A Medvescak ismét legyőzte az Alba Volánt

2012.10.23. 21:46
A képpel ellentétben a nagy csatában végén a zágrábiak örülhettek (Fotó: Mirkó István – NS-archív)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) 14. fordulójának záró mérkőzésén a Sapa Fehérvár AV 19 idegenben 5–3-ra kikapott a Medvescak Zagrebtől.

A kettes szám jegyében játszották a találkozót: második EBEL-mérkőzésére készült Jan Neliba mester vezetésével az Alba Volán, és másodszor csaptak össze a fehérváriak ebben a szezonban a Medvescak Zagrebbel. Az első találkozón a horvátok 4–2-re nyertek Székesfehérváron – egy üres kapus találattal alakult ki a kétgólos differencia –, Kevin Primeau korábbi vezetőedző szerint a vereséget akkor a sok egyénieskedés okozta, és az, hogy nem működött csapatként a magyar együttes.

Nelibával az első mérkőzésen óriási csatában nyert a Sapa – a klagenfurtiak ellen összejött a kapuslevitel, az utolsó percben Bálizs helyére beálló pluszember segítségével sikerült kiharcolni a hosszabbítást (Pratt volt eredményes), majd Sofron révén a szétlövésben a győzelmet is megszerezte a fehérvári klub.

A mai meccs nem indult jól, a hatodik perc elején Johanssont gáncsolásért kiállították, az emberelőnyt pedig Naglich révén kihasználták a zágrábiak (1–0). Ráadásul még mindig csak a 9. minutumban jártunk, amikor Sikorcint is kiküldték, Brine pedig villámgyorsan büntetett is (2–0).

A Volán nem tört meg a kétgólos hátrányban, és a 17. percben Pratt találatával szépített, így minimális hazai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok (2–1).

A második játékrész 5. percében némileg váratlanul egyenlített a Volán, Ladányi kissé kiszorított helyzetből, balról lőtt köténygólt (2–2), a záró játékrész viszont így is a horvátok fordulhattak vezetés mellett, Jeffrey hátrányból vette be a kaput, sőt Orbán és Bahnam kiszórása miatt kettős hátrányban várták a fehérváriak az utolsó felvonást (3–2).

A kettős fórt 23 másodperc alatt kihasználta a Medvescak, Greentree volt eredményes, de egyenlő létszám mellett Vas Márton kisvártatva szépített (4–3).

A hajrában a Volán ismét levitte Bálizst, gólt azonban ezúttal nem a fehérváriak szereztek: Kostovic hat másodperc alatt kihasználta, hogy üresen maradt a magyar csapat kapuja, kialakítva az 5–3-as horvát sikert.

A játéknap másik mérkőzésén az Olimpija Ljubljana 6–3-ra legyőzte az Innsbruckot.

NEM HOKIZOTT ROSSZUL A VOLÁN, DE TÚL SOK VOLT A KIÁLLÍTÁS
EBEL
ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ
MEDVESCAK ZAGREB (horvát)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 5–3 (2–1, 1–1, 2–1)
Zágráb, 6000 néző. Vezette: Dremelj, Trilar, Hribar (mindhárom szlovén), Piragic (horvát)
ZAGREB: Kristan – Letang, Waugh, GREENTREE, JEFFREY, NAGLICH – SERTICH, Martinovic, Zanoski, Brine, Fraser – MacAulay, Bozic, Trstenjak, Buck, Perkovich – Sijan, Vedlin, Miller, Yelovich, Kostovic
FEHÉRVÁR: Bálizs – Horváth A., Hetényi P., Sofron, VAS M., LADÁNYI – Durco, Pratt, BANHAM, Johansson, Mihály Á. – Pozsgai, Tokaji, Sikorcin, Metcalfe, Kovács Cs. – Orbán, Benk, Bailey, Magosi – Hajós
Gólok: 6:43: Naglich (Greentree, Sertich – emberelőny, 1–0). 8:26: Brine (Jeffrey, Greentree – ee., 2–0). 16:44: Pratt (Banham, 2–1). 24:10: Ladányi (2–2). 36:31: Jeffrey (Naglich, Sertich – emberhátrány, 3–2). 40:23: Greentree (Sertich, Brine – kettős emberelőny, 4–2). 43:00: Vas M. (Sofron, Ladányi, 4–3). 59:18: Kostovic (Naglich – üres kapu, 5–3)
Kiállítások: 4, ill. 16 perc