Liga 2: hátrányból nyert a Csíkszereda

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2024.04.13. 14:21
Fotó: Pál Zoltán/FK Csíkszereda
Visszavágott a két őszi vereségért a vajdahunyadi Corvinulnak az FK Csíkszereda, 2–1-es győzelmével így a székelyföldi csapat újra feljutó helyen áll a román másodosztályban.

A Román Kupában a legjobb négy közé jutott hunyadi együttes a Liga 2 idei meglepetéscsapata, hiszen újoncként áll a harmadik helyen, bár feljutási joga nincsen. A vendégek meg is szerezték a vezetést Antonio Bradu góljával, a gyors csíkszeredai egyenlítés pedig egy látványos kapushibának köszönhetően jött össze: Cristian Blaga bevédte Soufiane Jebari átlövését. A győztes találatot egy kezezés miatt megítélt büntetőből szerezte meg Jelena Richárd.

Az FK anyaországi játékosai közül Kelemen Dávid és Pintér Bence végigjátszotta a találkozót, Jelena a 29., Makrai Gábor a 75. percben állt be. Nagy János végig a kispadon maradt, Babati Benjámint pedig nem nevezték a találkozóra.

ROMÁN LIGA 2
PLAYOFF
4. FORDULÓ
FK Csíkszereda–Corvinul Hunedoara 2–1 (Jebari 30., Jelena 72. – 11-esből, illetve Bradu 27.)