A Győr sikerével már bejutott a legjobb négy közé

2011.03.06. 16:09
Bradeanu (jobbról a második) a Leipzig ellen is fontos gólokat szerzett (Fotó: Németh Ferenc– archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 2. csoportjában a Győri Audi ETO KC hatgólos félidei vezetés után 29–24-re legyőzte a német HC Leipziget. Ez egyben azt is jelenti, hogy a magyar csapat már biztosan bejutott a legjobb négy közé, de nagy esélye van a csoportelsőség megszerzésére is.

A Győr eddig magabiztosan menetelt a kézi BL-ben: Görbiczék ugyan február 13-án nehezen verték meg 25–20-ra a német HC Leipziget, ám azóta horogra akadt a félelmetes norvég Larvik is (25–16). A magyar csapatnak már egy pont is a biztos négy közé jutást jelentette volna.

A Leipziget a hírek szerint betegségek hátráltatták, többen is influenzával bajlódtak, de végül az ellenfél legjobbjai közül mindenki vállalta a játékot. Két győri találattal indult a meccs, de egyébként a félidő első felében nem igen potyogtak a gólok. A lipcseiek első találatát Karolina Kudlacz szerezte az 5. percben.

A Győr kapujában a sérüléséből visszatérő Pálinger Katalin hozta a BL-formáját, támadásban pedig a magyar csapat bizonyult hatékonyabbnak. Aurelia Bradeanu és Hornyák Ágnes mellett Görbicz Anita szállította a gólokat, ennek köszönhetően a 19. percre már hat góllal is elhúzott az ETO, a különbség pedig a szünetre is megmaradt (10–16).

A második félidőben a győrihez hasonló feltámadást produkált a Leipzig, Lunde-Haraldsen kevés lövést tudott megfogni, míg a támadásban nem találtuk a rést a német falon. Háromra is feljött a Leipzig, így Konkoly Csaba kénytelen volt időt kérni.

22–20-nál kezdődött az utolsó 10 perc, de a végül 12 gólig jutó Görbicz vezérletével nem engedte ki a kezéből a győzelmet a Győr, ezzel pedig biztosította helyét az elődöntőben.

A Győrnek a csoportelsőségre is nagy esélye van, utolsó két meccsét otthon játssza a Volgograd és a Larvik ellen, azt azonban még nem lehet tudni, hogy ezzel milyen ellenfelet kaphat, a másik csoport ugyanis eddig elég izgalmasan alakul.

NŐI KÉZILABDA BL
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. CSOPORT, 4. FORDULÓ
HC Leipzig (német)–Győri Audi ETO KC 24–29 (10–16)
Lipcse, 4300 néző. Vezette: Gusko, Repkin (fehéroroszok)
Leipzig: K. Schülke – Lyksborg 3, Eriksson, L. Schülke, A. MÜLLER 3, KUDLACZ 10 (5), AUGSBURG 4. Csere: Plöger (kapus), Daniels 2, Kiedrowski 2, Rösler
Győr: PÁLINGER – MRAVÍKOVÁ 6, Gros, GÖRBICZ 12 (5), SPIRIDON 1, E. Amorim 1, Vérten 1. Csere: Haraldsen (kapus), Bradeanu 4, HORNYÁK Á. 3, Mayer 1, Kovacsics
Az eredmény alakulása. 13. p.: 2–5. 17. p.: 4–9. 20. p.: 6–12. 26. p.: 9–13. 33. p.: 11–18. 39. p.: 14–20. 42. p.: 17–20. 49. p.: 20–22. 52. p.: 20–25. 55. p.: 21–27.
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/5