből kilövi a jobb alsót a bal oldalról.22–19
36. perc: Wiencek is betalál, ezek most a beállók percei. 21–18
35. perc: Ekberg lő talpról, középről, Wyszomirski azonban simán fogja. Bombac szemfüles bejátszását megfogja Zubai, és bevágja a ziccert a kapus feje mellett. 21–17
34. perc: Duvnjak átlövését védi Wyszomirski, a lengyel kapus jól száll be a második félidőre eddig. A túloldalon Bombac nem hibázik, középen tör be és lő gólt! 20–17
33. perc: Balogh játssza meg Kallmant, aki bevágja a ziccert. Prodanovics iramodik meg ziccerben, Jícha hátulról löki, két perc, teljesen jogosan, viszont a labda a Kielé.19–17
32. perc: Sonne-Hansen védi Ilyés lövését, fordulhat a Kiel. Weinhold találja meg a rést és lő a bal alsóba. 18–17
31. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ! Máris egy Wyszomirski-védés, a kontrából pedig Balogh eredményes. Jícha válasza nem késlekedik sokat. 18–16

1. FÉLIDŐ

30. perc: Bombac bejátssza Vranjesnek, de a beálló nem tudja összeszedni. Egy óriási Vujin-kapufával zárul a félidő. A SZÜNETBEN 17–15-RE VEZET A SZEGED A KIEL ELLEN!
29. perc: Emberhátrányban fejezi be a félidőt a Kiel, Ekberg kap két percet Bombac lerántásáért. HIHETETLEN! Bombac teszi fel kínaira, Balogh pedig behúzza! Mestermunka. A túloldalon Lundström ziccerből eredményes.17–15
28. perc: Pálmarsson passzívnál lő a jobb alsóba a bal oldalról, Sierra a másik irányba mozdul. 16–14
27. perc: Vujin ellen belemenést fújnak, fordulhat a Szeged. Itt egy újabb parádés Ilyés-gól, kilenc méterről ezúttal a bal felsőbe! 16–13
26. perc: Toft Hansen hozza fel egy gólra a Szegedet, majd a túloldalon Balogh Zsolt válaszol egyből egy szép ziccergóllal Pálmarsson mellett. 15–13
25. perc: Passzívnál Bombac elcsúszik, fordulhat a Kiel.
24. perc: Elképesztő! Bombac egy szenzációs lövőcsellel két védőt is becsap, majd ziccerből a jobb alsóba lő! Vujin válaszol gyorsan a túloldalon. 14–12
23. perc: Rettentően fontos védés Sierrától, megvan a labda, ráadásul kiegészül a Szeged.
22. perc: Pálmarsson pattintja be Sierra lábai között. A Szeged elveszíti a labdát támadásban.13–11
21. perc: Bombac passzát lefülelik a vendégek, a kontrából Wiencek eredményes. Vadkerti felborítja lövés közben a Kiel játékosát, amiért két percet kap. Emberhátrányban is megy, Ilyés lő bombagólt középről a jobb felsőbe, ez igen!13–10
20. perc: Bombac passzát lefüleli Canellas, a kontrából Lundström lő gólt, átemeli Sierrát a bal szélről. Időt kér a Szeged.12–9
19. perc: Sierra védi ezúttal Vujin lövését, jól zárt Ilyés és Vranjes előtte. Bombac szabálytalan támadásban, elveszik a labdát a Szegedtől belemenés miatt. Vujin lövi ki a bal alsót. 12–8
18. perc: Ilyés Ferenc és Balogh Zsolt is a pályán most a hazaiaknál. Utóbbi rögtön gólt szerez, két védő között lő a kapu bal oldalába. 12–7
17. perc: Vranjes eladja a labdát, de a kontránál Duvnjak elcsúszik, így visszakerül a Szegedhez a labda, lábat ér.
16. perc: Ziccer a Szegednél, Kallman pedig simán gólra váltja, felavatja Egét. Duvnjak válaszol, a jobb oldalróll lő a rövid alsóba.11–7
