Jégkorong-vb: a szlovákok kikaptak a fehéroroszoktól is

KRASZ EMIL (Szentpétervár)KRASZ EMIL (Szentpétervár)
2016.05.11. 17:35
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban a szlovákok kétgólos vezetés után kaptak ki kettővel a 43 percen át gólképtelen fehéroroszoktól. Moszkvában a lettek 0–3-ról még felálltak, de utána már csak egyszer tudtak egyenlíteni, pedig a svájciak kétszer jutottak vezetéshez. A mieink este remek teljesítményt nyújtva az eddig félelmetesnek ható finnektől kaptak ki hárommal.

május 16. (hétfő), 19.15: Németország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

Az első harmadban a sok kiállítás megakadályozta a folyamatos játékot, gól azonban nem született. Amikor ritkán öt az ötben voltak a jégen a felek, inkább a szlovákok domináltak. Utóbbiak a második harmadot kettős fórban kezdték, meg is szerezték a vezetést. A fehéroroszok a kiállításokat gyűjtötték, így magukra húzták a szlovákokat, akik a második fór lejárta utáni pillanatokban megszerezték a második találatukat is. Más volt ez a mai szlovák csapat, mint a tegnapi, amely ötöt kapott a németektől. Igaz, az ellenfél sem ment olyan harcosan, a fehérorosz letámadásokból sok minden hiányzott, leginkább a tűz. A záró harmadban azonban nagyot fordult a kocka. Szlovákia a tegnapi, csúnyábbik arcát mutatta, a fehéroroszok fokozatosan kerültek mezőnyfölénybe, és szurkolóik támogatását bírva sorra lőtték a gólokat. A 49. percre kiegyenlítettek, majd levegőhöz sem hagyták jutni az ellenfelet, amelyet a végjátékban megérdemelten gyűrtek be (2–4).

Svájc–Lettország

Az első harmadban a kiállításokat (öt plusz egy fegyelmi), a másodikban már a gólokat (hat) is gyűjtötték a felek. Előbb Svájc lépett meg öt perc alatt hárommal, benne két fórgóllal. A második második felében azonban feltámadtak a lettek. Nekik négy perc kellett a három gólhoz, benne ugyancsak két fórgóllal. A záró részben Svájc kétszer ismét megszerezte a vezetést, utóbb az 59. percben. A 47. percben még egyszer egyenlítő lettek így végül négy lőtt góllal sem jutottak ponthoz (5–4).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Szlovákia–Fehéroroszország 2–4
(0–0, 2–0, 0–4)
G: 20:47 Sekera (Réway, Dano – kettős emberelőny, 1–0), 36:26 Jurco (Mikus, L. Hudácek – 2–0), 42:22 Gotovec (Lisovec – 2–1), 48:34 Gavrus (Gotovec, Kovjrsin – 2–2), 54:42 Sztyipanov (Licovec – 2–3), 57:16 Linglet (Platt, Lisovec – 2–4)
Kiállítás: 12, ill. 14 perc
Finnország–Magyarország 3–0

A-CSOPORT (Moszkva)
Svájc–Lettország 5–4
(0–0, 3–3, 2–1)
G: 23:33 Niederreiter (Andrighetto, Diaz – emberelőny – 1–0), 26:06 Niederreiter (Du Bois, Diaz – emberelőny – 2–0), 28:30 Hofman (Andrighetto, Schappi – 3–0), 33:24 Redlihs (Sotnieks, Cibulskis – ee., 3–1), 37:23 Redlihs (Sotnieks, Cibulskis – ee., 3–2), 38:36 Kenins (3–3), 45:56 Andrighetto (Geering – 4–3), 46:22 Sirokovs (Galvins, Daugavins – 4–4), 58:31 Blum (5–4)
Kiállítás: 10, ill. 12 perc + 10 perc fegyelmi (Dzernis)
Svédország–Kazahsztán7–3