Magabiztos győzelemmel jutott a final fourba a Veszprém

2015.04.19. 17:28
A Veszprém végig irányított, a saját kezében tartotta a sorsát (Fotó: Korponai Tamás)
Parádés játékkal, a mérkőzés irányítását végig kézben tartva 34–28-ra megnyerte a hazai visszavágót az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája elődöntőjében, így a francia PSG búcsúztatva – megismételve előző kiírásban elért teljesítményét – bejutott az elődöntőbe. A kölni négyes döntőt május 30–31-én rendezik meg, korábban a spanyol Barcelona és a lengyel Vive Targi Kielce már biztosította a helyét benne. A Mol-Pick Szeged végül elbukott a német Kiel ellen, így a négy csoportgyőztes lehet ott a végkifejletnél.

Beragadt a kezdésnél a Veszprém, a harmadik percben már 3–1-re vezetett a PSG, Robert Gunnarsson két gólt is szerzett az első percekben. A hetedik minutumban Xavier Barachet kiállítása miatt emberelőnybe került a Veszprém, amit Cristian Ugalde góljával ki is használt, és egyenlített is. Sőt két perccel később már kettővel vezetett, Gulyás Péter volt eredményes.

Az első félidő derekán meglépett a Veszprém, amihez kellett egy közel ötperces párizsi gólcsend is, Nagy László és Chema Rodríguez góljai után már négy volt a különbség. A 24. percben Christian Zeitz labdaszerzése után Ugalde váltotta gólra az újabb ziccert, ekkor már öttel vezetett a hazai gárda. A francia csapatban Mikkel Hansen klasszis teljesítményt nyújtott, a félidő utolsó öt percében három találattal járult hozzá ahhoz, hogy a szünetben „csak” négy gól legyen a különbség a magyar csapat javára. 16–12

A fordulás után ott folytatta a Veszprém, ahol az első félidőben abbahagyta. Nagy László és Momir Ilics is góllal kezdett, hatgólosra növelve az előnyt. A házigazda folyamatosan terebélyesítette a különbséget, Nagy László bombagólja után a második félidő derekán már hét volt a differencia. A párizsiak tanácstalanok voltak támadásban, gyakran nem tudtak mihez kezdeni a felállt veszprémi fallal.

A szenzációsan kézilabdázó Mikkel Hansen húzta a francia együttest, a dán világklasszis 15 gólig jutott a mérkőzésen, amivel a találkozó legjobbja volt, de a PSG-nek ez is kevés volt. Mikler Roland ismét kiváló napot fogott ki, több nagy ziccert is megfogott. A félidő második felében Renato Sulic több remek gólt is szerzett beállóból, a hajrában pedig Gasper Marguc szállt be nagyszerűen, két fontos találattal a mérkőzésbe.

A végeredmény 34–28-as, biztos veszprémi győzelem lett, így a magyar csapat sorozatban második alkalommal készülhet a kölni négyes döntőre. Amelyre a Barcelona és a Kielce is megváltotta már a jegyet.

