A zöld sas legyőzte a sárkányt: BL-főtáblán az FTC

2013.09.15. 16:08
Az Érd nagyot küzdött, de a fehér szerelésben játszó FTC jutott a BL főtáblájára (Fotó: Tumbász Hédi)
A házigazda FTC-Rail Cargo Hungaria jutott fel a női kézilabda Bajnokok Ligája főtáblájára, miután a népligeti selejtezőcsoport döntőjében 31–24-re legyőzte az Érdet. A vendégek sokáig vezettek a találkozón, de Triscsuk Krisztina második félidei kiválása megzavarta őket, és Szikora Melinda védéseinek is köszönhetően végül biztosan nyert a Fradi.

A Zug elleni meccshez képest már nyoma sem volt megilletődöttségnek az érdieken, és bár Zácsik Szandra a meccs elején hozta a szombati lövőformáját, a kevesebbet hibázó vendégek többször is el tudtak menni két találattal. A Fradinak futnia kellett az eredmény után, és kétszer is sikerült egyenlítenie, majd a beálló Steinbach találataival a fordítás is összejött (9–8).

No, mindez nem bizonyult hosszú életűnek, ugyanis Klivinyi Kinga többször is sikeresen átlőtte a falat, míg Triscsuk Krisztina betörésből volt eredményes. Az Érdben Oguntoye Viktóriát Janurik Kinga váltotta, Szabó Edina tanítványai pedig jól éltek az emberelőnyökkel is. A Zagreb elleni meccset is fújó Gjeding, Hansen bírópáros nem lopta be magát a hazaiak szívébe, több ítéletüket is hangos füttyszó kísérte. Az Érd tartotta biztos előnyét, sőt Szekeres Klára már a négygólos előnyért száguldott végig a pályán, de Alena Abramovics megfogta a ziccerét.

A közte három viszont megmaradt a szünetre, ugyanis Schatzl Nadine szinte a dudaszó pillanatában talált be (13–16).

A második félidőre érkezett az FTC kapujába Szikora Melinda, aki rögtön több védéssel jelentkezett, elszánt hozzáállása pedig átragadt a társaira is. Az Érd egyből elment néggyel, de hamar visszajött mínusz kettőre a Fradi, ráadásul Tomori továbblendülő keze eltalálta Triscsukot, akit le kellett cserélni (kórházba kellett vinni arccsonttörés gyanújával). A népligetiek újfent a második félidőre pörögtek fel, de a magukat nagyon felszívó érdiek nem hagyták magukat, még ha Triscsuk kiválása láthatóan meg is zavarta őket.

Az első hazai emberelőnyt kihasználva azonban fordítani tudott az FTC (20–19). Az egyre inkább belejövő Tomori vezérletével 22–19-re ment el Elek Gábor együttese, amikor Szabó Edina újfent időt kért. A játék képe azonban nem változott, a Fradi már uralta a meccset, Zácsik sorra dobta a gólokat, Szikora pedig sorra fogta a lövéseket. Egy kettős emberelőnyt kihasználva több lerohanásos találatot szerezve 30–21-nél kezdődött az utolsó öt perc.

Az utolsó időszakban még Kovács Anna révén kozmetikázott ugyan az eredményen az Érd, de az FTC győzelmét nem fenyegette veszély.

A 31–24-es sikerével tornagyőztes Fradi bekerül a BL legjobb 16 csapata közé (a montenegrói Buducsnoszt Podgorica, a dán Midtjylland és a lengyel Lublin hármasa mellé), amelynek már tagja a címvédő Győri Audi ETO KC. A második Érd és harmadik helyezett Zagreb a KEK-ben a 24 között folytathatja szereplését, míg a negyedik Zug a KEK-ben a 24 közé jutásért játszik majd.

A meccs után Szabó Edina nem fogadta el Pena kézfogását, amiért hangos füttyszót kapott a nézőktől. Az Érd edzője elmondta, nem volt senki a csarnokban, aki kórházba tudta volna vinni Triscsukot (a helyszínen levő mentősök csak ellátni tudták, a helyszínt nem hagyhatták el), a játékos kiesése pedig tényleg megzavarta csapatát.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
2. CSOPORT (ELEK GYULA ARÉNA)

FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA–ÉRD 31–24 (13–16)
Elek Gyula Aréna, 1000 néző. Vezette: Gjeding, Hansen (dánok)
FTC: Abramovics – Kovacsicz 4, TOMORI 7, Szucsánszki 2, Cifra 1, Zácsik 5, Szarka 2. Csere: SZIKORA (kapus), Szamoránsky P. 3, STEINBACH 3, Mészáros R., Such 1, Pena 3 (1), Szekerczés. Edző: Elek Gábor
ÉRD: OGUNTOYE – Koren 3, Kovács Anna 5, Triscsuk 2, Vukcsevics 1, KLIVINYI 6, SCHATZL 3. Csere: Janurik, Gridnyeva (kapusok), Szekeres, Wolf 3 (3), Kisfaludy 1, Balog B., Kovács G., Oláh N. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–1. 8. p.: 3–3. 9. p.: 3–5. 11. p.: 5–5. 17. p.: 6–8. 19. p.: 9–8. 21. p.: 9–11. 23. p.: 11–11. 27. p.: 12–15. 31. p.: 13–17. 36. p.: 16–17. 38. p.: 17–19. 45. p.: 22–19. 47. p.: 22–20. 51. p.: 25–20. 55. p.: 29–21
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3

A 3. helyért: Lokomotiva Zagreeb–Zug Handball 35–24 (18–10)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK, ELŐDÖNTŐ
Érd–LK Zug Handball (svájci) 34–25 (18–14)
FTC-Rail Cargo Hungaria–Lokomotiva Zagreb (horvát) 26–23 (7–9)

1. FÉLIDŐ

Vasárnapra már megtelt az Elek Gyula Aréna, a vendég szektor narancsba öltözött az érdi drukkerek révén.

1. perc: Az FTC az Abramovics – Kovacsicz, Tomori, Szucsánszki, Cifra, Zácsik, Szarka, az Érd az Oguntoye – Kovács A., Koren, Szekeres, Triscsuk, Vukcsevics, Schatzl hetesel kezdett. Kimaradt helyzetek mindkét oldalon.
2. perc: Oguntoye és Abramovics is sikeresen avatkozik játékba, majd Zácsik bombájával vezet a Fradi. 1–0
3. perc: Szucsánszki betörése után véd Oguntoye. Sárga lap Tomorinak a túloldalon.
4. perc: Nem bővelkedünk gólokban, jól zárnak a védelmek, nagy a rohanás.
5. perc: Hetest harcolt ki az Érd, amit Wolf lőtt a jobb alsóba. 1–1
6. perc: Zácsik eddig ott folytatja, ahol szombaton abbahagyta. Ezúttal a kapu jobb oldalába. 2–1
7. perc: Klivinyi lővése pattan be, majd kimaradt ferencvárosi támadás végén Vukcsevics eredményes lerohanás végén. 2–3
8. perc: Kovacsicz ejtése pontos, majd Klivinyi lökés közben is betalál. 3–4
9. perc: Oguntoye véd, Schatzl a bal szélről repül be. 3–5
10. perc: Kovacsicz újabb pontos lövése a jobb szélről. 4–5
11. perc: Tomori zúgó kapufája, de marad a Fradinál, és Tomori ismétlése már utat talál a hálóba. 5–5
12. perc: Abramovics és Oguntoye is a helyén, nem változik az eredmény.
13. perc: Klivinyi ugrik el a kezek mellett, majd a bal felsőbe lő. 5–6
14. perc: Szucsánszki lövése csorgott be Oguntoye alatt. 6–6
15. perc: Jó ferencvárosi védekezés, de utána Tomori lövése kimarad.
16. perc: Kovács Anna a bal felsőbe (6–7). Elek Gábor időt kért. Tomori blokkon megpattant lövését védte Oguntoye.
17. perc: Hetes az Érdnek. Wolf átejti Abramovicsot. 6–8
18. perc: Steinbach révén kapaszkodott a Fradi, majd belemenést fújtak az Érd ellen. 7–8
19. perc: Tomorira nem figyeltek, ki is egyenlített. Sőt, Steinbach újabb találatával fordított az FTC. 9–8
20. perc: Egyenlített az Érd, Klivinyi volt eredményes, majd a túloldalon Szucsánszkit állították ki Triscsuk lerántásáért, akinek góljával fordított az Érd. 9–10
21. perc:
Steinbach lövését védte az érdi kapus, majd Triscsuk fórból talált be. 9–11
22. perc: Egy rossz ejtés érdi oldalon, Steinbach viszont javított, Vérten megkönnyebbült arccal ült közben a kispadon a gól láttán. 10–11
23. perc: Schatzl lőtt mellé, Pena góljára pedig Kovács válaszolt, így maradt az előny az Érdnél. 11–12
24. perc: Penát küldték ki két percre, az Érd hetest kapott.
25. perc: Szikora jött be a Fradinál a kapuba, ám Wolf Alexandra ezt is belőtte. 11–13
26. perc: Érdi kontra végén Kisfaludy talált be egy kipattanóból, majd Tomori zörgette meg a hálót a túloldalon. 12–14
27. perc: Szabó Edina időkérése után Klivinyi betörésből volt eredményes, ötödik gólját dobta a meccsen. Szucsánszki lövése nem talált utat a kapuba. 12–15
28. perc: Kovács Anna durrantott fölé, majd Steinbach eladta a labdát. Szekeres ziccerét Abramobics védte, így maradt a közte három. 12–15
29. perc: Steinbachot szórták ki két percre, ám nem tudta kihasználni a helyzetet elsőre az Érd, elveszítette a labdát Szabó Edina csapata. 12–15
30. perc: Szekeres ellen fújtak belemenést, majd Pena szépített a túloldalon. Schatzl gólja volt a csattanó az első félidő végére, remek cunderrel talált be az érdi légiós. 13–16

