Tom Boonen két nap alatt két érmet szerzett belga egynaposokon

R. B. B.R. B. B.
2007.03.05. 15:37
Kilenc versenyre került sor az elmúlt hétvégén, amelyek közül négy viadalon magyarok kerekesek is részt vettek. Igaz, kiemelkedő eredmény nélkül. A Valenciai körversenyt AlejandroValverde, az Omloop Het Volkot Filippo Pozzato, a Kuurne–Brüsszel–Kuurnét Tom Boonen nyerte.
Tom Boonen nyerte a Kuurne?Brüsszel?Kuurnét
cyclingnews.com

Nézzük először a magyar érdekeltségű versenyeket. Legjobb kerékpárosunk, Bodrogi László a tavalyi évhez hasonlóan két belga egynaposon állt rajthoz. A szombati kiemelt kategóriás Omloop Het Volkon a harmadik nagy csoporttal ért be, hat perc hátránnyal a 78. helyen végzett. Igaz, egy évvel korábban 43-ként ért célba, akkor azonban közel nyolc perc hátránnyal, ráadásul a Crédit Agricole kerekesének nem most kell csúcsformában lennie, hanem majd a májusi Giro d’Italián.

Bodrogi a Kuurne–Brüsszel–Kuurne elnevezésű viadalon 2006-ban nem ért célba, most vasárnap a mezőny hátsó régiójában fejezte be a verseny: a 119. helyet szerzete meg, 2:35 perc hátránnyal. Mindkét versenyen 192 kerekes állt rajhoz, közülük szombaton 85, vasárnap pedig 123 tudta befejezni a versenyt.

Bodrogi László két egynaposon indult
A két verseny legjobbja a belga Tom Boonen volt, aki szombaton még több szökevénytársával elmélázott, és hagyta meglépni az olasz Filippo Pozzato, vasárnap viszont már nem hibázott, és mindenkinél gyorsabb volt.

A két magyar proficsapat közül a P-NÍVÓ Olaszországban versenyzett, a Trofeo ZSSDI-n a nyolcfős gárdából Kusztor Péter fejezte be a versenyt, méghozzá a 48. helyen. Szekeres Csabáék következő versenye március 11-én egy újabb olasz egynapos lesz.

A pécsi Team Cornix péntektől vasárnapig Franciaországban versenyzett, többek között a legendás francia Laurent Jalabert öccsének, a Tour de France-on nyolc alkalommal induló Nicolas Jalabert-nek a társaságában. A mieink napról-napra kisebb létszámban értek célba, végül csak Szeghalmi Bálint fejezte be a versenyt: 72. lett.

Szombaton fejeződött be az ötnapos Valenciai körverseny, amelynek négy sprintbefutójában – kisebb meglepetésre – az olasz Daniele Bennati három egyre legyőzte klasszis honfitársát, Alessandro Petacchit. A verseny a negyedik etapon dőlt el, a hat harmadik és egy első kategóriás emelkedőt a spanyol Alberto Contrador bírta a legjobban, ám a Disovery kerekese a korábbi szakaszokon kisebb hátrányt szedett össze, így az akkor második helyen célba érő, spanyol Alejandro Valverde lett az összetett győztes, ez a forma pedig biztató lehet számára a tavaszi ProTour-versenyekre.

A Valenciai körversenyen tért vissza a kerékpárosok közé a Fuentes-ügy miatt a Tour de France rajtja előtt kizárt spanyol Oscar Sevilla (Relax-Gam), aki a hegyi etapon szökésben is volt, végül azonban nem bírta a legjobbak tempóját. Hozzá hasonlóan nincs még jó formában a Vuelta-győztes Alekszandr Vinokurov, aki a negyedik szakaszon 1:26 percet kapott Valverdétől.

