MTI 2017.06.16 18:44 Frissítve: 2017.06.16 18:44

Kajak-kenu: Fábiánné tanítványa legyőzte Luczot

A kajakosoknál Takács Tamara és Kopasz Bálint, a kenusoknál Vasbányai Henrik, a sprintszámokban pedig Hajdu Jonatán, Devecseriné Takács Kincső és Horváth Bence győzött a kajakosok és kenusok első Európa-bajnoki és világbajnoki válogatójának pénteki nyitónapján, Szegeden.


A K–1 500 méteren győztes Takács – Fábiánné Rozsnyói Katalin tanítványa – a finisben volt erős, és utasította maga mögé a 200-as specialista Lucz Dórát, valamint az 1000 méteren világbajnok Medveczky Erikát.

Az algyői Kopasz Bálint 3:31 perces időt „csónakázott” K–1 1000 méteren, a végén szinte teljesen kiengedett. Mögötte Ceiner Benjámin és Noé Bálint érkezett a célba a második, illetve harmadik helyen.

Férfi C–1 1000 méteren Vasbányai győzött, mögötte korábbi párostársa, Varga Dávid és Bodonyi András zárt a dobogón.

Kétszáz méteren a kenusoknál Hajdu Jonatán és Devecseriné Takács Kincső aratott magabiztos győzelmet, a férfi kajakosoknál pedig a győri Horváth Bence diadalmaskodott Tótka Sándor és Molnár Péter előtt.

A vasárnapig tartó verseny a július 14-16. közötti plovdivi Eb-re és az augusztus 24. és 27. közötti racicei vb-re válogat. A mostani viadal egyik érdekessége, hogy ezúttal a megszokott kilences helyett hetes döntőket rendeznek, hogy elkerüljék az időjárásból fakadó pályaelőnyöket.

A szombat délelőtti és vasárnap délutáni döntőket élőben közvetíti az M4 Sport.

KAJAK-KENU VÁLOGATÓ, SZEGED
FÉRFIAK
K–1 1000 m:

1. Kopasz Bálint (Algyő) 3:31.748 p 
2. Ceiner Benjámin (BHSE) 3:32.948
3. Noé Bálint (BHSE) 3:33.663 

K–1 200 m:
1. Horváth Bence (Graboplast Győr) 33.897 mp 
2. Tótka Sándor (UTE) 34.167
3. Molnár Péter (BHSE) 34.659

C–1 1000 m:
1. Vasbányai Henrik (KSI SE) 3:52.219 p 
2. Varga Dávid (Graboplast Győr) 3:52.858
3. Bodonyi András Dávid (Démász Szeged) 3:53.565

C–1 200 m:
1. Hajdu Jonatán (Dunaferr) 39.417 mp 
2. Korisánszky Dávid (KSI SE) 40.225
3. Lantos Ádám (Graboplast Győr) 40.971

NŐK
K–1 500 m:
1. Takács Tamara (Vasas) 1:49.061 p 
2. Lucz Dóra (UTE) 1:49.222
3. Medveczky Erika (Démász Szeged) 1:49.584

C–1 200 m:
1. Devecseriné Takács Kincső (Graboplast Győr) 46.639 mp 
2. Balla Virág (Graboplast Győr) 47.154
3. Lakatos Zsanett (UTE) 48.301

A további program:
Szombat:
Döntők: 10.00 és 17.00
Vasárnap:
Elő- és középfutamok: 8.30
Döntők: 13.40

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.01.17 00:45:23

Kajak-kenu PIRCS ANIKÓ

A háromszoros olimpiai bajnok kajakos 20 kilóval nyom fekve – 120 helyett…

2016.10.20 09:39:17

Kajak-kenu P. A.

„Követem a divatot, én is csak egy versenyzővel dolgozom. Ha úgy jobban tetszik, levezetek.”

2015.09.13 17:41:55

Kajak-kenu MTI

A házigazda magyar válogatott 12 első, 10 második és 5 harmadik hellyel zárta a győri versenyt.

2015.08.23 14:17:34

Kajak-kenu nemzetisport.hu

A 18 olimpiai kvótából 15-öt gyűjtöttünk be • Olimpiai mércével két arany- és négy ezüstérem a mérlegben.

2015.08.23 09:09:54

Kajak-kenu Krasz Emil (Milánó)

A két kajak négyesünk és az 1000 m-es férfi kenu páros is második lett • Nyolc érem vasárnap délelőtt.