Jégkorong-vb: az amerikaiak laza sikerrel hangoltak ellenünk

2016.05.12. 17:29
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban az Egyesült Államok egyharmadnyi szunyókálás után simán elintézte Franciaországot. Még ennél is simább győzelmet arattak azonban a csehek Moszkvában a norvégok ellen: utóbbiak hét gólt kaptak. Az eddigi három meccsen összeszedett nyolc mellé. A mieink holnap az amerikaiakkal játszanak, magyar idő szerint 15.15 órától (Tv: Sport1), a találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Kövesse figyelemmel a jégkorong-vb-ről szóló élő hírfolyamunkat ide kattintva! Kövesse figyelemmel a jégkorong-vb-ről szóló élő hírfolyamunkat ide kattintva!

május 16. (hétfő), 19.15: Németország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Jól kezdett az amerikai együttes, de idővel elszürkült. A franciák viszont eleve szürkék voltak. Csak akkor tudtak akciót vezetni, amikor emberelőnybe kerültek, és akkor sem voltak meggyőzők. A második felvonás elején kiegyenlítettebbé vált a játék, azt viszont nehéz lett volna eldönteni, hogy az amerikaiak lettek rosszabbak, vagy a franciák jobbak. A 35. percben aztán fórból betaláltak az amerikaiak, és átszakították a saját maguk által emelt gátat. Ismét felpörgették magukat, és a harmad végjátékában újabb két gólt szereztek. A záró felvonás amerikai góllal kezdődött, ami aztán le is zárta a meccset. A franciák akkor sem igazán hittek magukban, a felzárkózásban, amikor öt a négy ellen maradtak a jégen. Három emberelőnyt puskáztak el úgy, hogy különösebben nem is tudtak gólveszélyt teremteni (4–0).

Csehország–Norvégia

Nem húzták ki sokáig a norvégok kapott gól nélkül, amitől a csehek annyira belelkesültek, hogy ütötték még további kettőt az első húsz percben. A 29. percben már öttel vezettek, kapust is cseréltek a norvégok. Akiken ez sem segített. Megkapták a hatodik akciógóljukat (!) is, a hetediket meg fórból. A harmadik harmadban a csehek nem igazán akartak játszani, a norvégok meg amúgy sem akartak. Mínusz hétnél elment a kedvük, leginkább annak örülhettek, hogy az ellenfél is megelégedett ennyivel. Ettől függetlenül a norvégok végig küzdöttek, csak már a cseh támadásokból hiányzott a plusz, amin az újabb gólhoz kellett volna (7–0).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Egyesült Államok–Franciaország 4–0
(0–0, 3–0, 1–0)
G: 34:23 Wideman (Foligno, Larkin – emberelőny, 1–0), 36:30 Murphy (Matthews, Vatrano – 2–0), 39:55 Compher (Hendricks, Motte – 3–0), 41:19 Skjei (Larkin – 4–0)
Kiállítás: 12, ill. 8 perc
Kanada–Németország 5–2

A-CSOPORT (Moszkva)
Csehország–Norvégia 7–0
(3–0, 4–0, 0–0)
G: 5:11 Cervenka (Pastrnák, Kundrátek – 1–0), 9:33 Zohorna (2–0), 19:45 Kousal (3–0), 22:10 Kaspar (Kundrátek – 4–0), 28:37 Simek (Birner – 5–0), 34:53 Repik (Jerábek, Kovár – 6–0), 39:09 Kaspar (Zohorna, Doudera – 7–0)
Kiállítás: 10 + 10 perces fegyelmi (Jordan), ill. 12 perc
Oroszország–Dánia10–1