62. OMLOOP HET VOLK (1.HC-kategória), Gent–Lokeren (210 km):
1. Filippo Pozzato (olasz, Liquigas) 4:59:04
2. Flecha (spanyol, Rabobank) 2 másodperc hátrány
3. Boonen (belga, Quick Step) azonos idővel
…78. Bodrogi László (magyar, Crédit Agricole) 6:00 perc hátrány
60. KUURNE–BRÜSSZEL–KUURNE (1.1-es kategória), a táv: 193 km. A végeredmény:
1. Tom Boonen (belga, Quick Step) 4:29:50 (42.915 km/óra)
2. Sieberg (német, Milram) azonos idővel
3. Keisse (belga, Chocolade Jacques) a. i.
…119. Bodrogi László (magyar, Crédit Agricole) 2:35 perc hátrány
31. TROFEO ZSSDI (1.2-es kategória), a táv: 142 km. A végeredmény:
1. Simone Ponzi (olasz, GS Zalf Desiree Fior) 3:21:03 (42.378 km/óra)
2. Iannetti (olasz, ACS Gruppo Lupi) azonos idővel
3. Kocjan (szlovén, KD Radenska Powerbar) a. i.
…48. Kusztor Péter (magyar, P-NÍVO Betonexpressz) 2:23 perc hátrány
…Arany Gábor (magyar, P-NÍVÓ Betonexpressz), Cziráki István (magyar, P-NÍVÓ Betonexpressz), Madarász Zoltán (magyar, P-NÍVÓ Betonexpressz), Remák Zoltán (szlovákiai, P-NÍVÓ Betonexpressz), Szekeres Csaba (magyar, P-NÍVÓ Betonexpressz), Dér Zsolt (szerbiai, P-NÍVÓ Betonexpressz), Haiszer Ákos (magyar, P-NÍVÓ Betonexpressz) nem ért célba
1. LES 3 JOURS DE VACLUSE (2.2-es kategória), 1. szakasz. Morieres-les-Avignon–Rasteau (157.5 km):
1. Jurij Trofimov (orosz, Moszkva Stars) 3:42:34 (42.459 km/óra)
2. Ugalde (spanyol, Orbea-Oreka S. D. A.) 8 másodperc hátrány
3. Ramirez (spanyol, Agritubel) azonos idővel
…41. Árvai Attila (magyar, Team Cornix) a. i.
…57. Ivanics Gergely (magyar, Team Cornix) a. i.
…92. Szeghalmi Bálint (magyar, Team Cornix) a. i.
…134. Berkesi András (magyar, Team Cornix) 17:09 perc hátrány
…136. Kiss Gergely (magyar, Team Cornix) a. i.
…Legrádi Péter (magyar, Team Cornix) nem ért célba
2. szakasz. Gordes–Cavaillon (158.3 km):
1. Andrej Kliujev (orosz, Moszkva Stars) 3:57:18 (40.025 km/óra)
2. Vogondy (francia, Agritubel) a. i.
3. Turgot (francia, Vendee U) a. i.
…97. Szeghalmi Bálint (magyar, Team Cornix) 10:22 p h.
…113. Árvai Attila (magyar, Team Cornix) 20:49 p h.
...114. Ivanics Gergely (magyar, Team Cornix) 23:17 p h.
…124. Berkesi András (magyar, Team Cornix) 40:18 p h.
…Kiss Gergely nem ért célba
3. (utolsó) szakasz. Cavaillon–Pertuis (148 km):
1. Danilo Wyss (svájci, Atlas-Römer's Hausbäckeri) 3:19:27 (44.522 km/óra)
2. Arraras (spanyol, Orbea-Oreka S. D. A.) a. i.
3. N. Jalabert (francia, Agritubel) a. i.
…66. Szeghalmi Bálint (magyar, Team Cornix) 3:38 p h.
…Árvai Attila, Berkesi Gábor, Ivanics Gergely nem ért célba
Az összetett végeredménye:
1. Sebastien Turgot 10:59:27
2. Vogondy a. i.
3. Kliujev a. i.
…72. Szeghalmi Bálint 14:00 p h.
65. VALENCIAI KÖRVERSENY (2.1-es kategória), 5. (utolsó) szakasz. Valencia–Valencia (149.4 km):
1. Daniele Bennati (olasz, Lampre) 3:15:49 (45.778 km/óra)