Az FTC-t verve lett kupagyőztes a Németh András irányította Hypo NÖ

2007.12.29. 21:44
A női kézilabdázók népligeti Szabella Kupáját az Hypo NÖ együttese nyerte, a rendező Ferencváros a harmadik helyen végzett. A Dunaferr hiába kapta el kisebb meglepetésre pénteken Németh András osztrák sztárcsapatát, végül meg kellett elégednie a negyedik hellyel. A torna második helyét a mindkét magyar gárdát legyőző horvát Lokomotiva Zagreb szerezte meg.
A Népligetben nyert nemzetközi tornát Németh András csapata, de ennek most a ferencvárosi szurkolók aligha örültek tiszta szívből
Meggyesi Bálint (archív)

Igen hamar összekuszálódtak a tavaszi nemzetközi kupasorozatra való felkészülést szolgáló torna esélyei, hiszen a pénteken győztes két csapat, a Dunaferr és a Zagreb kikapott. Így a szombat délelőtti két győztes, az FTC és a Hypo pontszámban beérte riválisait.

A tornát rendező népligetiek éppen a dunaújvárosiakat múlták felül, mindössze egy találattal. A nyitányt a házigazdák kapták el jobban, de a vendégek a szünet előtt átvették a vezetést és a pihenőre is előnnyel vonulhattak.

A második játékrész közepéig tartotta is előnyét a Dunaferr, de a hajrához érve az FTC remek rohammal helyzeti- és gólelőnyt szerzett magának.

A Hypo öt góllal verte a horvátokat, a mezőny legeredményesebbje Tóth Tímea volt a maga tizenegy góljával.

A ex-ferencvárosi átlövő volt csapata ellen sem tartalékolt délután: nyolc alkalommal talált a népligetiek kapujába. Honfitársa, a zöld-fehérektől szintén nyáron eltávozott válogatott szélső, Kirsner Erika hét alkalommal tette meg ugyanezt, így a páros döntő érdemeket szerzett a sikerből, így a tornagyőzelemből.

Hatalmas iramban kezdtek a csapatok a torna záró mérkőzésén (11. p.: 9–9). Később a Fradi négygólos előnyre tett szert, ami a szünetig azonban a felére csappant.

A második játékrészt a Hypo kezdte pontosabban, és átvette a vezetést. A végjátékban Uhraková kapufára ejtette a büntetőt, majd kettős emberhátrányból Piedade talált be, végül Kirsner szép szélső kínai góllal búcsúzott.

A Dunaferr háromgólos vereséget szenvedett a Zagrebtől, a két csapat közötti különbség már a félidőre kialakult.

SEDRIA-SZABELLA-KUPA, NEMZETKÖZI NŐI TORNA, 2. FORDULÓ:

BUDAPEST BANK FTC - DUNAFERR NK 30–29 (16–17)
Kőbányai út, 200 néző. V: Horváth, Marton
FTC: PASTROVICS – Kovacsicz 4, Soós 4, SZUCSÁNSZKI 7 (2), SZAMORÁNSKY P. 6, Zácsik 2, JUHÁSZ 5 (2). Cs: Haris (kapus), Ilyés 1, Uhraková 1 (1), Szamoránsky A. Edző: Zsiga Gyula
DUNAFERR: KNEZOVIC – Lovász 1, BORBÁS 4, Laluska 1, Ferling 4, Gáspár 1, VINCZE 6 (1). Cs: Ungureanu (kapus), Mörtel 4 (1), Sopronyi 4, Pigniczki 2, Berta 2, Balogh B. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása: 10. p.: 7–4. 16. p.: 11–9. 25. p.: 13–15. 35. p.: 19–18. 44. p.: 23–24. 52. p.: 29–26. 58. p.: 29–28
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/2
Zsiga Gyula: Új védekezési formációt gyakorolunk, ez döntő többségben sikerült megvalósítanunk. A tegnapi mérkőzéshez képest mindenképpen előrelépést látok.
Imre Vilmos: Felkészülési tornán vagyunk, így ezek az eredmények beleférnek. Ennyi kihagyott ziccerrel és technikai hibával nem lehet mérkőzést nyerni.
Hypo NÖ (osztrák)–RK Lokomotiva Zagreb (horvát) 31-26 (17-13)
Ld: Tóth T. 11 (3), Oh Szeong Ok 6, Nascimento, Acimovic 5–5, ill. Stareck 7 (1)

SEDRIA-SZABELLA-KUPA, NEMZETKÖZI NŐI TORNA, 3. FORDULÓ:

BUDAPEST BANK-FTC - HYPO NÖ 30–37 (19–17)
200 néző. V: Horváth P., Marton B.
FTC: PASTROVICS – Kovacsicz 2, SOÓS 6, Szucsánszki 1, SZAMORÁNSKY P. 5, ZÁCSIK 6, Juhász 4. Cs: Haris (kapus), Ilyés 1, Kocsis 2, Szamoránsky A., Mohácsik, Szabó E., Németh Cs. 2, Uhraková 1 (1). Edző: Zsiga Gyula
HYPO: ENGLERT – NASCIMENTO 4, Kim Cho Yon 2, Acimovic 3, Oh Feong Ok 6, TÓTH T. 8 (1), KIRSNER 7. Cs: Blazek (kapus), PIEDADE 6, Engel 1. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása: 11. p.: 9–9. 20. p.: 14–12. 25. p.: 17–13. 36. p.: 19–21. 48. p.: 26–26. 56. p.: 30–31
Kiállítások: 6, ill. 18 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 2/1
Zsiga Gyula: Minden szempontból kár volt az utolsó tíz percért.
Németh András: Nagyon hasznos torna volt, még jobb lett volna, ha egy játékvezető páros nem vezet három mérkőzést egy nap.
Lokomotiva Zagreb (horvát)-Dunaferr NK 32-29 (17-14)