Gilbert-é a 3. szakasz és a piros trikó

2010.08.30. 19:06
Gilbert a Giro után a Vueltán is szakaszt tudott nyerni (Fotó: Action Images)
A belga Philippe Gilbert nyerte meg a spanyol kerékpáros körverseny (Vuelta a Espana) 3. szakaszát, amely során a mezőny 156 kilométert megtéve Marbellából Málagába jutott el. A 28 éves kerekes nemcsak a szakaszgyőzelemnek örülhet, hanem azzal is, hogy átvette az összetettben vezetőnek járó piros trikót.

A befutót a hatszázalékos emelkedőre, a Castillo de Gibralfaróra „tették" a szervezők, itt lépett el a többiektől Gilbert, aki végül három másodperccel előzte meg Rodríguezt. A harmadik helyen egy másik spanyol, Igor Antón ért célba.

Gilbert-nek ez volt a második győzelme nagy körversenyen, tavaly a Giro d'Italia 20. szakaszán diadalmaskodott.

Az összetettben a mai napig vezető Mark Cavendishnek esélye sem volt megőriznie a piros trikót, mivel a Puerto del León emelkedőjén sok időt vesztett.

Összetettben Gilbert 14 másodperccel vezet Rodríguez előtt.