Jégkorong-vb: szétlövéses francia siker a németek ellen

2016.05.07. 17:49
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban – itt játszanak a mieink holnap Kanadával 11.15 órától – Franciaország szétlövéssel nyert Németország ellen. Moszkvában eközben Dánia hárommal győzött a jól kezdő, de gól nélkül maradó Norvégia ellen.

NÉMETORSZÁG – május 16. (hétfő), 19.15
A magyar válogatott mérkőzéseit a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti! (tv: Sport1)

A franciák találtak egy gólt a mérkőzés elején, majd védekezni kényszerültek. Még teljes létszámnál is, viszont olyan ritkán volt. A sokat korizó franciák sorra kapták a kiállításokat, pedig fegyelmezettek voltak. A németek nyomtak, de a kapu előtt be voltak oltva gól ellen. A második harmad elejére áthúzódó emberelőnyben azonban már sikerült kiegyenlíteniük, utána pedig megúszni két kiállítást, amiből 21 mp dupla volt. A lendületben maradó németek a 37. percben átvették a vezetést, ám az addig passzív franciák rohama egyenlítést ért a 40. percben.

Mentek előre a németek, akik beleálltak a testjátékba, de nem jutott eredményre a fizikai erőfölényük: azért még nem számolnak gólt... A fürge franciák létszámhátrányos helyzetben is állták a rohamokat, és felszabadítás gyanánt állandóan ívelgettek. Nem pusztán kiemelték a korongot, hanem a videokijelzőig felütötték. A rendes játékidőben nem született döntés, miként a túlórában sem, pedig utóbbiban a franciák két percig fórban voltak. A szétlövés a gyorsabb és technikásabb franciáknak sikerült jobban, így a három rávezetésből egyet sem értékesítő, a meccsen a fizikumukra építő németeknek meg kellett elégedniük az egy ponttal (3–2).

A két válogatott a 2017-es vb társrendezői, így védettséget élveznek. Magyarán: nem eshetnek ki. A bennmaradásban reménykedő magyaroknak őket meg kellene előzni, hogy jövőre is ott lehessünk az elitben. Ebből az önző szempontból nem rossz, hogy egyikük sem jutott most három ponthoz. Ha már hetedikként zárunk, akkor reménykedhetünk. Ha pedig hatodikként, akkor megcsináltuk.

Norvégia–Dánia

Hiába voltak aktívabbak és kapura veszélyesebbek a norvégok, a mérkőzés első gólját a dánok szerezték a 22. perc elején. Kiegyenlítődött a játék képe, ám amíg a norvégok a lövéseik számát gyarapították csupán, addig a dánok megduplázták a góljaikat. Már éppen kezdett volna elmenni a norvégok kedve, amikor a záró felvonás közepén emberelőnyök képében megcsillant számukra némi remény a felzárkózásra az addigra már mezőnyfölényben játszó dánokkal szemben. A norvégok annyira belelkesedtek, hogy másfél percre a kapusukat is levitték a végén, a dánok azonban üres kapus góllal beállították a végeredményt (0–3).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Franciaország–Németország 3–2 – szétlövéssel (1–0, 1–2, 0–0, 0–0, 1–0)
G: 3:38 Raux
(Perret, Meunier – 1–0), 20:26 Rieder (Gogulla, Schutz – emberelőny, 1–1), 36:50 Schutz (Gogulla, Hager – 1–2), 39:10 Claireaux (Beron, Chakiachvili – 2–2), 65:00 Fleury (győztes büntető – 3–2)
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Fehéroroszország–Egyesült Államok 3–6
Szlovákia–Magyarország 4–1

A-CSOPORT (Moszkva)
Norvégia–Dánia 0–3 (0–0, 0–2, 0–1)

G: 21:06 N. Jensen (Storm, Madsen – 0–1), 34:12 J. B. Jensen (Eller, Nielsen – 0–2), 59:45 N. Jensen (Nielsen – üres kapu, 0–3)
Kiállítások: 4, ill. 16 perc
Lettország–Csehország 3–4 – szétlövéssel
Svájc–Kazahsztán 2–3 – szétlövéssel