Gulyás: A kínai? Tudatosan, előre beterveztük

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MKB-MVM VESZPRÉM–PSG HANDBALL (francia) 34–28 (16–12)
Veszprém, 5000
néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
VESZPRÉM: Mikler – Gulyás P. 3, SULIC 5, NAGY L. 4, SCHUCH, TERZIC 1, CHEMA RODRÍGUEZ 4. Cs: Alilovic (kapus), Ugalde 4, ILICS 7 (1), Iváncsik G., Zeitz, Nilsson 1, G. Marguc 3, Ruesga 2. Edző: Carlos Ortega
PSG: Omeyer – Abalo 1, Barachet 1, M. HANSEN 15 (5), GUNNARSSON 3, Accambray 2, M'Tima 2. Cs: Annonay (kapus), N' Diaye, Gojun, Narcisse 1, Kopljar 2, Melics 1. Edző: Philippe Gardent
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 10. p.: 5–3. 15. p.: 6–6. 19. p.: 10–6. 24. p.: 14–9. 36. p.: 19–13. 44. p.: 23–16. 49. p.: 26–18. 52. p.: 27–21. 56. p.: 30–26
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/5
Továbbjutott: a Veszprém, 58–52-es összesítéssel
Carlos Ortega:
– Elégedett vagyok. Végig kézben tartottuk a mérkőzést. Büszke vagyok a játékosaimra és a klubra egyaránt, mert a Veszprém Európa egyik legjobb, ha nem a legjobb egyesülete. Nagy László továbbra is vezéregyéniségünk, már Párizsban is sérült kézzel vállalta a játékot. Az elődöntő sorsolásán még nem gondolkodom.
Philippe Gardent: – El kell ismernem, a Veszprém jobb volt, és megérdemelten jutott újra a kölni négyes döntőbe. Nekünk ehhez a bravúrhoz tökéletesen kellett volna játszanunk, de nem sikerült. Csak Mikkel Hansen teljesítménye érte el az általam elvárt színvonalat. Ezzel szemben a másik oldalon Chema Rodríguez és még legalább három-négy játékos nyújtott kiemelkedőt.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Chema egyedül oldja meg, két védő között viszi be, és bepattintja. Egy védés Miklertől, a ziccert Marguc értékesíti a leindításból.34–28 A VÉGEREDMÉNY, FINAL FOURBAN A VESZPRÉM!
59. perc: ELDŐLT! Marguc talál be ismét a jobb szélről. Hetes a túloldalon, eléggé vitatható ítélet. Mikkel Hansen bedobja Alilovicnak.32–28
58. perc: Hetest harcol ki a PSG, Mikkel Hansen pedig bevágja, ez a 14. gólja a meccsen. 31–27
57. perc: Nagyon fontos gól Marguctól, Annonay kapus épp a szlovén szélsőhöz dobja a labdát, aki köszöni szépen, és bevágja a ziccert. 31–26
56. perc: KÍNAI! Gulyás teszi fel Ugaldének, aki behúzza! A vészkapus játék miatt üresen marad a magyar kapu, amit Mikkel Hansen ki is használ. Abalo is lő egy ilyen gólt, labdavesztés után talál az üres kapuba.30–26
55. perc: Sulic kap két percet, a PSG meg hetest. Mikkel Hansen ezt is bevágja. Kettős emberhátrányban a Veszprém, időt is kér Carlos Ortega. M'Tima eredményes Nagy eladott labdája után.29–24
54. perc: Ugalde tenné fel kínaira Ilicsnek, de Narcisse leolvassa, marad a labda mégis a Veszprémnél. Gulyás eredményes emberhátrányban. 29–22
53. perc: Elképesztő gól ismét Mikkel Hansentől, Marguc lerángatni sem tudja, a dán nyolc méterről, átlövésből bombáz a bal felsőbe. Marguc két percet kap. 28–22