2. FÉLIDŐ

31. perc: Egy-egy mindkét oldalon a félidő elején, nem változott a különbség. 14–17
32. perc: Szarka Adrienn hozta közelebb a Fradit. 15–17
33. perc: Nagy küzdelem a pályán, gól nélkül.
34. perc: Tomori lövése után a blokkolni igyekvő Triscsukot kellett ápolni, akinek a fejét kellett jegelni.
35. perc: Szabó Edina kért időt a 35. perc végén, majd Koren ejtett mellé. 15–17
36. perc: Tomori hozta fel egyre a Fradit, majd Klivinyi dobott hatalmas gólt jó nyolc méterről. 16–18
37. perc: Szamoránsky beállóból fordult be és volt eredményes, majd a túloldalon Cifra Anitát küldték ki két percre. 17–18
38. perc: Szép támadás végén Koren tört be jól a jobb szélről és talált a Fradi hálójába. Ugyanaz a figura a túloldalon, Szarka is eredményes volt. 18–19
39. perc: Kovács ellen fújtak belemenést, majd Oguntoye hárította Tomori kísérletét.
40. perc: Schatzl jutott a kiállítás sorsára egy lerántás miatt, Such pedig a keresztlécet zörgette meg az első emberelőnyös támadásból.
41. perc: Suchnak most összejött a gól, ezzel egyenlített a Ferencváros. 19–19
42. perc: Szikora nagy védése után fordított is az FTC, Szucsánszki volt eredményes. 20–19
43. perc:
Egy-egy kihagyott helyzet mindkét oldalon, az eredmény nem változott.
44. perc: Tomori bevágta egy érdi oldalháló után, két góllal vezetett a Fradi. 21–19
45. perc:
Elvesztegetett érdi lehetőség után a Ferencváros támadhatott a háromgólos előnyért.
46. perc: Meg is lett, Tomori volt ismét a gólszerző. 22–19
47. perc: Szabó Edina időt is kért, megpróbálta felrázni csapatát, mely a második félidőben eddig három gólt dobott, és kilencet kapott. Schatzl erre góllal is kezdett egy megszerzett labda után, hatottak a tréner szavai. 22–20
48. perc: Tomori rossz lövése után Klivinyi kísérletét Szikora védte, majd Zácsik ragasztotta a labdát a jobb felsőbe. 23–20
49. perc: Steinbachot küldték ki két percre, ám ígyis az FTC szerzett gólt, Kovacsicz volt eredményes. 24–20
50. perc: Szikora 64 százalékkal védett az 50. percben, megbabonázta az érdieket.
51. perc: Zácsik talpról lőtt a jobb alsóba, meglépett a Ferencváros. 25–20
52. perc: Koren megszerezte harmadik gólját a meccsen, a túloldalon Szamoránsky volt eredményes. 26–21
53. perc: Zácsik újabb szép betörés után dobott gólt, majd Tomorit kellett ápolni, majd jött egy újabb fontos Szikora-védés. 27–21
54. perc: Az Érd kettős emberhátrányba került hét perccel a meccs vége előtt, ráadásul a Fradi hetest kapott, Pena pedig bevágta, ezzel gyakorlatilag eldőlt a találkozó. 28–21
55. perc: Cifra beállóból talált be, kihasználta a fórt az FTC. 30–21
56. perc: Kovács Anna szépített, majd a következő támadásból újabb szép gólt dobott. 30–23
57. perc: A Fradi emberhátrányba került, hét gól volt a különbség ekkor.
58. perc: Kovács Anna ismét hatalmas góllal jelentkezett, ezúttal kipókhálózta a jobb felsőt.
59. perc: A kínai figura nem jött össze a Fradinak, majd Kovacsicz betalált a túloldalon. 31–24
60. perc: Az utolsó érdi támadás nem hozott gólt, így az eredmény nem változott. 31–24