Jégkorong EBEL: négygólos előnyéből egyet megőrzött a Volán

2015.03.06. 21:34
Álomszerű két harmad után a Volán szurkolóinak izgulniuk kellett, de megvan a győzelem (Fotó: Mirkó István)
A Fehérvár AV19 4–3-ra legyőzte a Vienna Capitalst az EBEL negyeddöntőjének első mérkőzésén Székesfehérváron.

Pénteken új idény vette kezdetét az EBEL-ben, Kovács Csaba, az Alba Volán balszélsője szavaival élve megkezdődött a 2014–2015-ös idény legjobb időszaka. Már nincs számolgatás, nincs helyezkedés, előbb kell négy győzelmet szerezni, mint a soros ellenfél, és ha sikerül, jöhet a másik rivális.

Az első ellenfél a Vienna Capitals, amellyel első playoffszereplésekor, 2010-ben szintén a negyeddöntőben találkoztak a fehérváriak, s 4–1-es vereséget szenvedtek összesítésben. Ezúttal a magyar csapat élvezi a pályaelőnyt, s minden esélye megvolt arra, hogy az öt évvel ezelőtti bécsi bravúr után újra diadallal nyisson.

A Volán az első negyedben remekül játszott, a 7. percben Andrew Sarauer előkészítése után Frank Banham szerezte meg az első gólt (ez volt a veterán 500. pontja az EBEL-ben), három perccel később pedig Kóger Dániel talált be Sarauer passzából.

A Vienna ezt követően talált magára, de Christian Engstrandon nem tudott kifogni, miközben a svéd bravúrt bravúrra halmozott a második harmadban, a Volán négygólosra növelte előnyét. A 24. percben Kevin Wehrs és Kóger Dániel hozott össze egy találatot, majd a 34.-ben Banham álomszerűen lőtte ki a jobb felső sarkot.

4–0-nál kézben volt a meccs, de a Vienna a záró húsz perc elején gyors góllal jelezte, még nem adta fel. Nagyon keményen játszottak a bécsiek, ezt a játékvezetők négy kiállítással büntették, de gól az egyetlen fehérvári büntetés után esett, Benk András ült a büntetőpadon, amikor az 55. percben Florian Iberer 4–2-re felhozta a Capitalst.

A hajrá nagyon izgalmassá vált, amikor bő egy perccel a vége előtt Kenny Magowan furcsa körülmények között 4–3-ra alakította az állást, de az utolsó percet kihúzta a Fehérvár, és 4–3-mal behúzta az első meccset.

Ilyen végeredménnyel a teljes párharc végén kiegyeznénk, de az utolsó harmad ijesztő volt…

Ami a többi meccset illeti, a Klagenfurt nyert a Znojmo otthonában, s a Villach is közel volt a bravúrhoz Salzburgban, ahol az 59. percben 1–0-ra vezetett, mégis kikapott 2–1-re a rendes játékidőben!

JÉGKORONG EBEL, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ
1. MÉRKŐZÉS

FEHÉRVÁR AV19 (4. kiemelt)–UPC VIENNA CAPITALS (osztrák, 5.) 4–3 (2–0, 2–0, 0–3)
Székesfehérvár, 3397 néző. Vezette: Dremelj, Zrnic (mindkettő szlovén), Hofstätter, Rakovic (mindkettő osztrák)
FEHÉRVÁR: ENGSTRAND – Varga A., Ejdepalm – Vincze P., BARTALIS, Kovács Cs.; WEHRS (2), Szirányi B. – BANHAM 2 (1), SARAUER (4), KÓGER D. 2 (1); Boivin, Orbán – Marino, Sikorcin, Benk; Magosi B., Erdély, Németh A.
VIENNA: Zaba – FRASER 1, P. Lakos – Ferland (1), MacArthur (1), Foucault; F. Iberer 1, CARSON (1) – MAGOWAN 1 (1), Bois, Fischer; Peter, Klimbacher – Nödl, Watkins, Rotter
Gólok. 6:38: Banham (Sarauer, Kóger D., 1–0). 9:51: Kóger D. (Sarauer, Banham, 2–0). 23:38: Kóger D. (Sarauer, Wehrs, 3–0). 36:57: Banham (Wehrs, Sarauer – kettős emberelőny, 4–0). 40:40: Fraser (Ferland, MacArthur, 4–1). 54:04: F. Iberer (Magowan, Carson – emberelőny, 4–2). 58:52: Magowan (4–3)
Fegyelmi büntetés: 10 perc fegyelmi (Bois)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0