Drámai kezdet és vég - hosszabbításban kapott ki a Volán

2014.03.07. 19:40
Andrew Sarauer góljával sokáig vezetett a végül vereséget szenvedő Sapa Fehérvár (Fotó: Mirkós István, archív)
Az EBEL negyeddöntőjének első mérkőzésén a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata drámai mérkőzése, hosszabbítás után 3–2-es vereséget szenvedett a felsőházi középszakasz második helyén záró Bozentől, így 1–0-s hátrányba került az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban. A fehérvári csapat már a meccs 21. másodpercébe hátrányba került, míg a mindent eldöntő gólt a hosszabbítás utolsó percében, tizenhét másodperccel a vége előtt kapta.

Kis túlzással még ki sem korcsolyáztak a játékosok a jégre, máris megszerezte a vezetést a felsőházi középszakaszt a második helyen záró Bozen: huszonegy másodperc telt el a mérkőzésből, amikor MacGregor Sharp bevette Hetényi Zoltán kapuját – rosszabbul aligha kezdődhetett volna a Sapa Fehérvár számára a mérkőzés (1–0). A Volánt azonban nem zavarta meg a korai gólt, és bő másfél perccel később kiegyenlített. A Jaroslav Hübl kapusról kipattanó labdát Adam Naglich kotorta a hazaiak kapujába (1–1). A gyors gólváltás után sem vettek vissza a tempóból a csapatok, lüktető játék és sok helyzet jellemezte a harmad további részét. No, meg egy emberelőnyös Volán-gól. Hat másodperccel a játékrész vége előtt Andrew Sarauer váltotta gólra a fehérváriak szezonbeli 200. emberelőnyét (1–2). A Volán ezzel ebben az idényben először nyert harmadot a Bozen ellen.

A második húsz percben a Volán alárendelt szerepben játszott, az történt a pályán, amit az olaszok elterveztek – leszámítva a gólszerzést. Hetényi Zoltán ugyanis bravúrt bravúrra halmozott – tizenhétszer védett a játékrész során –, a védők pedig hősiesen védekeztek, ütköztek, így egy „nagyon hosszú" játékrész után megőrizte előnyét a fehérvári egylet, amelynek játékosai az emberhátrányban töltött percek miatt egyre szórványosabban kapkodták a levegőt.

A harmadik harmadban a Volán nem esett abba a hibába, mint az előző játékrészben, ezúttal nem húzta magára a hazaiakat, akik így is minden követ megmozgattak az egyenlítő gólért – amely össze is jött nekik. A 49. percben a Volán-specialista Marco Insam kotorta a kapuba a korongot Rick Schofield próbálkozása után. Az olasz játékos ebben az idényben ötödször volt eredményes a fehérváriak ellen (2–2). A rendes játékidőből hátralévő időben mindkét csapatnak megvolt a lehetősége, hogy eldöntse a meccset, de ez végül egyiknek sem sikerült, így jöhetett a hosszabbítás...

A ráadásban mindkét csapatnál voltak koncentrációs hibák és védelmi megingások. Ha a játékosok frissebbek, akkor minden bizonnyal a rengeteg lehetőség közül egyet már gólra váltottak volna. Már szinte mindenki a hosszabbítás második húsz percére készült, amikor megtört a jég, és a hazaiak begyötörték a győzelmet jelentő találatot. A kapu előtti kavarodás végén Kim Strömberg elé került a korong, aki bepasszírozta a mindent eldöntő gólt (3–2) – mindezt tizenhét másodperccel a ráadás letelte előtt.

A Bozen ezzel a sikerével 1–0-s előnyre tett szert az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban, amelynek második mérkőzésére vasárnap kerül sor Székesfehérváron, és amelyet az olaszok várhatnak sokkal jobb hangulatban.

