Osztrák hokiliga: a Fehérvár ismét kikapott Grazban

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2022.02.11. 22:16
Rossz sorozatban van a Fehérvár (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap – archív)
A Fehérvár AV19 4–1-re kikapott a Graz 99ers otthonában az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszának pénteki játéknapján.

A két gárda csütörtökön is megmérkőzött egymással, akkor az osztrákok 3–1-re nyertek.

A magyar csapat az első harmad végére kétgólos hátrányba került, a különbség pedig csak egyre nagyobb lett a folytatásban. A hazaiak összesen három emberelőnyös gólt is szereztek, míg a Fehérvárnak Andrew Sarauer révén csak a szépítés jött össze a záró játékrészben (4–1).

A székesfehérvári együttes egyhuzamban negyedszer veszített. Ilyen rossz sorozata novemberben is volt, de akkor kétszer csupán szétlövésben maradt alul, tehát egy-egy pontot szerzett, most viszont mind a négy alkalommal a rendes játékidőben kapott ki.

A Fehérvár vasárnap a HCB Südtirol Alperiát fogadta volna, de a dél-tiroliak nem tudnak kiállni a megfelelő létszámmal, ezért a találkozó elhalasztását kérték. Ehhez a liga nem járult hozzá, és a három pontot 5–0-s gólkülönbséggel a magyar csapatnak adta, amely így 43 meccs után 24 győzelemmel és 19 vereséggel a tabella harmadik helyén áll.