Férfi kézi BL: ismét győzött a PSG, megvan a Kielce első sikere is

2023.09.21. 22:38
Menetel a PSG (Fotó: eurohandball.com)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének A-csoportjában a 2. fordulójában a PSG a Szeged múlt heti legyőzése után az RK Zagrebet is legyőzte, míg a Kielce a Kolstad otthonában szerezte meg első győzelmét. A másik csoportban a Barcelona 13 góllal verte a Magdeburgot, Dika Mem nyolc, Aleix Abelló hat gólt dobott.

Egészen szorosan alakult az első félidő a PSG és az RK Zagreb között, a franciák csak az első félidő hajrájában tudtak először két gólos vezetésre szert tenni, s ezt aztán a második félidőben jórészt őrizték. Így tulajdonképpen az utolsó pillanatokig izgalmas alakuló meccsen győzött a PSG, amely az utolsó góljával alakította ki a legnagyobb, négygólos különbséget: 35–31 lett a végeredmény. A franciak sikerhez Máthé Dominik két góllal járult hozzá.

A csoport harmadik csütörtöki mérkőzésén a norvég Kolstad még az első negyedóra végéhez közeledve átvette 6–5-re a vezetést a lengyel Kielce ellenében, Sandor Sagosenék, aligha sejtették, hogy a szünetig feleannyi gólt dobnak, mint vendégeik. A második félidőben a Kielce már héttel is ment, a végére pedig kiegyenlített, de éppen csak annyira, hogy a győzelmét azért ne fenyegesse veszély, s végül két góllal, 32–30-ra győzött.

A B-csoportban a Barcelona nem sok kérdést hagyott: a 8. percben négy, a 21. percben már hat góllal vezetett, s ez a különbség a szünetre is megmaradt. A második félidőben tovább nyílt az olló, végül Dika Mem nyolc, Aleix Abelló hat gólig jutott, a spanyolok 13 góllal, 33–20-ra nyertek, s így továbbra is hibátlanok.