JÉGKORONG, EBEL
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BOZEN FOXES (olasz, 2.)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 (7.) 3–2 (1–2, 0–0, 1–0, 1–0
) – hosszabbítás után
Bolzano, 2627 néző. Vezette: Veit (osztrák), Warschaw (amerikai), Hofstätter (osztrák), Hribar (szlovén)
BOZEN: Hübl – Egger (1), Nicoletti – Strömberg 1 (1), Sharp 1, Santorelli (1) – Piché, Tomassoni (1) – Z. Pance, Whitfield, Laliberte – Oberdörfer, Charlebois – Insam 1, Bernard, Gander – Miglioranzi, A. Esposito – Zisser, Schofield (1), J. Esposito
FEHÉRVÁR: Hetényi Z. – Jackman, Varga A. – Banham, Sarauer 1, Kovács Cs. (1) – Sertich, Szirányi B. – Benk, Yellow Horn (1), Naglich 1 – Hetényi P., Kiss D. – Mihály Á., McGregor (1), Magosi B. Pozsgai – Németh A., Nemes, Tóth G.
Gólok. 0:21: Sharp (Strömberg, Egger, 1–0). 1:54: Naglich (McGregor, Kovács Cs., 1–1). 19:54: Sarauer (Yellow Horn – emberelőny, 1–2). 48:17: Insam (Schofield, Tomassoni, 2–2). 79:43: Strömberg (Santorelli, 3–2).

HOSSZABBÍTÁS

20. perc: AZ UTOLSÓ PILLANATOKBAN MEGNYERTE A MECCSET A BOZEN! Tizenhét másodperccel a vége előtt Kim Ströberg talált a magyar csapat kapujába egy kavarodás után. 3–2

20. perc: Nicoletti lőhetett senkitől sem zavartatva, Hetényi ismét nagyot fogott.

19. perc: Szirányi kezdett egyéni akcióba, lövése után Hübl volt résen. Az ellentámadás sem volt veszélytelen, de az egyik Volán-védő blokkolt.

18. perc: Markus Gander is eldönthette volna a meccset, de a hazaiak támadója ígéretes helyzetből fölé lőtt.

Nagy az iram, kevesebb mint három perc van hátra az első (?) hosszabbításból.

16. perc: Németh Attila lépett ki egy az egyben a hazaiak kapusával szemben, de hatalmas helyzetben mellé emelt. Remélhetőleg nem bosszulják meg magukat a kihagyott ziccerek.

15. perc: Hetényinek akadt dolga, de megoldotta.

Az utóbbi percekben a Volán akarata érvényesült, több nagy helyzetet is kialakítottak a vendégek.

15. perc: Jackman kísérletét bravúrral hárította a hazaiak cseh kapusa.

13. perc: Magosi szólózott, majd lőtt kapura, de Hübl védett.

11. perc: Tűzijáték a hazaiak kapuja előtt, de a korong nem talált utat a hálóba.

10. perc: Hetényi hatalmas bravúrjának köszönhetően életben maradt a Volán, melynek hokisain szemmel látható a fáradtság.

9. perc: Már Hetényin is túljutott a korong, de az alapvonalon is.

7. perc: Yellow Horn lövése nem jött ki Hüblről.

6. perc: Kiegészült a Bozen, amely emberhátrányban megnyerhette volna a meccset, ha a kettő az egy elleni szituációt megoldják játékosai. De szerencsére az oldalhálóban kötött ki a korong.

4. perc: Pozsgai Tamást lökte neki a palánknak Anton Bernard, kiállítás – emberelőnyben a Volán!

2. perc: Naglich léphetett volna ki óriási helyzetben, de elhagyta a korongot. Hatalmas lehetőség maradt kihasználatlanul.

A rend kedvéért: nem négy a négy, hanem öt az öt ellen játszanak a csapatok.

1. perc: Pance próbálkozását Hetényi semlegesítette.

1. perc: Elkezdődött a hosszabbítás, a győztes gólig játszanak a csapatok!

