Férfi kézi NB I: előnyben a Csurgó a bronzpárbajban

2013.05.18. 20:04
A férfi kézilabda NB I harmadik helyért rendezett párharcának első mérkőzésén a Csurgó hazai pályán 24–18-ra legyőzte a Tatabányát, így egy lépésre került a bronzéremtől.

Magabiztosan kezdte a Csurgó a mérkőzést, de a Tatabánya tapadt a hazaiakra. A félidő közepén viszont egy 6–0–s szériával a csurgói csapat meglépett ellenfelétől, és ezzel gyakorlatilag a mérkőzést is eldöntötte. A későbbiekben esélyeshez méltóan Imre Vilmos legénysége tisztes távolságban tartotta a Tatabányát.

A fanatikus hazai közönség a második félidő közepén a tízet is rászámolta a vendégcsapatra. A végén megérdemelt, egyértelmű Csurgó-győzelem született, de szerdán a tatabányaiaknak hazai pályán lesz módjuk a javításra.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

CSURGÓI KK–GRUNDFOS TATABÁNYA 24–18 (15–8)
Csurgó, 1100 néző. V: Bonifert, Oláh
CSURGÓ: WYSZOMIRSKI – Nagy M. 3, GREBENÁR 6, SZÖLLŐSI SZ. 5, Simon 3, Oláh 2, Miss 1. Cs: PALLAG (kapus), Herbert, Cifra, Borsós, Katzirz, Vadkerti G. 1, Országh 2, Kedzo, Kovacsics P. 1. Edző: Imre Vilmos
TATABÁNYA: Kiss O. – Díaz 1, Harsányi 2, LELE 5 (1), Pordán 1, BODÓ 2, Törő. Cs: Szente (kapus), Juhász Á., Schneider 1, Pásztor Á. 1, Iváncsik Á. 1, KISS Á. 4 (2), Dénes, Nagy Sz., Rossoni. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–1. 11. p.: 3–4. 18. p.: 9–4. 23. p.: 13–7. 33. p.: 17–10. 46. p.: 21–11. 53. p.: 24–15
Kiállítások: 12, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/–, ill. 4/3
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Csurgó javára
Imre Vilmos:
– Azt gondolom, hogy az első félidőben megvalósítottuk, amit elterveztünk. Negyven perc alatt el is döntöttük a találkozót. De ne felejtsük el, még csak 1–0, a következő feladat szerdán vár ránk.
Debre Viktor: – Nyolc góllal egy félidőben, illetve tizennyolccal egy mérkőzésen a Csurgó otthonában abszolút esélytelen győzni. A támadójátékunk messze elmarad attól, amit vártam. Így a sorsunk megpecsételődött, de hazai pályán szerdán egy új mérkőzés vár ránk, ahol szeretnénk győzelmet aratni.

A következő mérkőzést május 22-én Tatabányán rendezik.