EBEL: 3–0-s harmadik harmad, fordított a Fehérvár

2016.12.23. 20:50
A Fehérvár játékosai sorozatban a harmadik győzelmüket ünnepelhették (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Fehérvár AV 19 idegenben 3–1-re legyőzte a cseh Znojmót a jégkorong EBEL alapszakaszának pénteki játéknapján. A magyar csapat két harmad után még vesztésre állt, de a záró játékrészben a két gólt szerző Bodó Christopher vezérletével fordított.

A két csapat három nappal ezelőtt is összecsapott egymással, akkor a Fehérvár saját közönsége előtt 5–3-ra győzött. A csehországi meccsen a hazaiak kezdtek jobban, akik Antonin Boruta emberelőnyös góljával már az első öt percen belül megszerezték a vezetést (1–0).

A kapura lövési mutatóra (45–29) pillantva nem lett volna meglepő, ha a csehek ismét betalálnak, ám sokáig nem esett újabb találat. A harmadik harmadban aztán megújult a Volán, amely Bodó Christopher duplájával fordított (1–2), és az utolsó kilenc percnek már egygólos előnyből futhatott neki. A végeredményt Sárpátki Tamás állította be, aki 45 másodperccel a vége előtt bevette az üres kaput (1–3).

A Volán sorozatban a harmadik győzelmét aratta az EBEL-ben, míg idegenben a legutóbbi hat meccséből az ötödiket nyerte meg.

JÉGKORONG, EBEL
ORLI ZNOJMO (cseh)–FEHÉRVÁR AV19 1–3 (1–0, 0–0, 0–2)
Znojmo, 2842
néző. V:Bulovec (szlovén), Piragic (horvát), Németh M., Soós
ZNOJMO:
Nechvátal – Sulák, Stehlík – A. Lakos, Kaderávek – Biro, Boruta1– Csamangó – Hughsman, Bartos, Yellow Horn – Podesva(1),Pucher, Lattner – Tomás(1),Wronka, Seda – Vodny, Györi, Spácek. Edző:Jirí Reznár
FEHÉRVÁR:
Lemay – Schiestel, Manavian – Owens, Vernace – Szirányi B., Szabó D. – Szaller, Láday – Beauregard, Maylan, B. Orbán –Erdély(2),Vas J., Sárpátki1– Kocsis, Reisz, Szabó P. K. – Kóger D.(1),Sarauer(1),Bodó2. Edző:Benoit Laporte
MESTERMÉRLEG:
Benoit Laporte:– A győzelem kulcsa a fegyelmezettség és a csapatjáték volt. A mérkőzés előtt azt mondtam, ugyanaz a terv, mint a hazai mérkőzésen, tehát támadjuk le őket és várjunk a megfelelő helyzetre! Lemay nagyon jól védett, nyoma sem volt rajta a pániknak, végig nyugodt tudott maradni. Vernace is az első mérkőzését játszotta, pontosan azt tette, amit várunk tőle, nagyon jól védekezett, de biztosan fog még jobban is teljesíteni, hiszen hozzá kell szoknia a szisztémához és jobban meg kell ismernie a csapat játékát.