HARMADIK HARMAD

20. perc: VÉGET ÉRT A HARMADIK HARMAD, MELY VÉGÜL MÉGSEM AZ UTOLSÓ LETT! A BOZEN UGYANIS KIEGYENLÍTETT, ÍGY 17 PERC SZÜNET UTÁN KÖVETKEZHET A HOSSZABBÍTÁS!

20. perc: Hetényi védett, érik a hosszabbítás, hiszen már csak hat másodperc van hátra.

19. perc: Ric Jackman életerős lövése nem jött ki Hüblről.

19. perc: Közel járt a győztes találathoz az emberhátrányban játszó Bozen, de Piscé kísérleteit nem koronázta siker.

18. perc: Sarauer éles szögből próbálkozott, de Hübl védett.

18. perc: John Espositót gáncsolásért kiállították a bírók, emberelőnyben a Volán, Marty Raymond időt kért.

15. perc: Egy pillanatra üresen maradt az olaszok kapuja, de a korong éppen az alapvonal mögött volt.

15. perc: Santorelli középre tartó félmagas lövését Hetényi magabiztosan védte.

14. perc: Sertich löketét Hübl hárította.

14. perc: Trent Whitfield lövése a kapuvasat súrolva ment mellé.

13. perc: Kiegészültek a hazaiak, ismét öt az öt ellen a jégen a felek.

12. perc: Mindkét csapaton látszik a fáradtság, sokat hibázik emberfórban a magyar csapat.

11. perc: Benk lövése után Sarauer elé került a korong, akinek nagy helyzetben elhúzták a lábát – emberelőny a Volánnak! Sébastien Piché a kiállított játékos.

A fehérváriaknak bátrabban kell játszania, ha győzni szeretnének, mert szinte semmi veszélyt nem jelentenek a hazai kapura.

9. perc: EGYENLÍTETT A BOZEN! A Volán-specialista Marco Insam kotorta a kapuba közelről a korongot. Az olasz játékos ebben az idényben ötödször talált be a fehérváriaknak. 2–2

6. perc: Yellow Horn indította Kovács Csabát, akinek a lövés előtti utolsó pillanatban szedték fel az ütőjét a hazaiak.

Öt perc telt el a harmadból, egyelőre nem tudta kapuja elé szegezni a Bozen a Volánt.

4. perc: Frank Banham estében leadott lövését Hübl kifejelte.

2. perc: Kisebb zavar a vendégek védelmében, de elmúlt a veszély.

2. perc: Sertich lövését Hübl védte, akinek a második harmadban hatszor kellett játékba avatkoznia.

1. perc: Két hazai játékos egymást zavarta, így nem alakult ki helyzet.

1. perc: Kezdetét vette az utolsó játékrész!

MÁSODIK HARMAD

20. perc: VÉGET ÉRT A MÁSODIK HARMAD! TOVÁBBRA IS VEZET A VOLÁN, AMELYRE NAGYON NEHÉZ UTOLSÓ HÚSZ PERC VÁR!

19. perc: Davide Nicoletti lövése elsuhant a vendégek kapuja mellett, majd a pakk a palánkról a semleges harmadba vágódott.

17. perc: Mihály lábát kihúzták a palánk mellett, de a játékvezetők sípja néma maradt.

Az emberhátrányok fokozatosan emésztik fel a Volán-játékosok erejét.

16. perc: A fehérvári kapus újabb védése után a védők kiemelik a korongot a harmadból – ezt az emberhátrányt is megúszta a Volán.

15. perc: nyom a Bozen, de Hetényi hősiesen állja a sarat.

14. perc: Szirányi is a kiállítás sorsára jutott, emberelőnyben a hazaiak.

14. perc: Banham emelése után Hübl kapott bele a korongba.

13. perc: Magosi átadása után McGregor lövését védte Hübl.

