Kikapott a Volán, túlórás sikerrel egyenlített a Vienna

2015.03.13. 19:26
Bár jól védekezett, és biztatóan támadott, túlórás meccsen kapott ki a Volán. A Vienna összesítésben 0–2-ről egyenlített<br />(Fotó: Mirkó István)
Túlórás mérkőzésen nyert a Vienna Capitals a Fehérvár AV 19 ellen az EBEL negyeddöntőjében, így összesítésben 2–2-re alakított az állást az egyik fél negyedik győzelméig tartó negyeddöntős párharcában.

1. harmad

Amint arra az eddigi mérkőzésekből számítani lehetett: a kezdés után a Vienna került mezőnyfölénybe, de gólt a Fehérvár szerzett. (A korábbi három meccsen kivétel nélkül a Volán szerezte meg a vezetést.) A házigazdák hiába birtokolták többet a korongot és lőttek kapura, ezúttal hiányzott belőlük az a tűz, amit eddig ezért hozzátettek. A vendégek állták a rohamokat, olykor kontrákig is jutottak. Az egyik ilyen lezárásaként a 10. perc elején Sikorcin Ladislav – Matthew Zaba kapus segédletével – a jobb szélről kipókhálózta a jobb felsőt. Próbálta fokozni a nyomást a Vienna, de a Fehérvár továbbra is fegyelmezetten zárt hátul. A 14. percben mégis kiegyenlítettek a házigazdák. Peter Macarthur a röviden szúrt bele egy lapos beadásba, amely Christian Engstrand alatt jutott el a fehérvári kapuba. A hátralévő percekben mindkét fél előtt adódtak lehetőségek – a Volán részéről Magosi Bálint volt a legaktívabb –, de az eredmény nem változott. Jó volt az iram, kevés a testjáték, az ütközés, így egyelőre a kakaskodást is mellőzték (1–1).

2. harmad

A párharc tizenegyedik harmada volt az első, amelyben nem született találat, ettől függetlenül unatkozni nem nagyon lehetett. Előbb kiegyenlített mezőnyjátékot láthattunk, majd egy-egy fórt. A vendégek után a házigazdák is öt a négy ellen lehettek a jégen, de gólt egyik fél sem ütött. Azt azért adjuk: a Vienna több veszélyt jelentett ebben a két percben. (A kapura lövéseket tekintve úgy általában is...) A házigazdák ebből profitálva lendületben maradtak, amely csak a felvonás végjátékában tört meg. Akkor fehérvári percek következtek, a bécsiek pedig elővették az ütközős, durvulós játékukat, amitől eddig mentes volt a találkozó. Az újabb, harmadik harmadra áthúzódó kiállítást azonban egy technikai hiba miatt kapták, mert a bírók amúgy nem vették észre a szurkálódásaikat (1–1).

3. harmad

Érződött a fáradtság a csapatokon, az iram alábbhagyott, és az ütközések is kevésbé voltak lendületesek. A testjáték a bécsiek odabökéseire korlátozódott. A létszámhiányos kezdés után – a Vienna a szünetben szedett össze egy kisbüntetést – hazai mezőnyfölény következett, majd kiegyenesedett a Volán játéka. Olyan érzése volt a nézőnek, hogy egy találat alighanem már dönthet is. Az 54. percben gólt ünnepeltek a vendégek, de a bírók némi videózás után nem érvényesítették a találatot. Lakos lövése után valóban bekerült a korong a fehérvári kapuba, de előtte Engstrand már rátérdelt, így a bírók fújtak, és megszakították a játékot. A Volán kapusa ez után rúgta be saját kapujába a korongot. A harmad végjátékában a fehérváriak kerültek közelebb a gólhoz, de csak izgalmas helyzetekig és lövésekig jutottak (1–1).

1. hosszabbítás

Nem tartott sokáig, még két percig sem a ráadás. A Vienna azonnal beszorította a Volánt, majd Patrick Peter távoli, pontos lövésével megszerezte a győzelmet (2–1).

Sikorcin: Nincs semmi baj, kettő–kettő az állás, de a következő mérkőzést otthon vívjuk

néző. V: Gamper, Hribar, Pardatscher
VIENNA: Zaba – Carson, F. Iberer, Ferland, Macarthur, Foucault – P. Lakos, Fraser, Magowan, Watkins, Fischer – P. Peter, Klimbacher, Nödl, Rotter, Bois – Hackl, Puschnik, Grosslercher, Schiechl, Hart. Edző: Jim Boni
FEHÉRVÁR: Engstrand – Szirányi B., Wehrs, Banham, Sarauer, Kóger D. – Varga A., Ejdepalm, Marino, Bartalis, Kovács Cs.– Boivin, Orbán, Magosi B., Sikorcin, Benk – Tokaji, Hetényi P., Vincze P., Erdély, Németh A. Edző: Rob Pallin
Gólok: 9:00 Sikorcin (Magosi, Orbán – 0–1), 13:36 Macarthur (Ferland, F. Iberer – 1–1), 61:59 Peter (Nödl, Rotter – 2–1)
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–2