A spanyolok és az oroszok is csak az Elnök-kupáért küzdhetnek

2009.01.23. 00:30
A magyar válogatott ötgólos vereséget szenvedett az olimpiai bajnok francia csapattól a horvátországi férfi kézilabda-világbajnokságon. Ez a vereség kalkulálható volt, ám az, hogy az oroszok és a spanyolok csak az alsó ágon folytathatják mindenképpen meglepetésnek minősül. A szerbek megmenekültek, a románok kiestek, kialakult a két középdöntős csoport menetrendje.
A macedónok továbbjutást ünnepelhettek az oroszok legyőzése után
Fotó: Reuters

Az oroszok ki-ki meccsen találkoztak a macedónokkal a C-csoport utolsó fordulójában, és ugyan jól kezdték a találkozót, ám a világbajnokság gólkirályi címére hajtó Kiril Lazarov vezetésével a macedónok még a szünet előtt fordítani tudtak.

NAGYHATALMAK KIESÉSE

A két nagyágyú vereségével összesen négy világbajnoki cím búcsúzott (Oroszország kétszer, a jogelőd Szovjetunió és Spanyolország egyszer nyert), míg Dél-Korea számára él a remény, hogy a sportág első nem európai érmese legyen.
A macedónok a második félidőben is lendületben maradtak, miközben az oroszok egymás után követték el hibáikat. Konstantin Igropulo 13 góljával ugyan mindent megtett, hogy csapata meg tudja nyerni a mérkőzést és továbbjuthasson, de társai ebben nem voltak partnerek, így a macedónok végül 36–30-ra nyertek, és ezzel második helyen jutottak tovább.

A hatost egyébként a németek zárták az első helyen, miután a szintén már korábban továbbjutott lengyeleket 30–23-ra verték. A 2007-es vb-döntő megismétlésén tehát nem jött össze a lengyel visszavágás, a csoport harmadikjaként zártak végül, vagyis pont nélkül kezdik a középdöntőt.

Szintén az alsó ágon folytathatja csak szereplését a 2005-ös világbajnok spanyol válogatott, amely még izgalmasabb mérkőzésen kényszerült búcsúra, mint az oroszok. Iker Romeróék a dél-koreaiakkal szemben egyetlen góllal maradtak csak alul, ritka izgalmas végjáték során 24–23-as vereséget szenvedtek.

A házigazda horvát válogatott is győzelemmel zárta a csoportküzdelmeket és a dánokhoz hasonlóan hibátlanul teljesítette az első öt mérkőzését. Ehhez persze arra volt szükség, hogy legyőzzék a svédeket, ami többek között Ivan Cupic nyolc góljával sikerült is: 30–26 lett a mérkőzés vége.

Nagy presztízsű és komoly téttel bíró mérkőzésen csapott össze a D-csoportban Dánia és Norvégia, a találkozó nyertese csoportelsőként léphetett ugyanis tovább a középdöntőbe. Ez végül a dánoknak sikerült, miután mindkét félidőt 16–14-re nyerték meg, és hibátlan teljesítménnyel mentek tovább.

Ugyanebben a csoportban a szerbek megmenekültek a kieséstől, miután Brazília kikapott Egyiptomtól, ami azt jelenti, hogy a harmadik helyett az ötödik helyen végeztek a dél-amerikaiak.

Ami pedig a mieink csoportját illeti: a szlovákok legyőzték a románokat, ráadásul öt góllal, így a csoport második helyén léptek tovább, míg a magyar válogatott lecsúszott a harmadik helyre – az élen a franciák zártak, száz százalékos teljesítménnyel.