Jégkorong EBEL: a második harmadban gálázva győzött a Volán

2016.12.20. 21:34
Ötször is ünnepelhettek a fehérvári játékosok (Fotó: NS-archív)
Az osztrák jégkorongbajnokság (EBEL) keddi játéknapján a Fehérvár AV 19 hazai pályán 5–3-ra legyőzte a cseh Znojmót.

A két csapat előző fehérvári mérkőzésén a magyar csapat kétszer is vezetett két góllal, hosszabbításban végül a csehek diadalmaskodtak.

Ezúttal is a mieink kezdtek jobban, Vas János találatára azonban még az első harmadban jött válasz Martin Podesva révén (1–1).

A második harmadot aztán alaposan megnyomták a fehérváriak, Drew Schiestel visszavette a vezetést, majd Thomas Beauregard 4:21 perc alatt ütött mesterhármast (5–1).

A játékrész hajrájában David Bartos szépített, majd a harmadik 20 perc elején Colton Yellow Horn tovább csökkentette a különbséget, de ezúttal nem volt visszaút a Znojmo számára (5–3)

Folytatás pénteken, Csehországban.

JÉGKORONG EBEL

FEHÉRVÁR AV19–ORLI ZNOJMO (cseh) 5–3 (1–1, 4–1, 0–1)
Székesfehérvár, 3318néző.V:Siegel (osztrák), Trilar (szlovén), Nagy A., Zgonc (szlovén)
FEHÉRVÁR:HetényiZ. – Schiestel1 (2),Manavian1 (2)– Szirányi B.(1), Szabó D. – Szaller, Owens – Láday – Beauregard3, Maylan, B. Orban(1)– Erdély, Vas J.(1), Sofron I. – Sárpátki, Reisz, Szabó P. K. – Kóger D.(1),Sarauer(2), Bodo. Edző:Benoit Laporte
ZNOJMO:Schwarz (Nechvatál) – Sulák(1), Stehlík – Lakos, Kaderávek – Biro, Reznicek(1)– Csamango – Spacek,Bartos1,YellowHorn1– Tomas, Pucher, Lattner(1)– Vodny, Wronka, Podesva1–Hughesman(2), Seda, Györi(1). Edző:Jirí Reznar
Benoit Laporte:
– Nem mindig kell nyomás alá helyeznünk az ellenfelet, hogy gólt lőjünk, van, hogy egyszerűen csak türelmesen kell játszanunk, és megérkeznek a gólok – ezúttal is ez történt. Amikor a záró harmad elején a Znojmo öt egyről feljött öt háromra, a srácoknak biztosan megfordult a fejükben a Linz elleni fordításunk, amikor mi jöttünk vissza egy ötről; s hogy ez most nehogy velünk forduljon elő, végig remekül betartották a taktikát, és megérdemelten szerezték meg a három pontot!
Jirí Reznar:– A fegyelmezetlenség okozta a vesztünket: ebben a ligában nem engedheted meg magadnak, hogy ennyi kiállítást szedj össze egy ilyen csapat ellen. Hiába küzdöttünk egy öt után is, ezúttal csak a tisztes vereséghez volt elég.