Jégkorong: Hatvan percig kellene azt játszani, amit az első harmadban – Bartalis István

PUSZTAI VIOLA (TAMPERE)PUSZTAI VIOLA (TAMPERE)
2023.05.14. 15:11
Kiválóan kezdett a magyar jégkorong-válogatott az amerikaiak ellen az elit-világbajnokságon, ám az első harmad után ellenfelünk érvényesítette a papírformát. A 7–1-re elvesztett mérkőzést követően Bartalis István és Horváth Dominik értékelt az NSO Tv-nek.

„Az első harmadot úgy kezdtük, ahogy a dánok elleni utolsót befejeztük. Nyomás alatt tudtuk őket tartani, meglepően sok helyzetet alakítottunk ki, keveset voltunk a védekező harmadban. Azonban látjuk azt, hogy egy jó harmad nem elég, hatvan percen keresztül kellene ezt játszanunk” – értékelt a mérkőzés után Bartalis István, aki ismét gólpasszt jegyzett a meccsen.

Videónkban arra is kitérünk, hogy a góljainkat szerző második sorunk miért működik ilyen jól, illetve előretekintünk a franciák elleni meccsre, s latolgatjuk az esélyeket. Horváth Dominik ugyancsak elmondja, hogy élte meg a kapuban élete első vb-meccsét, amelyen bár kapott hét gólt, mégis örül a bemutatkozásnak. S hogy otthon valóban a szüleinél»ebédelt-e«a fél falu? Erre is válaszol.

JÉGKORONG
ELIT VILÁGBAJNOKSÁG
2. FORDULÓ
A-CSOPORT (Tampere)

EGYESÜLT ÁLLAMOK–MAGYARORSZÁG 7–1(2–1, 2–0, 3–0)
Tampere,Nokia Aréna,5258néző.Vezette:Frandsen (dán), Hunnius (német) – Cattaneo (svájci), Wyonzek (kanadai)
Egyesült Államok:Petersen – Samberg, Perbix / Thrun, Perunovich(1)/ Mackey1,Hutson(1)/ Attard, L. Tuch1– BONINO2,GRIMALDI1 (2),A. Tuch1/ O'Connor, Eyssimont(1),GARLAND(2)/ Tynan, Gauthier1, Mazur / Farrell, Bjork, Coronato(1).Szövetségi kapitány:David Quinn.
Magyarország:Horváth D. – Stipsicz, Fejes / SZABÓ B.(1),Hadobás, / Kiss R., Horváth M. / Pozsgai, Garát – Sebők B., Galló, Hári / SOFRON1,Bartalis (1), Erdély / Nagy G., Kóger, Papp K., / Nagy K., Csányi, Vincze P.Szövetségi kapitány:Kevin Constantine.
Gól: 06:16:– A. Tuch(Grimaldi),18:38 – Bonino(Grimaldi),23:29– Bonino(Garland, Perunovich – emberelőny),33:39 – Gauthier(Coronato, Hutson),41:23 – Mackey(Eysimmont, Garland),44:04 – Grimaldi, 56:57– L. Tuch ill. 04:07– Sofron(Szabó B., Bartalis)