EBEL: az utolsó harmad döntött, kikapott a Fehérvár

2018.11.04. 19:30
A Bozen legyőzte a Fehérvárt (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV19)
A Klagenfurt után a Bozen elleni idegenbeli mérkőzését is elveszítette a Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongliga (EBEL) vasárnapi játéknapján. Két harmad után még döntetlent mutatott az eredményjelző, de a záró játékrészben a hazaiak felülkerekedtek (3–1) a magyar csapaton.

A dél-tiroliak Alex Petan góljával szerezték meg a vezetést az első harmadban, majd a másodikban jött a fehérváriak válasza: Stipsicz Bence volt eredményes Erdély Csanád gólpasszából. A harmadik játékrész magyar szempontból borzalmasan kezdődött, a házigazda már a 20. másodpercben betalált, majd Petan – aki a legutóbbi szezonban 72 meccsen 55 pontot szerzett – állította be a végeredményt emberelőnyből.

A Fehérvár legközelebb a Grazot fogadja az EBEL-ben.

JÉGKORONG
EBEL
BOZEN SÜDTIROL (olasz)–FEHÉRVÁR AV19 3–1 (1–0, 0–1, 2–0)
Bolzano, 2960 néző. V: Bulovec (szlovén), Stolc, Pardatscher, Seewald (osztrákok)
BOZEN: SMITH
Nordlund, Mackenzie (1) – Geiger, Campbell – Glira, Marchetti – Carozza
CATENACCI 1 (1), FINDLAY (2), PETAN 2 – Miceli (1), Crescenzi, Insam – Frigo, Kuparinen, Deluca (1) – Schweitzer, Bernard, Frank
Edző: Kai Suikkanen
FEHÉRVÁR: Carruth
Harty, Szabó D. – Stipsicz 1, Tikkanen – Caruso, Meland – Phillips, Szita
Kóger D., Hári J., Kuralt – Sille Timotej (1), Sarauer, Erdély Cs. (1) – Luttinen, Koskiranta, Sofron – Szabó K., Reisz, Sárpátki
Edző: Hannu Järvenpää
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hannu Järvenpää: –
Ezúttal jobban játszottunk, mint szombaton, ám a Bolzano a címvédő, s ezt az okos, alázatos és fegyelmezett játékával be is bizonyította. Veszítettünk, de reményt ad, ahogyan. A válogatott szünet után jobban tudunk majd teljesíteni, mert jót fog tenni a játékosaimnak egy kis pihenő.