Női Giro: Vas a 20. helyen zárta az ötödik szakaszt

2023.07.04. 18:47
Vas Kata Blanka a 20. helyen zárta a Giro Donne 5. ötödik etapját (Fotó: Getty Images)
Vas Blanka 20. helyen ért célba a női Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny ötödik szakaszán.

Kedden a Salassa és Ceres közötti 103.3 kilométeres etappal folytatódott a viadal, a hegyes terepen az SD Worx magyar bajnoka, Vas Blanka sokáig a második csoportban tekert, végül 11 és fél perces lemaradással a 20. helyen ért be, összetettben pedig 14 pozíciót előrelépve a 32. helyről várhatja a folytatást.

A szakaszt 25 kilométeres szökés végén a német Antonia Niedermaier nyerte meg. Üldözői közül az utolsó lejtmenetben a rózsaszín trikós, világbajnok és címvédő holland Annemiek van Vleuten kicsúszott, a harmadik helyen tekerő, olasz bajnok Elisa Longo Borghini pedig kizuhant az útról.

Noha a 40 esztendős Van Vleuten gyorsan folytatni tudta, már nem érte utol a 20 évvel fiatalabb Niedermaiert. A második helyen célba érő holland versenyző összetettben így is növelte előnyét riválisai előtt.

Szerdán a Canelli környéki 104.4 kilométeres etappal folytatódik a női Giro, amely vasárnap Olbiában zárul.