52. perc: Narcisse harcol ki hetest, Marguc szabálytalan. Alilovic jön a veszprémi kapuba, de Mikkel Hansen túljár az eszén, a bal felsőbe bombáz. Ilics be tudja játszani Sulicnak beállóba, aki nem is hibázik ziccerben.28–21
51. perc: Nem fogják kitalálni, ki lövi a PSG gólját: Mikkel Hansen. Ez a kilencedik találata a mérkőzésen. Ruesga a bal szélről eredményes a túloldalon.27–20
50. perc: Abalo elkapkodja a francia támadást, a túloldalon Terzic is megteszi ugyanezt. Kiegészül a PSG.
49. perc: Sulic hetest harcol ki, ráadásul Narcisse-t ki is állítják róla. Ilics magabiztosan bevágja a hetest, a bal alsóba bombáz. Hihetetlen, Mikkel Hansen talpról, 11 méterről lő hatalmas gólt a bal felsőbe, nem bír vele a Veszprém.26–19
48. perc: MIKLER!Kopljar talpról lövi át a falat, a bal alsót veszi célba, de Mikler odaér, és hárít.
47. perc: Ki más, Mikkel Hansen eredményes ismét, ezúttal takarásból lövi át a magyar falat, ez a dán klasszis hetedik gólja a meccsen. Szép akció végén Sulic eredményes a túloldalon.25–18
46. perc: Ruesga eredményes Nagy átadása után, szépen veri meg védőjét, és a bal alsóba lő. 24–17
45. perc: Mikkel Hansen bezúzza, átlövi a veszprémi falat és a jobb felsőbe lő. 23–17
44. perc: NAGY GÓL! Nagy László a szaggatotton túlról, talpról lő a kapu bal oldalába! Kiegészül a Veszprém közben.23–16
43. perc: Nem tud mihez kezdeni az emberfórral a PSG, rossz bejátszás M'Timától.
42. perc: Terzic lő gyönyörű gólt a balátlövő helyéről. Időt kér a PSG. Zeitz túl kemény Narcisse mellett, két percet kap.22–16
41. perc: Passzívnál Omeyer védi Chema lövését. Narcisse ziccere a túloldalon, Mikler újabb bravúrt mutat be és lábbal hárít. Világklasszis teljesítmény ismét a magyar kapustól.
40. perc: N'Diaye ütközik Chemával, a veszprémi irányítót ápolni kell, az arcát fájlalja. Chema folytatni tudja a játékot.
39. perc: Chema szenzációs testcsellel veri meg N'Diayét, és lő a kapu jobb oldalába. A túloldalon M'Tima ziccerét bravúrral védi Mikler. 21–16
38. perc: Ugalde lő gyönyörű gólt a bal oldalról, talpról a rövid alsóba. A túloldalon Mikkel Hansen válaszol, a bal alsóba helyez. 20–16
37. perc: Kopljar
lő gólt passzívnál, elég tanácstalannak tűnik a PSG támadásban. Ilics kezéből kicsúszik a labda támadásban, Melic pedig gyors indításból bünteti ezt.19–15
36. perc: ÓRIÁSI GÓL! Nagy László lövi át a párizsi falat ismét, ezúttal a rövid felsőt választja a jobb oldalról. 19–13
35. perc: Sulic befordul beállóban Chema passzával és a kapu jobb oldalába lő. Narcisse bal felsőbe tartó lövését Mikler hárítja.18–13
34. perc: Barrachet engedi el talpról, a bal alsóba tartó lövést Mikler nagy bravúrral, lábbal védi.
33. perc: Ilics bejátssza Sulicnak, a beálló lövését Omeyer védi.
32. perc: Nagyon keményen védekezik a Veszprém, Nagy László és Sulic is jól zár. Gunnarsson azonban valahogy mégis betalál. 17–13
31. perc: FOLYTATÁS! Veszprémi gól, a két átlövő, Nagy László és Ilics hozza össze, utóbbi a gólszerző. 17–12

