A szakadék szélére sodródott a Volán Dél-Tirolban

2014.03.11. 19:48
Frank Banhaméknak (fehérben) futniuk kellett az eredmény után, de nem érték utol (Fotó: Grnák László, archív)
A Sapa Fehérvár 3–0-ra kikapott az EBEL negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén az olasz Bolzanótól, így összesítésben már 3–0-s vereségre áll riválisával szemben.

„Mindenkinek mélyre kell ásnia, és meg kell találnia a legjobb teljesítményhez vezető utat. A fáradtság egy playoffcsatában mindig tényező, vagy megbarátkozik vele az ember, vagy el se kezdje. El kell felejtenünk a negatívumokat, és csak a pozitív dolgokra kell összpontosítanunk. Győzni megyünk Bolzanóba" – jelentette ki útnak indulás előtt Marty Raymond, a Sapa Fehérvár vezetőedzője.

A Sapa Fehérvár a Hetényi Z. – Szirányi, Jackman, Banham, Sarauer, Kovács Cs. – Sertich, Hetényi P., Benk, Yellow Horn, Naglich – Varga, Kiss, Magosi, McGregor, Mihály – Pozsgai, Németh, Nemes, Tóth G. sorokkal vette fel a harcot Dél-Tirolban.

A Bozen az első harmad elején világossá tette a Volán számára, hogy a 2–0-s előny birtokában sem lazít, és nem engedi vissza a párharcba a magyar csapatot. Hetényi Zoltánnak volt bőven védeni valója, a Volán ritkábban jutott el Jaroslav Hübl kapujáig. A harmad derekán itt is, ott is volt egy kiállítás, a Fehérvár legnagyobb helyzete éppen emberhátrányban adódott: Colton Yellow Horn ugrott ki ziccerben, de eltört az ütője, így nem tudta befejezni az akciót.

A harmad végén előbb Magosi Bálint, majd Andrew Sarauer kiállítását használta ki a Bozen. Sarauer bottal akasztásáért már jelezték a játékvezetők az újabb kiállítást, így az első gólt követően hiába jött vissza Magosi, újabb két perc indult hátrányban, ami túl sok volt. Kár érte, mert a kapura lövési arány egyébként 10:8 volt a Bozen javára, azaz ezen a téren nem játszott alárendelt szerepet a Volán.

A harmadot kétgólos hátránnyal zárta az összetettben kétmeccses hátrányban lévő Sapa Fehérvár.

A második játékrész elején emberelőnybe került a magyar csapat, és bár csak egy kapura lövést sikerült kiharcolnia a két perc alatt, a Volán lendületben maradt, és az elsősorban az ütközésekre törő bolzanóiakat a harmadukba szorította. Több helyzetet is kidolgozott a Fehérvár, a játékmegszakításokra vagy bolzanói tilos felszabadítások, vagy Jaroslav Hübl kapus által megszelídített korong miatt volt szükség.

Hiába a 12:6-os kapura lövési arány, gól nem született, így a Volánnak 20 perce maradt arra, hogy valahogy megfordítsa a meccset.

A záró periódusban folytatódott ugyanez a játék Volán-gól nélkül, sőt a Bozen kettős emberelőnybe került, és egy kapu előtti tömörülés során gólt is szerzett. A háromgólos különbség sem vette el a Volán kedvét, nagy helyzeteket dolgozott ki a Fehérvár, de Hübl ezúttal verhetetlen volt.

A végén Raymond még Hetényit is lehívta, de hiába, 3–0 maradt a vége, és 3–0-ról folytatódik a párharc pénteken.

JÉGKORONG, EBEL
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

BOZEN FOXES (olasz, 2.)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 (7.) 3–0 (2–0, 0–0, 1–0)
Bolzano, 2000
néző. Vezette: Erd, Kaspar, Ettlmayr, Nothegger (mind osztrák)
BOZEN:
HÜBL – Charlebois, Egger (1) – SANTORELLI 1, Sharp 1, Strömberg; Piché (1), TOMASSONI 1 – Laliberte (1), Whitfield, Z. PANCE (2); Miglioranzi, Oberdörfer – Gander, Bernard, Insam; A. Esposito, Wunderer – Zisser, Schofield, J. Esposito
FEHÉRVÁR:
Hetényi Z. – Jackman, Szirányi B. – Banham, Sarauer, Kovács Cs.; Sertich, Hetényi P. – Naglich, Yellow Horn, Benk; Kiss D., Varga A. – Mihály Á., McGregor, Magosi B.; Pozsgai – Németh A., Nemes, Tóth G.
Gólok.
16:07: Tomassoni (Z. Pance, Laliberte – emberelőny, 1–0). 17:08: Sharp (Egger, Z. Pance – ee., 2–0). 46:54: Santorelli (Piché – kettős ee., 3–0)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0, a Bozen javára