13. perc: Kim Strömberg fejbe lőtte Hetényit, aki jelzi, hogy nem szédült meg, részéről nincs akadálya a folytatásnak.

A Bozen ráerőlteti akaratát a Volánra, amely nagyon nehéz perceken megy keresztül.

11. perc: Egger kellemetlen lövését hatástalanította Hetényi.

10. perc: Komolyabb helyzet nem alakult ki a mögöttünk hagyott két-három percben, ami a Volán-szimpatizánsoknak mindenképpen kedvező. Igaz, a Volán harmadában van többet a korong.

6. perc: Nemes Benjámin járt közel a gólszerzéshez, de végül nem járt sikerrel.

3. perc: Kiegészültek a vendégek, ami már épp jókor jött, mert a hazaiak többször is közel jártak az egyenlítő gólhoz.

1. perc: Benk Andrást küldték ki két percre, negyedszer is emberhátrányban a Volán.

1. perc: Két Bozen-helyzettel indult a harmad, de Hetényi a helyén volt.

1. perc: Kezdetét vette a második játékrész!

ELSŐ HARMAD

20. perc: Véget ért az első harmad, amelyet követően a magyar együttes 2–1-re vezet – dacára annak, hogy fél perc sem telt a meccsből, amikor hátrányba került.

Szezonbéli 200. emberelőnyét tehát gólra váltotta a fehérvári csapat.

20. perc: VEZET A SAPA FEHÉRVÁR!Andrew Sarauert nem vették komolyan a hazaiak, a kanadai pedig köszönte szépen a lehetőséget, hogy zavartalanul lőhetett, és a léc alá helyezett – mindezt hat másodperccel a dudaszó előtt. 1–2

20. perc: A bajnokságban 200. alkalommal, a mai meccsen először emberelőnyben a Volán, amely a Bozen ellen ebben az idényben 21 emberfóros szituációjából ötöt váltott gólra. Egger a kiállított játékos.

Eltalálta a korong Németh Attilát, aki az állkapcsát fájlalja.

19. perc: Rick Schofield közeli próbálkozását követően Hetényi bravúrral védett.

17. perc: Szirányi Bence lövése után Hüblnek kellett megnyúlnia.

17. perc: Hetényi Zoltán védte a hazai játékos közeli próbálkozását.

15. perc: Benk András kiütötte a harmadból korongot, kiegészült a magyar csapat.

14. perc: Mihály Árpád visszatért, újfent szimpla emberhátrányban a Fehérvár.

13. perc: Andy Sertich is magasra emelte a botját, kettős emberelőnyben a hazaiak!

12. perc: Mihály Árpád emelte magasra a botját, ismét emberhátrányban a Volán. A fehérváriak emberhátrányos védekezésben, az olaszok emberelőnyös védekezésben a hatodikak.

12. perc: Sharp helyzetét Hetényi hárította. Az alapszakasz és a középszakasz után is a Volán kapusának volt a legjobb százalékos (93) teljesítménye.

10. perc: Kiegészültek a vendégek, Yellow Horn újra a jégen!

9. perc: Kovács Csaba ugrott ki létszámhátrányban, majd fonákkal óriási helyzetben mellé lőtt.

9. perc: Santorelli kísérlete Hetényi lepkés kesztyűjében landolt.

8. perc: Yellow Horn kiállítása miatt emberhátrányba került a Volán.

6. perc: Magosi lövését hárította Jaroslav Hübl.

5. perc: Az egyenlítő találat után átvette az irányítást a Volán, a gólszerző Naglich nagyon aktív, ígéretes helyzetben rontott.

2. perc: EGYENLÍTETT A FEHÉRVÁR! Adam Naglich fonákkal kotorta a kapuba a kapusról kipattanó korongot. 1–1

1. perc: VEZET A BOZEN! Huszonegy másodperc után megszerezték a vezetést az olaszok MacGregor Sharp találatával! 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! Az első bulit a Bozen hozta el!