Jégkorong-vb: nekünk sem jó, német siker Szlovákia ellen

KRASZ EMIL (Szentpétervár)KRASZ EMIL (Szentpétervár)
2016.05.10. 17:49
Az Oroszországban zajló jégkorong-világbajnokság csoportkörében a szentpétervári nyolcasban Németország hátrányból nyert Szlovákia ellen. A győztesnek így már négy pontja lett, ami tovább nehezíti a bennmaradásért harcoló magyar válogatott dolgát, amely aztán este kikapott a franciáktól.

május 16. (hétfő), 19.15: Németország–Magyarország
A magyar válogatott mérkőzéseit a (Tv: Sport1) a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!

A szlovákok az első harmadban kézben tartották az irányítást a németek ellen, megérdemelten szereztek vezetést a 9. percben. Utóbbiak az eddig tőlük látott játéktól eltérően nem keresték a fizikai kontaktusokat, inkább a szlovákok üldözésével, zavarásával törődtek. Ritka támadásaiknál meg igyekeztek veszélyt teremteni. Szinte a semmiből történt a gyökeres változás a mérkőzés képében, de ilyen sportág a jégkorong. A németek a 25. percben egyenlítettek, majd az önbizalmukat és koncentráltságukat fokozatosan elveszítő szlovákok ellen kétgólos előnyre tettek szert a második harmad végére. A harmadik játékrész elején fokozta a tempót Szlovákia, közben azonban a védekezése fellazult, amit Brooks Macek révén büntettek meg a németek. Elment a szlovákok kedve, muszájból tudták le a hátralévő perceket. Sok volt még hátra, de ők már nem igazán hittek a felzárkózásban. A németek aztán az 55. percben ismét mattolták őket (1–5). A mieink akkor maradhatnak bent, ha a hatodik, vagy annál jobb helyen végeznek. Amennyiben hetedik helyen végzünk, összevetnek minket a moszkvai csoport hetedik helyen végző csapatával.

Svájc–Dánia

Az első harmadban hiába játszott mezőnyfölényben a svájci válogatott, a dánok rögtön az első emberfórt gólra váltották. A folytatásban fokozta a nyomást a hátrányba kerülő együttes, de csak emberelőnyhöz jutott, egyenlítésig már nem. Sőt, a végjátékban a dánok újabb fórgóllal növelték az előnyüket. A második harmad kiegyenlített játékot és hét kiállítást hozott – négy svájcit és három dánt –, gólt azonban nem. A harmadik felvonásban Dánia beszorult a saját térfelére, még inkább harmadába. Az 50. percben össze is jött a svájciaknak a szépítés, az 58. percben meg az egyenlítés egy szerencsés góllal. Ahogyan ilyenkor lenni szokott, a nagyobb önbizalomhoz jutó együttes nyert, a 65. percben egy buli után a lecsorgót Eric Blum vágta nagy erővel a dán kapuba. Először nyertek a vb-n a svájciak (3–2).

JÉGKORONG-VB
B-CSOPORT (Szentpétervár)
Szlovákia–Németország 1–5
(1–0, 0–3, 0–2)
G: Cehlárik (Bartánus, Mikus – 1–0), 24:23 Hager (Schutz, Gogulla – 1–1), 28:57 Gogulla (Müller, Hager – 1–2), 34:48 Reimer (Kahun, Draisaitl – emberelőny, 1–3), 43:45 Macek (1–4), 54:36 Kahun (Reimer, Rieder – 1–5),
Kiállítás: 10, ill. 12 perc
Magyarország–Franciaország 26

A-CSOPORT (Moszkva)
Svájc–Dánia 3–2 – h.u.
(0–2, 0–0, 2–0, 1–0)
G: 7:08 Storm (D. Nielsen, N. Jensen – emberelőny, 0–1), 18:54 Ehlers (Eller, J. Hansen – ee., 0–2),
49:42 Weber (Moser, Niederreiter – 1–2), 57:58 Niederreiter (Moser, Diaz – 2–2), 64:08 Blum (Ambuhl – 3–2),
Kiállítás: 14, ill. 12 perc