Férfi kézi: kéztörést szenvedett a Telekom Veszprém kapusa

2023.03.06. 07:03
Vladimir Cuparára hetekig nem számíthatnak Veszprémben (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a honlapján adta hírül, hogy a Tatabánya ellen 28–27-re megnyert vasárnapi bajnoki mérkőzésen kéztörést szenvedett az együttes szerb kapusa, Vladimir Cupara.

„Vladimir Cupara a mai MOL Tatabánya KC elleni mérkőzésünkön jobb kezén kézközépcsont törést szenvedett. A meccs után a Veszprémben elvégzett röntgenfelvételek azt is megerősítették, hogy a törés olyan mértékű, hogy kapusunknak műtétre van szüksége” – írja a telekomveszprem.hu.

A klubhonlap hozzáteszi, Cuparára várhatóan négy-öt hétig nem számíthat a csapat. Ez azt jelenti, minden bizonnyal ki kell hagynia a március végi, Szeged elleni BL-meccseket (a Veszprém március 22-én játszhatja a negyeddöntőbe jutásért folyó párharc első meccsét Szegeden, a visszavágót pedig 29-én, hazai pályán).

FÉRFI KÉZILABDA NB I
17. FORDULÓ
MOL TATABÁNYA KC–TELEKOM VESZPRÉM 27–28
(12–15)
Tatabánya, 5473 néző. Vezette: Andorka, Hucker
TATABÁNYA: SZÉKELY – RODRÍGUEZ P. 8, Maras 4, Peric 3 (1), Vilovszki 3, Pergel 3, Ugalde 2. Csere: Nagy Benedek (kapus), UBORNYÁK 2, Obradovics, Bodor 2. Edző: Tombor Csaba
VESZPRÉM: CUPARA – Vajlupau 1, REMILI 6, EL-DERA 4, Pesmalbek 2, Lauge 1, ELÍSSON 4. Csere: A. Nilsson 3, Ligetvári, Gasper Marguc 3 (1), Strlek 2, Lukács P. 1 (1), Mahé 1, Ilic Z., Sipos. Edző: Momir Ilics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 8. p.: 3–4. 12. p.: 6–6. 18. p.: 7–9. 23. p.: 10–10. 27. p.: 11–12. 33. p.: 13–17. 39. p.: 17–22. 44. p.: 20–23. 52. p.: 22–25. 57. p.: 24–26
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 4/2
Tombor Csaba: – A Veszprém igazán jó csapat. Ízelítőt kaptunk az első játékrészben abból a tempóból, amit a BL-ben játszanak. A felállt fal elleni támadásaikat nagyon megnehezítettük, aztán a második félidőben a vendégcsapat kiépített öt-hat gólos különbséget, de akkor is vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe. A mentalitás és a fegyelem jellemzi a csapatomat, és megmutatkozott a pályán is.
Momir Ilics: – Nagyon nehéz mérkőzéseket játszunk állandóan a Tatabányával. Lassan kezdtük a találkozót, és sokat belehibáztunk. A vártnál sokkal több technikai hibánk volt, nem vagyok elégedett a játékunkkal. Ha végig koncentrálunk, ilyen nem fordulhatott volna elő. Remélem, mihamarabb visszatérünk a játékunkhoz.