Férfi kézi Eb: a dánok legyőzték a németeket, ismét összejött az álomdöntő

R. P.R. P.
2024.01.26. 22:12
Fotó: Getty Images
A férfi kézilabda Európa-bajnokság elődöntőjében Dánia 29–26-ra legyőzte a házigazda Németországot, és bejutott a döntőbe, amelyben a másik meccsen diadalmaskodó franciákkal játszik majd.

Lendületes, jó iramú első félidőt játszott a hazai csapat a legutóbbi három világbajnokságot megnyerő dánokkal.

Renars Uscins négy gólt tett hozzá a német gólterméshez az első 30 perc alatt, ami azért meglepő, mert az Eb eddigi meccsein nem igazán ment neki a játék. A kapuban Andreas Wolff 35 százalékkal védett, míg a másik oldalon az olimpiai, világ- és Európa-bajnok klasszis, Niklas Landin csak 26 százalékot hozott össze. Így nem csoda, hogy az első félidő végén a németek meglepetésre két góllal vezettek.

A folytatásban a dánok megmutatták, miért esélyesek az aranyra ezen a tornán is.  A háló elé Landin helyére Emil Nielsen állt, és ez döntőnek bizonyult. A Barcelona 26 éves kapusa extra teljesítményt nyújtott, sokáig ötven százalék körüli hatékonysággal hárította a lövéseket (végül 42 százalékon állt meg).

A gólszerzésben egy másik Emil, Jakobsen, valamint Simon Pytlick és Mikkel Hansen jeleskedett öt-öt találattal, de további ketten jutottak el négy gólig. A támadásban és védekezésben is jelentősen feljavuló dánok két-három gólos előnyt építettek ki, és ezt masszívan tartották a meccs végéig.

A németeken a hazai közönség sem tudott segíteni, és végül Nikolaj Jacobsen együttese teljesen megérdemelt, 29–26-os győzelmet aratott.

Így tehát a vasárnapi döntőben Franciaország–Dánia mérkőzést rendeznek, míg a bronzért Svédország–Németország csata lesz.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG, KÖLN)
ELŐDÖNTŐ
Németország–Dánia 26–29 (14–12)
Ld: Uscins 5, Knorr 4, Golla, Heymann és Dahmke 3-3, ill. E. Jakobsen, M. Hansen és Pytlick 5-5