Hazai pályán került előnybe a Ferencváros az elődöntő ötödik meccsén

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.03.29. 19:54
A Ferencváros hazai pályán került előnybe (Fotó: Tumbász Hédi)
A jégkorong Erste Liga elődöntőjében a Corona Brasov 3–2-re nyert a Gyergyói HK ellen az ötödik mérkőzésen. A másik párharcban a Ferencváros került előnybe azzal, hogy 3–1-re legyőzte a Csíkszeredát.

Az erdélyi összecsapás Pavlo Borisenko találatával kezdődött, majd a középső játékrészben megduplázta előnyét a hazai csapat, de még a szünet előtt egyenlíteni tudott a Gyergyó. A hajrában ismét betaláltak a vendéglátók, ezzel 3–2-re megnyerték a találkozót, és előnyben várják a párharc hatodik mérkőzését, amelyre húsvétvasárnap kerül sor Gyergyószentmiklóson.

A másik párharcban a Csíkszereda ugyan vezetést szerzett a középső játékrészben, másfél perccel később azonban egyenlített Fodor Szabolcs együttese, majd az utolsó felvonásban Németh Attila révén fordított is. A vendéglátók a hajrában újabb góllal biztosították be sikerüket a Tüskecsarnokban (3–1). A párharc hatodik mérkőzésére húsvétvasárnap kerül sor Csíkszeredában.

JÉGKORONG
ERSTE LIGA
ELŐDÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉSEK
Corona Brasov (romániai)–Gyergyói HK (romániai) 3–2 (1–0, 1–2, 1–0)
Brassó, 1450 néző.  V: Korbuly, Tóth Renátó, Bandi (romániai), Sábián
BRASSÓ: Dubeau – O. WILLIAMS      (1), Holwell / Boriszenko      1, Lowney  (1) / Farkas T., Bors / Kovács E. – Kóger D., Sills      1, Blackwater / VALCHAR      (1), CORNET  (2), Van Wormer      1 / Szabó K., Gliga, Zagidullin      (1) / R. Vasile, Gajdó, Rokaly-Boldizsár.    Edző: Dave MacQueen
GYERGYÓ: RINNE – Haaranen, Fejes / Kozma Zs., Raymond / Mesikämmen, Imre – B. Orbán      1, SYLVESTRE  1 (1), Szigeti / Vincze P., Császár, Bodó      (1) / Sándor-Székely, Tranca, Ádám / DiDiomete, Tamminen. Edző: Szilassy Zoltán
Kapura lövések: 42–30.  Emberelőny-kihasználás: 2/0, ill. 1/1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 a Brassó javára
Dave MacQueen: – Nagyon tetszett, amit az első játékrészben láttam. Jól kezeltük a korongot, de aztán hagytuk visszajönni az ellenfelet a mérkőzésbe. Nagyon veszélyes az emberelőnyös játékuk, gyorsak és technikásak. Azt mondtam a srácoknak, miután kiegyenlített a Gyergyó, hogy ne aggódjanak, ez az igazi playoffhoki. A mérkőzés végén mi voltunk a jobbak, és megőriztük az újabb vezetésünket.
Szilassy Zoltán: – A Brassó igazán rájátszáshoz méltóan játszott, mi nem. Az első két harmadban borzalmasak voltunk, egyedül a harmadikban játszottunk jól. Ugyanakkor az, hogy két gólt is lőttünk a középső játékrészben, megmutatja, milyen erős csapat vagyunk, hiszen a semmiből is képesek vagyunk betalálni. A végén ismét ők szereztek vezetést, és összességében megérdemelten nyertek.

FTC-Telekom–SC Csíkszereda (romániai) 3–1 (0–0, 1–1, 2–0)
Tüskecsarnok, 1618 néző.  V: Soós, Máhr-Stumpf, Szabó D., Kis-Király
FTC: ARANY – Boros  (1), Hrabal / Seregély Máté, Crespi / Marva, Kärmeniemi      1 / Roth, Haranghy – TÓTH GERGŐ, KESTILÄ      (1), LAPORTE      1 / Galajda, A. Brady, Németh A.      1 / Banga, Nagy G.      (1), Tóth A. / Turcotte, Bán, Farkas S. Edző: Fodor Szabolcs
CSÍKSZEREDA: O'Connor – Kubát, Ferencz-Csibi / Salló, Láday / Casaneanu, Rutkowski – Rokaly Sz., Részegh T., Becze T.      (1) / Levin      (1), Péter B.      1, Sofron / Szkacskov, Rokaly N., Brown / Szvetina, Reisz, Fodor Cs. Edző: Václav Novák
Kapura lövések: 34–30. Emberelőny-kihasználás: 4/1, ill. 4/1
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–2 az FTC javára