Jégkorong-vb: a csehek majdnem ráfáztak a pénteki bravúrra

2016.05.07. 21:59
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban – itt játszanak a mieink holnap Kanadával 11.15 órától – az amerikaiak jó fórjátékuknak köszönhetően nyertek hárommal a fehéroroszok ellen. Csehország igazolta ugyan a papírformát Lettországgal szemben, viszont kétgólos előny után is csak nehezen, szétlövéssel.

NÉMETORSZÁG – május 16. (hétfő), 19.15
A magyar válogatott mérkőzéseit a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti! (tv: Sport1)

Pikáns, túlfűtött, indulatoktól sem mentes első harmad végén a kapu előtti játékban határozottabb amerikaiak kétgólos előnyre tettek szert a sokat korizó, de veszélyes lövésig ritkán jutó fehéroroszokkal szemben. A heves csata a második játékrészben sem csillapodott. Az amerikaiak eredményes fórjátékuknak köszönhetően megléptek három, majd négy góllal is, a sokat brusztoló fehéroroszok valahogy mindig egy lépéssel mögöttük jártak. Viszont ellentétben az első harmaddal legalább kétszer betaláltak.

A bunyót állandóan kereső, viszkető öklű fehérorosz bekknek, Oleg Jovenkónak nagyon kijárt már a büntetés, kapott is 2+2 percet a sokadik dulakodása után, de olyan nagyon nem nyugodott meg tőle. A harmadik felvonás elején felpörögtek a fehéroroszok, akik egyenlő létszámnál is erőteljes mezőnyfölényben játszottak. Az 50. percben kettős emberelőnyben sikerült is kettőre csökkenteni a hátrányukat. Az elfáradó amerikaiak teljesen beszorultak a kapujuk elé, a végére azonban összekapták magukat, kijöttek a szorításból és újabb gólt szereztek (3–6).

Lettország–Csehország

A csehek gyorsan megugrottak Tomás Plekanec duplájával – előbb akcióból, majd fórból volt eredményes –, és a folytatásban is kontroll alatt tartották a meccset. Mégis szépítettek a lettek, ám utána nem segítette felzárkózási törekvéseiket, hogy ötperces hátrányba kerültek. Azt viszont megúszták kapott gól nélkül. A 49. percben váratlanul egyenlítettek a lettek, érett a meglepetés. Főként mert a megpezsdült baltiak elvették a levegőt a csehek elől, akikben alighanem nyomokat hagyott a tegnap esti győztes rangadó a házigazdák ellen. A 60. percben azonban túlórára mentették a csehek a meccset. A hosszabbításban a lettek kivédekezték az öt percet, de a szétlövés során mindhárom játékosuk hibázott, így elég volt a háromból egy sikeres cseh büntető, hogy hozzájussanak a plusz ponthoz (3–4).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Fehéroroszország–Egyesült Államok 3–6 (0–2, 2–3, 1–1)
G: 9:58 Wood
(Vatrand, Hinostroza – 0–1), 13:38 Wideman (Matthews, Larkin – emberelőny, 0–2), 22:13 Larkin (Schroeder – ee., 0–3), 27:10 Platt (Sztyepanov, Linglet – ee., 1–3), 28:09 Hanifin (Hinostroza, Motte – 1–4), 34:25 Matthews (Connor, Hanifin – ee., 1–5), 38:12 Stas (2–5), 49:28 Korobov (S. Kaszcicin, Sztyepanov – kettős ee., 3–5), 54:40 Matthews (Vatrano – 3–6),

A-CSOPORT (Moszkva)
Lettország–Csehország 3–4 – szétlövéssel (0–2, 1–0, 2–1, 0–0, 0–1)
G: 3:33 Plekanec
(Pastrnak, Cervenka – 0–1), 6:23 Plekanec (Kaspar, Cervenka – emberelőny, 0–2), 35:26 Bukarts (Dzernis, Redlihs – 1–2), 48:20 Girgensons (Abols, Daugavins – ee., 2–2), 57:41 Redlihs (Dzernis, Bukarts – 3–2), 59:01 Repík (Jerábek, Kovár – 3–3), 65:00 Kaspar (győztes gól – 3–4)
Kiállítások: 11+ 20 perc fegyelmi (Kenins), ill. 8 perc
Svájc–Kazahsztán 2–3 – szétlövéssel
Norvégia–Dánia 0–3