15. perc: García Robledo lő nagy gólt két védő között, a túloldalon pedig Sierra mutat be egy fontos védést. Kapust cserél közben a Kiel, a rutinos Ege érkezik. Vranjes rögtön egy sárga lappal mutatkozik be védekezésben.10–6
14. perc: Nyitott védekezés a Kieltől, Ancsin elveszíti a labdát. Duvnjak passza rossz, de Vujin összeszedi a labdát és ziccerből a hálóba vágja. 9–6
13. perc: García Parrondo ezt a büntetőt is bevágja, bepattintja a kapus lába alatt. Toft Hansen ziccerét a túloldalon védi Sierra.9–5
12. perc: A szélről próbálkozik a Szeged, Jícha szabálytalan, hetes a Szegednek.
11. perc: Ancsin talpról lövi át a német falat, szép gól a rövid alsóba. Ancsin aztán sárgát kap védekezésben. Jícha borzasztóan nagy gólt ragaszt a bal felsőbe.8–5
10. perc: Nyitott védekezéssel a Szeged, a labdaszerzés után Prodanovics indul, de kihagyja a ziccert. A túloldalon Ekberg belövi a sajátját a szélről. 7–4
9. perc: Gyönyörű passz Kallmantól, Zubai pedig bepattintja a ziccert. Sőt, Sierra véd egy nagyot, majd indítja Prodanovicsot, aki nem rontja el. Két szegedi gól fél perc alatt! Időt is kér a Kiel.7–3
8. perc: García Robledo nagy gólt lő, a túloldalon Duvnjak válaszol szinte egyből. 5–3
7. perc: Dahmke tör be a bal szélen, de Sierra védi a lövését, fordulhat a Szeged. A Kiel kőkeményen védekezik, most García Parrondo akad fenn a falon.
6. perc: Bombac veri meg egy az egyben Vujint és pattint a bal alsóba. Sőt, labdát szerez a Szeged, a kontrából Prodanovics eredményes, kettő közte. 4–2
5. perc: Duvnjak készít le Vujinnak, aki a bal alsóba pattint. 2–2
4. perc: Canellas végzi el a hetest, bepattintja Sierra mellett. Bombac megjátssza beállóban Zubait, akit Dahmke ránt le, sárga lap és hetes a Szegednek. García Parrondo bevágja a hetest, méghozzá a jobb felsőbe. 2–1
3. perc: Labdát szerez a Szeged, de szabálytalanul, marad Vujinnál a labda. Duvnjak hetest harcol ki.
2. perc: Vezet a Szeged! GarcíaRobledo a gólszerző! 1–0
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! Rögtön egy Kiel-sárga, Toft Hansen kapja védekezésben.

Niko Mindegía sérült a Szegednél, Jonas Kallman viszont már ott van a keretben. A bemutatás megvolt, felcsendült a BL himnusza, hamarosan kezdünk!

A Szeged szurkolói Dean Bombacot választották meg március legjobb játékosának, aki a mérkőzés előtt veszi át a díjat.

Német csapatok ellen nem megy a Tisza-partiaknak a BL-ben: az eddigi 12 mérkőzésen két győzelem és tíz vereség a szegediek mérlege.

A Szeged eddig kétszer találkozott a Kiellel a legrangosabb európai kupasorozatban (a 2011–2012-es szezonban), és mindkétszer vereséget szenvedett.

Minden jegy elkelt, 3200 néző előtt fogadja a Mol-Pick Szeged a német sztárcsapatot. A mai egyébként a Mol-Pick Szeged 121. Bajnokok Ligája-mérkőzése. Az eddigi mérleg: 52 győzelem, 9 döntetlen, 59 vereség, 3254–3301-es gólkülönbséggel.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Szeged–Kiel Bajnokok Ligája-negyeddöntő. Tartsanak velünk!