1. FÉLIDŐ

30. perc: Mikkel Hansen harcol ki hetest Terzic mellett. Mikkel Hansen végzi el a büntetőt és a bal felsőbe bombáz elemi erővel. Időt kér a Veszprém, 23 másodperc van hátra. Ilics lövése a sáncról pattan le a végén.16–12 A SZÜNETBEN!
29. perc: Mikler szerzi meg a labdát egy rossz passz után, fordulhat a házigazda. Chema a bal felsőbe lő, de ellépi, nincs gól.
28. perc: Ilics eladja a labdát támadásban.
27. perc: Nagy László visszatér, és óriási gólt lő a bal felsőbe középről, jó 10 méterről. Gulyás pedig labdát szerez védekezésben.16–11
26. perc: Mikkel Hansennel nem bír a Veszprém, középről lövi át a hazai falat. 15–11
25. perc: Mikkel Hansen lő bődületesen nagy gólt. Ilics passzívnál a bal alsóba tüzel a bal oldalról.15–10
24. perc: SŐT! Labdaszerzés Zeitztól, a gyors indításból Ugalde iramodik meg és bevágja a ziccert! 14–9
23. perc: Chema játszik Nilssonhoz, aki befordul beállóban és a hálóba bombáz. 13–9
22. perc: Zeitz passzol keresztbe Ilicsnek, aki ziccerben ugrik be és lő a jobb alsóba. Kopljar válaszol, a bal oldalról a hosszú alsóba helyez.12–9
21. perc: Ilics mozog keresztbe és a jobb oldalról, két védő között lő a kapu bal oldalába. A válasz szinte azonnal jön, Narcisse eredményes Ilics mellett.11–8
20. perc: Dulakodás most a pályán, Schuch Timuzsin és Igor Vori akaszkodik össze, mindketten két percet kapnak. Mikkel Hansen a jobb oldalról a rövid alsóba lő. 10–7
19. perc: Kihasználja a fórt a Veszprém villámgyorsan, labdaszerzés és gyors indítás, Nagy László pedig rutinosan bedobja a ziccert, talpról a jobb alsóba. Meglép a Veszprém, Ugalde még elrontja a ziccert, de marad a labda a hazaiaknál, Chema pedig középről a jobb alsóba helyez. Időt is kér a PSG.10–6
18. perc: SZÉP GÓL! Ilics szépen, a feje fölött passzol vissza Sulicnak, aki egy kézzel elnyomja védőjét, a másikkal megfogja a labdát és a hálóba bombáz ziccerből. Ráadásul Gunnarsson két percet kap.8–6
17. perc: Mikkel Hansen hatalmas átlövését fogja Mikler! A túloldalon Gulyás ziccerét lábbal hárítja Omeyer, de marad a labda a Veszprémnél.
16. perc: Ilics vállalja el, de mellé lő. A túloldalon Accambray sem talál kaput. Gulyás nem hibázik, a jobb szélről lő a hosszú alsóba. 7–6
15. perc: Szépen járatja a labdát a PSG, Accambray végül a jobb oldalról lövi át a falat, a bal felsőbe bombáz. 6–6
14. perc: Vészkapussal a Veszprém, a pályán Zeitz és Iváncsik Gergő is. Zeitz gyenge lövését fogja Omeyer.
13. perc: Nagy László üt oda Mikkel Hansennek, két percet kap, emberhátrányban a Veszprém. Szépen játssza meg a fórt a PSG, M'Tima a befejező a bal szélről. 6–5
12. perc: Gyönyörű gól! Ilics fut keresztbe és teszi be a labdát Sulicnak, aki üresen fordulhat és nem is hibázik. 6–4
11. perc: Accambray kibrusztol egy gólt Nagy László mellett, a veszprémi játékos kap egy sárgát is lökésért. 5–4
10. perc: Mikkel Hansen éles szögből lő, de már fault. Labdát szerez a Veszprém, a leindításból Gulyás Péter eredményes, magasra ugrik és a jobb felsőbe helyez. 5–3
9. perc: VEZET A VESZPRÉM! Momir Ilics lövi át a falat, a jobb alsóba tüzel a szerb. Kiegészül a PSG, Sulic ütközik Accambray-vel, sárga lap. Terzic is kap egy sárgát.4–3
8. perc: Vészkapussal a PSG, jól védekezik a Veszprém, passzívnál Nagy László blokkolja Kopljart.
7. perc: Barachet előbb sárgát kap, majd Nagy László lerántásáért két percet is. EGYENLÍTÉS! Nagy László szenzációs passza a bal szélre Ugaldének, aki ziccerben a bal felsőbe bombáz. 3–3
6. perc: Ilics bombagólt lő passzívnál! Kilövi a jobb felsőt. Accambray lapos lövését lábbal védi Mikler, támadhat a Veszprém az egyenlítésért.2–3
5. perc: M'Tima ziccerét védi Mikler, nagyon fontos hárítás!
4. perc: Gojun kap sárgát védekezésben. Nagy László nagyszerű passza Sulicnak, de a beálló nem tudja megfogni a labdát.
3. perc: Nagy László átlövését védi Omeyer, a hosszú alsót célozza a veszprémi átlövő. Gunnarsson fordul be beállóban és lő a hálóba. 1–3
2. perc: Mikkel Hansen lövését védi Mikler, de a kipattanót Gunnarsson szedi össze és dobja a hálóba. 1–2
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A PSG megszerzi a vezetést, de gyorsan válaszol a Veszprém, Chema Rodríguez a gólszerző! 1–1

A PSG fehérben lép pályára, a Veszprém szokásos piros hazai szerelésében.

Szerb játékvezetők fújnak: Dusan Sztojkovics és Nenad Nikolics.

Felcsendül az EHF Bajnokok Ligája-himnusza, ne menjenek messzire, pillanatokon belül kezdünk!

Érdemes lesz velünk tartaniuk egész este, a Veszprém–PSG mérkőzés után ugyanis élő tudósítást olvashatnak a THW Kiel–Mol-Pick Szeged találkozóról is. A Tisza-partiak kétgólos előnnyel utaztak Németországba. Kezdés 19.30-kor.

A Veszprém átlövőjét, Momir Ilicset a hét közben hírbe hozták a Barcelonával: a katalán sztárcsapat állítólag a távozó Nikola Karabatic pótlására szemelte ki Ilicset, akinek szerződése 2017 nyaráig érvényes a magyar bajnoknál.

A találkozó előtt Iváncsik Gergő, a Veszprém balszélsője elmondta, túltették magukat a párizsi döntetlenen, és rengeteget tanultak belőle. Kíváncsi Momir Ilics nyilatkozatára is?Beharangozónkban elolvashatja, kattintson ide.

A párharc első felvonásán öt góllal is vezetett a magyar bajnok Párizsban, végül 24–24-es döntetlen lett az eredmény.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az MKB-MVM Veszprém–PSG visszavágó a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Tartsanak velünk!