Osztrák hokiliga: a Fehérvár hosszabbításban kikapott az Innsbrucktól

D. Á.D. Á.
2024.02.18. 20:01
Fotó: Facebook/Hydro Fehérvár AV19
A Fehérvár AV19 3–2-re alulmaradt ráadásban az Innsbruck vendégeként az osztrák jégkorongligában.

Az Innsbruck az első harmad végén egy perc alatt kétszer is betalált a Fehérvár ellen. Ezt követően sokáig nem esett újabb gól, ám a vendégek az utolsó harmad elején szépítettek, a lefújás előtt pár perccel pedig ki is egyenlítettek. Hiába küzdött hatalmasat a magyar csapat, a hosszabbítás 2. percében ismét betalált az Innsbruck, s 3–2-re meg is nyerte az mérkőzést.

OSZTRÁK LIGA
TWK INNSBRUCK (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 3–2 (2–0, 0–0, 0–2, 1–0) – hosszabbításban
Innsbruck, 2400 néző. V: Ofner, Sternat (osztrákok), Fleischmann, Sparer (olaszok)
INNSBRUCK: Buitenhuis – Steffler, ALBANO 1 / Halbert, Krogsgaard (1) / JAKUBITZKA (1), Lattner / Kerber, Schintler – K. Roy 1, Rockwood (1), PEETERS (1) / Green 1, Mackin (1), Winkler / Bär, Magwod, Ulmer / Ludin, Mader, Ploner. Edző: Mitch O’Keefe
FEHÉRVÁR: O. Roy – M. Phillips, T. Campbell / Stipsicz, Nilsson H. / Kiss R. (1), Robertson / Vokla – Magosi B., HÁRI J. 1, Kuralt / Mihály Ákos, Bartalis I., Leavens / Atkinson 1, McGauley, Laberge / Ambrus G., Németh K., Terbócs. Edző: Kiss Dávid
Kapura lövések: 29–35. Emberelőny-kihasználás: 1/0, ill. 1/0